Úvod > Aktuality > #světovéČesko a výlet do Znojma plný výhod, slev a vstupenek zdarma
#světovéČesko a výlet do Znojma plný výhod, slev a vstupenek zdarma
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

#světovéČesko a výlet do Znojma plný výhod, slev a vstupenek zdarma

  • Vydáno9. července 2020
Mezi města, kde ušetříte díky voucherům a slevovým kartám, se připojilo jihomoravské Znojmo. Chcete zase začít normálně žít, užít si znojemské památky a ochutnat některou z místních dobrot od vín až po kyselé okurky? A zjistit, která z evropských metropolí Znojmo nápadně připomíná? Pak je načase vydat se na výlet!

Poznejte jedno z nejkrásnějších malých měst světa

Znojmo
Tallinn
Zdálo by se, že Znojmo má coby centrum známé jihomoravské vinařské oblasti o popularitu a dostatek návštěvníků postaráno.

Možná ano, ale letošní léto si tu můžete skutečně užít a ještě přitom ušetřit: stačí zkombinovat kampaň #mastozadax s Turistickou kartou 2020.
 

Kampaň #mastozadax

Kdo by chtěl na Eiffelovku, když toho Znojmo má tolik k vidění? řekli si místní a vymysleli kampaň #mastozadax. Zapojit se je jednoduché: stačí si vybrat místo, které byste chtěli navštívit: třeba Expozici pivovarnictví, známé Znojemské podzemí (poukázky #mastozadax platí pouze na prohlídky klasické trasy), Radniční věž s báječným výhledem do okolí, prohlídku hradebního opevnění nebo prohlídku města. Pak se zastavíte v některé restauraci, kavárně, cukrárně nebo vinotéce, případně ubytujete v hotelu, penzionu a jiném zařízení; jejich seznam najdete na webech, řídit se můžete i viditelným označením přímo na místě. Požádáte o poukaz #mastozadax a v pokladně vybrané pamětihodnosti ho jednoduše vyměníte za volnou vstupenku.

Jednodušší už to téměř být nemůže. A pokud Znojmo znáte jako své boty a všechno jste už viděli? Pak můžete někomu udělat radost a poukaz někomu věnovat jako dárek.
 

Razítka, výlety a Turistická karta

Kampaň #mastozadax se navíc dá spojit s výhodami, které nabízí Turistická karta 2020: do konce září stačí navštívit tři oblíbená místa, získat razítka a za ně si pak na čtvrtém místě vybrat odměnu. Ta mívá různou podobu: jednou je to možnost získat zdarma druhou vstupenku, jindy originální dárky, zajímavé slevy, zážitkové bonusy anebo chutné odměny v restauracích, vinařstvích či pivovarech.

Výběr razítkovacích míst je rozmanitý a karta se tak postará o pestrý program třeba na týdenní dovolenou: mezi bezmála třiceti místy objevíte třeba zříceninu hradu Cornštejn, vinařství Lahofer, zámek v Miroslavi, vodní mlýn ve Slupi, Areál československého opevnění a železné opony v Šatově, Laser Game Arénu ve Znojmě, několik skvělých míst ke koupání včetně Vranovské pláže nebo Městské plovárny Louka, plavby výletními loděmi na Vranovské přehradě, Znojemský městský pivovar, Vlkovu věž nebo Loucký klášter.

Do programu se zapojil i Hudební festival Znojmo, akce, kde se tradičně snoubí mistrovská hudba se špičkovými víny. Chcete razítko? To získáte v turistickém informačním centru Znojmo na Obrokové ulici. Pokud přijdete s razítky z jiných tří míst, můžete si koupit lístky na festival s desetiprocentní slevou; tato nabídka však platí pouze do 26. července.
 

Víte, že…?

Hrad Cornštejn nad Vranovskou přehradou

Hrad Cornštejn nad Vranovskou přehradou

Hrad Cornštejn nad vodní hladinou u Bítova pochází ze 14. století a byl postaven nedaleko místa původního hradiště. S Cornštejnem se pojí skutečně bohatá historie, protože patřil až do dobytí husity českým králům. Pozůstatky hradu najdete na vysokém ostrohu nad řekou Dyjí, blízko ústí Želetavky.

Tajemné znojemské podzemí – největší systém podzemních chodeb a sklepů v ČR

Tajemné znojemské podzemí – největší systém podzemních chodeb a sklepů v ČR

Znojemské podzemí je labyrint proplétajících se podzemních chodeb, místy až čtyřmi patry nad sebou, o celkovém rozsahu cca 25 km. Podzemní síť chodeb dodnes udivuje důmyslně budovanými větracími šachtami, kouřovody a studnami. Do tajemna můžete nahlédnout na prohlídkové trase až s hororovým laděním.

Merlin's Kinderwelt – zábavní park na hraničním přechodu Hatě

Merlin's Kinderwelt – zábavní park na hraničním přechodu Hatě

V Merlinově Dětském světě v Hatích u Znojma zažijete spoustu legrace. Naleznete zde více než 200 atrakcí – na zemi, ve vodě, ve vzduchu i pod střechou.

Radniční věž ve Znojmě – uzavřena z důvodu rekonstrukce

Radniční věž ve Znojmě – uzavřena z důvodu rekonstrukce

Radniční věž ve Znojmě je považována za symbol tohoto města. Byla postavena v letech 1447 – 1448 stavitelem Mikulášem ze Sedlešovic. Její výška činí 66,5 m a z ochozu lze dohlédnout na město i okolí. V roce 2022 a 2023 je věž uzavřena z důvodu rekonstrukce.

Loucký klášter ve Znojmě – Znovín Znojmo

Loucký klášter ve Znojmě – Znovín Znojmo

Vřelého přijetí se vám dostane v premonstrátském klášteře v Louce u Znojma, který byl po staletí jedním z nejvýznamnějších klášterních komplexů ve střední Evropě. Současné dění v Louckém klášteře je úzce propojeno se jménem společnosti Znovín Znojmo.

Střelniční (Hranolová) věž naproti Dolnímu parku ve Znojmě

Střelniční (Hranolová) věž naproti Dolnímu parku ve Znojmě

Milovníci gotického stavitelství a fortifikačních systémů by si neměli nechat ujít prohlídku Střelniční věže ve Znojmě. Průvodce vás zavede do jejího interiéru, kde si budete moci prohlédnout unikátně dochované pozdně gotické střílny.

Vyhlídkové věže v Kapucínské zahradě ve Znojmě

Vyhlídkové věže v Kapucínské zahradě ve Znojmě

V areálu Kapucínské zahrady ve Znojmě můžete od turistické sezony 2018 navštívit dvě vyhlídkové věže – válcovou a hranolovou. Obě věže tvoří součást historického středověkého opevnění města Znojma a navazují na ně městské hradby.

Vlkova věž a vinařské informační centrum Znojmo

Vlkova věž a vinařské informační centrum Znojmo

Vlkova věž se původně nazývala "vlčí" a byla pevnostní věží nedaleké Dolní brány, která stávala přibližně v místech, kde dnes stojí Okresní soud. Vlkova se jí začalo říkat podle městského hradního velitele markrabího Vlka.

Jihomoravské muzeum ve Znojmě v minoritském klášteru

Jihomoravské muzeum ve Znojmě v minoritském klášteru

V bývalém minoritském klášteru naleznete moderní expozice pravěcí zemědělci, živá a neživá příroda Znojemska, zbraně Orientu a černé řemeslo. Expozice plné interaktivních prvků zaujmou jak děti, tak dospělé.

Kapucínská zahrada ve Znojmě

Kapucínská zahrada ve Znojmě

Prostor kapucínské zahrady vedle Vlkovy věže je přístupný veřejnosti. Nachází se zde nové dětské hřiště. Od léta 2018 bude zahrada zahrnuta do vznikající prohlídkové trasy Putování po znojemských věžích.

Znojemský hrad

Znojemský hrad

Na západním okraji městského centra ve Znojmě se nachází Hradní ulice s hradním komplexem. Hrad samotný zaujímá ostrožnu nad soutokem Dyje a Gránického potoka ve Znojmě. Součástí hradního komplexu je také známá rotunda svaté Kateřiny.

Muzeum motorismu ve Znojmě

Muzeum motorismu ve Znojmě

Muzeum motorismu ve Znojmě je otevřeno teprve od roku 2008. Vystaveno je zde asi 40 kusů automobilů, dále pak motocykly, jízdní kola, benzínové pumpy, litinové rozcestníky z 30. let 20. století a řidičské průkazy. Prohlídka je možná i s průvodcem a trvá cca 30 minut.

Rotunda sv. Kateřiny ve Znojmě

Rotunda sv. Kateřiny ve Znojmě

Rotunda je jedním ze symbolů české státnosti. Jedná se o unikátní stavbu románské rotundy, která je jedinou zcela dochovanou památkou přemyslovského knížecího hradu jako součást opevnění jižní hranice Moravy.

Moderní Plovárna Louka – Znojmo

Moderní Plovárna Louka – Znojmo

Městskou plovárnu Louka najdete v atraktivním prostředí v blízkosti Louckého kláštera v jižní části města Znojma. Kapacita plovárny je 2450 návštěvníků. Plovárna nabízí i noční koupání!

Prohlídka města Znojma s průvodcem

Prohlídka města Znojma s průvodcem

Bezplatné pravidelné prohlídky města Znojma s průvodcem. Nabízíme také tématické procházky po našem krásném městě Znojmě. Plánujete výlet do našeho kraje? Pak nás ale určitě kontaktujte.