Úvod > Aktuality > Užijte si advent v Dolním Poohří

Užijte si advent v Dolním Poohří

Vydáno 2. prosince 2018 Zážitky
Pestrý adventní program láká letos návštěvníky do měst a památek Dolního Poohří. Předvánoční program začne rozsvícením vánočních stromů, chybět nebudou jarmarky, výstavy či oživené prohlídky.
betlem_lounyJako první se na vánoční svátky začala chystat muzea. V Regionálním muzeu v Žatci je do konce roku otevřena výstava "Než přijde...", která především dětem odpoví na otázky kde se bere stromek, odkud je kapr a co je schováno v cukroví. Ve dnech 12. až 15. prosince se ve Staré papírně bude konat vánoční jarmark. V chomutovském Oblastním muzeu letos představují africké betlémy a každou adventní sobotu se budou konat koncerty v kostele svaté Kateřiny. Muzeum v Lounech nabídne od 4. prosince výstavu staročeských vánočních zvyků a v sobotu 15. prosince tradiční adventní trhy Vánoce v muzeu.

krampus žatecŽatecký vánoční program bude probíhat od 1. do 5. prosince a kromě slavnostního rozsvěcení výzdoby v něm ani letos nebudou chybět strašidelní krampusové, adventní trhy a vystoupení místních dětí. V Klášterci nad Ohří se rozzáří výzdoba první adventní neděli, kdy prostor před zámkem zaplní tradiční vánoční řemesla. V Kadni budou ve středu 5. prosince pekelní krampusové. Na Mírovém náměstí bude navíc od prosince otevřeno zdarma kluziště. Jirkov rozsvítí svou výzdobu 5. prosince a následovat bude 10. a 11. prosince tradiční charitativní trh. Chmutovské Vánoce vypuknou v neděli 2. prosince s koncertem Daniela Hůlky a Kamily Nývltové. Až do 23. 12. bude na náměstí 1. máje otevřen vánoční trh s programem, který od 18. do 23. prosince doplní rybí trh u radnice.

vánoční strom LounyMěsto Vroutek pořádá adventní odpoledne s rozsvícením vánočního stromu v neděli 2. prosince od 15 hodin na náměstí Míru. Městys Peruc rozsvítí svůj vánoční strom v neděli 2. prosince v 17 hodin na náměstí Emila Filly, hostem programu bude Magda Malá. V Lounech se koná rozsvícení vánočního stromu v neděli 2. prosince. Na křižovatce ulic Na Valích a Táboritská můžete navštívit malý adventní trh.


Adventní prohlídky na památkách Dolního Poohří

Červený Hrádek u JirkovaA jaký program chystají na památkách Dolního Poohří? Adventní prohlídky v doprovodu hraběnky a zámeckého komorníka s cukrovím a varhanním koncertem nabídne každou adventní neděli zámek Červený Hrádek u Jirkova.

Vánoční program na adventní neděle chystá také skanzen Stará Ves v Chomutově u zooparku, věnovat se tam můžete výrobě adventních věnců a dárků, dorazí také Mikuláš.
Skanzen stará ves Chomutov – severočeská vesnice hned za sídlištěm

Skanzen stará ves Chomutov – severočeská vesnice hned za sídlištěm

Semlít si mouku a upéct z ní chleba v historické peci, podojit kozu nebo být při stříhání ovcí. To vše je možné ve skanzenu Stará Ves, který je součástí Podkrušnohorského zooparku v Chomutově.

Červený hrádek - prohlídky i odpočinek na zámku

Červený hrádek - prohlídky i odpočinek na zámku

Zámek Červený hrádek leží necelé 2 kilometry severně od města Jirkova na úpatí Krušných hor. Po rozsáhlé rekonstrukci zde bylo vybudováno vzdělávací středisko a centrum cestovního ruchu.

Historická radnice s vyhlídkovou věží v Kadani

Historická radnice s vyhlídkovou věží v Kadani

Radnice, fungovala jako sídlo městské samosprávy od poloviny 14. století. Její budova, bývalá trojlodní tržnice, je situována na roh náměstí a jedné z hlavních ulic. Upoutá na ní hlavně unikátní věž.

Katova ulička v Kadani - nejužší ulička v České republice

Katova ulička v Kadani - nejužší ulička v České republice

Tzv. "Katova ulička" vede z náměstí k fortně hradebního systému a ke katovně čp. 190, která je součástí hradeb. Ulička je dochovaná v gotickém zdivu s gotickými okenními otvory a s rozpínacími prampouchy. Fortna byla součástí nejstaršího hradebního pásu z poloviny 14. století.

Oblastní muzeum v Chomutově

Oblastní muzeum v Chomutově

Oblastní muzeum Chomutov sídlí ve dvou budovách – v historické radnici a Domě Jiřího Popela z Lobkowicz. Jeho fondy tvoří 29 podsbírek a více než 221 tisíc sbírkových předmětů. Expozice v radnici je zaměřena především na umění, v Domě Jiřího Popela z Lobkowicz najdete vše o Krušných horách.

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci

Kabinet chmelových známek je největší vystavovaný soubor účelových známek v České republice. Co se týče známek chmelových, je expozice bezesporu nejobsáhlejší veřejnou sbírkou tohoto druhu na evropském kontinentě.

Královské město Žatec - město, kde je pivo doma

Královské město Žatec - město, kde je pivo doma

Pouhou hodinu cesty autem z Prahy nebo Karlových Varů se nachází královské město, jehož chmelařské stavby jsou kandidátem na seznam UNESCO.

Oblastní muzeum Louny

Oblastní muzeum Louny

Muzeum je umístěno v centru historického jádra města v budovách památkové hodnoty, rekonstruovaných pro muzejní účely. Muzeum nabízí návštěvníkům dvě stálé expozice s historickou a přírodovědnou náplní.

Zámek Klášterec nad Ohří - navštivte Pohádkovou zemi

Zámek Klášterec nad Ohří - navštivte Pohádkovou zemi

Expozice ve sklepních prostorách kláštereckého zámku láká k návštěvám rodiny s dětmi a milovníky pohádek, zvláště pak postaviček Vítězslavy Klimtové a loutek rodiny Matěje Kopeckého.

Oldřichův dub v Peruci

Oldřichův dub v Peruci

Oldřichův dub je strom, jehož stáří je odhadováno na přibližně 1000 let. Vysoký je 31 metrů a po obvodu měří 760 centimetrů. Dub je také zapsán na seznamu nejvýznamnějších stromů UNESCO. Zmiňuje se o něm už Dalimilova kronika v souvislosti se setkáním knížete Oldřicha a pradleny Boženy.

Advent v Kadani 2019 - slavnostní rozsvěcení vánočního stromu

Advent v Kadani 2019 - slavnostní rozsvěcení vánočního stromu

V sobotu 30. listopadu se v Kadani na Mírovém náměstí opět rozsvítí vánoční strom. Než bude v podvečer zapálena první svíce na adventním věnci, budete moci zhlédnout připravený program od 10.00 hodin.

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Město Žatec, ležící na severu Čech na řece Ohři, má tisíciletou historii. V ní důležitou roli hraje prvotřídní chmel, který se na Žatecku pěstuje. Více než 700 let pěstování vynikajícího aromatického chmele a výroba piva vedly ke vzniku zábavného a poučného komplexu s názvem Chrám Chmele a Piva.