Úvod > Co chcete dělat? > Apartmány U Zlaté podkovy
Ubytování

Apartmány U Zlaté podkovy

Lákají vás pražské památky, historie a pověsti? Ubytujte se v historické residenci. Dle pověsti roku z 993 měl v tomto místě Boleslav II. boží vnuknutí a založil zde Břevnovský klášter. V našich útulných apartmánech si vychutnáte romantickou atmosféru Královské cesty.
Původně renesanční dům vznikl mezi 16.-17. stoletím, později byl barokně upraven. V roce 1749 zde J. Bischof založil první hradčanskou lékárnu. Domovní znamení nad vchodem pochází z roku 1559. Obraz svatého Václava se skutečnou podkovou na koňské noze připomíná dodnes historickou hodnotu budovy a vypráví příběh o jméně U Zlaté podkovy. Kdo nechal koně řádně okovat, šťastně dojel!
 
Další zajímavostí je pramen, který vyvěrá ve sklepení, jehož počátek se nachází v prameni Vojtěška a vtéká do potoka Brusnice. Prameny byl pojmenován dle biskupa Vojtěcha.
 
Nabízíme mezonetové apartmány s výhledem na Pražský hrad, ale také prostorné rodinné apartmány s pohledem do Nerudovy ulice, a také studia na pavlači.
 
Rádi vás uvítáme v naší české hospůdce s vynikající domácí kuchyní a koláči. Jídlo vaříme s láskou a srdcem, čepujeme plzeňské pivo, tmavého Kozla a Kofolu. Máme zahrádku i salónek pro soukromé obědy, večeře nebo jednání.