Úvod > Kalendář akcí > Vinobus VOC Znojmo

Vinobus VOC Znojmo

Kdy 1. květen 2020 - 15. září 2020 Společenské akce
A až od 1. 7. 2020 bude možné se vypravit na poznávací projížďku po znojemských vinicích s ochutnávkami v doprovodu průvodce VOC Znojmo v oblíbeném VINObusu.
Tento speciální autobus s přívěsem na kola bude v květnu vyjíždět 3x denně pouze o víkendech, od června do září už bude jezdit denně kromě pondělí. Na 45 km vás s ním čeká 20 vinařství a 14 zastávek, z toho 7 s degustací. Nezapomeňte si svůj vinný výlet včas rezervovat předem...

Díky Vinobusu můžete jednoduše zavítat ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, aniž byste museli řešit, jak se dopravíte tam i zpět. Můžete si prohlédnout krásné vinice, pokochat se přírodou Národního parku Podyjí, navštívit Loucký klášter či podniknout spoustu dalších zajímavých věcí v blízkosti zastávek Vinobusu. Nosič na kola je samozřejmostí.

Autobus s kapacitou 32 míst a přívěsem na dvacet kol, který se třikrát denně vydá na trasu dlouhou padesát kilometrů a cestou třináctkrát zastaví – to je speciální Vinobus, společný projekt spolku VOC Znojmo.

Vinobus na své trase objíždí řadu zajímavých vinařských lokalit – vinice, sklepní uličky, vinařství a vinné sklepy i místa, odkud se můžete vydat na výlet na kole. Pro návštěvníky Znojemska je to způsob, jak se vyhnout problémům s nulovou tolerancí alkoholu za volantem nebo na kole. Můžete si vybrat pouhé projetí trasy s průvodcem, ale také můžete kdekoliv vystoupit, projít si vybrané místo, ochutnat vína a počkat na další spoj, případně se dál vydat po některé z cyklostezek. Na vozíku Vinobusu nepřepravují elektrokola.
 

Kdy, kde a kam

Od 1. 5. do 31. 5. 2020 pouze v sobotu, neděli a ve státem uznaném svátku:
10:00, 13:45 a 17:15 hodin Masarykovo náměstí, Znojmo

Od 1. 6. do 15. 9. 2020 jezdí denně kromě nedělí: 10:00, 13:45 a 17:15 hodin; Masarykovo náměstí, Znojmo.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 7. 2020