Úvod > Co chcete dělat? > Červený hrádek - prohlídky i odpočinek na zámku

Červený hrádek - prohlídky i odpočinek na zámku

Památky
Zámek Červený hrádek leží necelé 2 kilometry severně od města Jirkova na úpatí Krušných hor. Po rozsáhlé rekonstrukci zde bylo vybudováno vzdělávací středisko a centrum cestovního ruchu.

Pro návštěvníky je připraven prohlídkový okruh, během kterého se mohou seznámit s historií zámku a zhlédnout nejzajímavější prostory interiérů, jímž vévodí velkolepý Rytířský sál s bohatou výzdobou. Prohlédnout si můžete také řadu expozic a krátkodobých výstav. Dalším výstavním prostorem je zámecká jízdárna, sloužící jako technické muzeum.
 

Do restaurace nebo ven na piknik!

Restaurace a vinárna nabízejí kvalitní gastronomické služby, prostor k uspořádání svatební hostiny, rodinné oslavy nebo rauty včetně možnosti doprovodného programu. K posezení restaurace poskytuje 55 míst, vinárna pak 40 míst. Ubytování je možné objednat v luxusních zámeckých 1 - 4 lůžkových pokojích. Kapacita hotelu je 45 lůžek s možností přistýlky.

Milovníci romantiky si mohou objednat vynikající piknikové koše - lze si vybrat mezi piknikem pro dva (650 Kč), rodinným piknikem (750 Kč)  nebo pikninem de luxe (900 Kč). Cena pikniku de LUX je 900,- Kč + vratná záloha 500 Kč. Piknikové koše je možné rezervovat nejpozději 4 hodiny před plánovaným vyvednutím na telefonní čísle 474 684 560. Připraveny budou v zámecké restauraci (případně recepci). Piknikový koš a deku je třeba vrátit nejpozději druhý den od zapůjčení do 10:00 do recepce zámku. Zálohu 500 Kč za piknikový koš a deku vám vyplatí po odevzdání piknikového koše a deky.
 

Vyzkoušejte zámecké ubytování

Zámecký hotel nabízí ubytování v 1 až 3 lůžkových stylově zařízených pokojích a luxusních apartmánech. Kapacita hotelu je 55 lůžek. Pokoje jsou vybaveny TV, satelietem, lednicí a trezorem. Koupelna je samostatná, nebo společná pro 2-3 pokoje dle druhu ubytování.

Zámek nabízí firmám, kolektivům i jednotlivcům možnost pořádání seminářů, školení, konferencí, společenských setkání, obchodních jednání a různých rodinných oslav v učebnách, salóncích a sálech zámku. Samozřejmostí je také pořádání občanských i církevních svatebních obřadů v Rytířském sále, v zámecké kapli, na nádvoří a před zámkem.
 

Z historie zámku

Na místě původního středověkého hradu byl v letech 1655-1675 vybudován raně barokní zámek, k němuž později u východního průčelí přibylo charakteristické schodiště. Výzdoba zámku je mimo jiné tvořena sochařskými díly Jana Brokoffa, který zde ve druhé polovině 17. století krátce působil.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
Retro Computer a Jedová chýše

Retro Computer a Jedová chýše

Žatec, Severozápadní Čechy
Turistické informační centrum vodního díla Fláje

Turistické informační centrum vodního díla Fláje

Český Jiřetín, Severozápadní Čechy
Vyhlídková věž na vrchu Rubín u Podbořan

Vyhlídková věž na vrchu Rubín u Podbořan

Podbořany, Severozápadní Čechy
Bobová dráha Klíny

Bobová dráha Klíny

Klíny, Severozápadní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Sudety

Hotel Sudety

Chomutov, Severozápadní Čechy
AutoCamp Osek

AutoCamp Osek

Osek, Severozápadní Čechy
Hotel Mertin Chomutov

Hotel Mertin Chomutov

Chomutov, Severozápadní Čechy