Úvod > Co chcete dělat? > Dobré jídlo, výstavy a koncerty ve Znojmě
Kultura

Dobré jídlo, výstavy a koncerty ve Znojmě

Restaurace, hospůdka, hudební klub a galerie v Domě Na Věčnosti. Věčné je to, co nemá v čase počátek ani konec. Věčné je současně neměnné, je stále tím, co bylo je a bude, vždy samo o sobě. Proto věčné je současně absolutní, samo v sobě nejvýš dokonalé.
Dům na Věčnosti – byl postaven v období renesance. V průběhu své existence byl postupně přestavován. Nejstarší a původní je sklep, se vchodem do Znojemského podzemí, kde se v současnosti nachází Hospůdka. Provoz Hospůdky byl zahájen 23. června 1995 a od té doby prošlo jejími útrobami velké množství hostů a uskutečnilo se zde mnoho zajímavých vystoupení.

Poněkud mladší je nadzemní část domu, který byl původně dřevěný. V přízemních prostorách je restaurace a galerie, která zahájila činnost 17. května 2001.

Restaurace nabízí bezmasou kuchyni, domácí i světové speciality, vína znojemské oblasti, Strakonického Dudáka, kvalitní čaje i kávu a jiné. V prostorách restaurace vystavují malíři, fotografové, grafici a jiní umělci.

V hospůdce si můžete v mystické atmosféře klenutého sklepení za poslechu zajímavé hudby vybrat z bohaté nabídky naložených sýrů, znojemských vín, strakonického piva Dudák a jiných specialit. V prostorách hospůdky se konají koncerty zajímavých umělců, přednášky, projekce, divadla atd.

 

Provozovatel

Dům na Věčnosti

Velká Mikulášská 463/11
669 02 Znojmo
Tel.:
+420 776 856 650
Tel.:
+420 515 221 812
Email:
dum@navecnosti.cz
Email:
hospudka@navecnos...
WWW:
www.navecnosti.cz
GPS:
48,854414 16,047552
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Stará pekárna

Stará pekárna

Znojmo, Jihomoravský kraj
Hotel Clemar

Hotel Clemar

Znojmo, Jihomoravský kraj
Enotéka znojemských vín

Enotéka znojemských vín

Znojmo, Jihomoravský kraj