Úvod > Kalendář akcí > Ten druhý život – putovní výstava fotografií z vojenských misí na Pražském hradě
Ten druhý život - putovní výstava fotografií z vojenských misí na Pražském hradě
"> "> "> "> "> "> ">
7.9.
29.9.
Přidat foto
Výstavy

Ten druhý život – putovní výstava fotografií z vojenských misí na Pražském hradě

Výstava, nad kterou převzal záštitu ministr obrany Martin Stropnický, přibližuje činnost novodobých válečných veteránů a poslání Armády ČR v zahraničních operacích.
V tomto případě se fotografové zaměřili zejména na prostředí, zvyky a obyvatele konkrétní země, ve které čeští vojáci po dobu svého působení žijí, ale také například na vzácné chvíle odpočinku, které tráví ve specifickém světě vojenských základen. 

Záměrem  výstavy je, aby vystavené fotografie nabídly jiný, méně oficiální pohled na zahraniční nasazení Armády ČR a ukázaly takové stránky života v operaci, jako je komunikace a pomoc místním obyvatelům a nezpochybnitelný vliv práce českých vojáků na každodenní život v zemi.

Na výstavě prezentují své fotografie rotmistr Daniela Hlaváč, který slouží u 43. výsadkového praporu v Chrudimi. Účastnil se několika vojenských misí v Kosovu, Bosně a Hercegovině a Afganistánu a je držitelem ocení z Czech Press Photo z let 2007, 2009 a 2014. Nadrotmistr Miroslav Lopatář vystavuje fotografie z jeho poslední mise z neklidné afgánské provincie Wardak. Podplukovnice v záloze Jana Zechmeisterová říká, že je především "fotografem okamžiku"...maličkého kousku věčnosti, ve kterém se zastavil čas, pro jeho neopakovatelnost a opravdovost. Zúčastnila se mírové mise v Kosovou v letech 2009 – 2010, během které dokumentovala život místních obyvatel. Na výstavě najdete také díla válečných fotografek a dokumentaristek. Jarmily Štukové, která se do Afganistánu vydala v roce 2012 a působila zde především na vojenských základnách v Kábulu a Lógaru. Je držitelkou ocenění  z Czech Press Photo z let  2009, 2010, 2014 a 2015. A poslední z pětice autorů je novinářka a fotografka Lenka Klicperová. Ve svých afgánských reportážích mapovala nejen činnost českého praporu na základně Shank v provincii Lógar, ale také se zabývala problematikou místních žen.

Místo konání: severní arkády Starého královského paláce – Pražský hrad

Provozovatel

Správa Pražského hradu

Pražský hrad
119 08 Praha 1
Tel.:
+420 224 371 111
Email:
info@hrad.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.hrad.cz
GPS:
50,090672 14,400008
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina