!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Hudební festival Znojmo 2022
Hudební festival Znojmo 2022
">
8.7.
24.7.
+ Přidat foto
Festivaly

Hudební festival Znojmo 2022

  • 8. červenec 2022 – 24. červenec 2022
Kvalitní hudební program, rozmanité, avšak kompaktní žánrové rozpětí, hvězdy hudebního nebe i začínající umělci – to vše pod taktovkou unikátní festivalové dramaturgie! Hudební festival Znojmo 2022.
Hudební festival Znojmo vyvrcholí unikátním operním projektem, který vytváří letní stagiona přímo na míru festivalu. Hudební festival Znojmo patří mezi největší kulturní akce regionu. Do Znojma přiláká během 17 červencových dní 15 000 návštěvníků na koncerty a představení. Akce se konají na různých zajímavých místech regionu – koncerty převážně klasické hudby mohou návštěvníci navštívit na zámcích Znojemska, v kostelích a kaplích, ale i v Národním parku Podyjí nebo na nádvořích měšťanských domů. Festival si klade za cíl zviditelnit region. Patronem je od počátků festivalu houslový virtuos Pavel Šporcl.

Festival se zaměřuje především na klasickou hudbu, v programu lze nalézt i cimbálovou muziku, jazz a originální crossoverové programy. Mnoho akcí vzniká přímo na míru festivalu a nejsou jinde k vidění. Kompaktní dramaturgie přináší širokou škálu koncertů od komorních přes symfonické až po open-air akce a vlastní operní produkce, které připravuje festival každoročně jako letní stagiony ve spolupráci s Czech Ensemble Baroque.
 
Zobrazit více

Provozovatel

Hudba Znojmo

Dolní Česká 53
669 02 Znojmo
Email:
press@hudbaznojmo.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.hudbaznojmo.cz
GPS:
48,855911 16,054268
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí