Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Červený hrádek – prohlídky i odpočinek na zámku
Zámek Červený Hrádek, Kudy z nudy
Památky

Červený hrádek – prohlídky i odpočinek na zámku

Zámek Červený hrádek leží necelé 2 kilometry severně od města Jirkova na úpatí Krušných hor. Po rozsáhlé rekonstrukci zde bylo vybudováno vzdělávací středisko a centrum cestovního ruchu.

Pro návštěvníky je připraven prohlídkový okruh, během kterého se mohou seznámit s historií zámku a zhlédnout nejzajímavější prostory interiérů, jímž vévodí velkolepý Rytířský sál s bohatou výzdobou, uvidíte ale také Lovecký salónek a Loveckou chodbu. Prohlédnout si můžete také řadu expozic a krátkodobých výstav. Dalším výstavním prostorem je zámecká jízdárna, sloužící jako technické muzeum.
 

Prohlídkové trasy na zámku

Pro návštěvníky jsou volně dostupné prostory zámeckého parku, nádvoří, historických průjezdů a Galerie rodů. Kaple sv. Jana Křtitele a vnitřní prostory zámku lze navštívit s průvodcem.

Trasa I – Červený Hrádek v dávné historii (cca 55 min.)

1. nádvoří (historie ČH, Brokoffové), 2. venkovní schodiště a forhauzy, 3. kaple, 4. vnitřní schodiště, 5. zrcadlový sál a kaple shora, 6. rytířský sál, 7. jídelna, 8. pracovna (zkrácený výklad – inventář a obrazy), 9. hudební salonek, 10. knihovna, 11. myslivost a lesnictví (historie lesnictví a ukázka změn z LDN), 12. expozice v horní chodbě

Trasa II – Červený Hrádek posledních století (cca 55 min)

1. loby bar, 2. nádvoří (historie ČH, Brokoffové, poválečné úpravy stavby a pokojů apod.), 3. forhauzy, 4. kaple, 5. vnitřní schodiště, 6. zrcadlový a rytířský sál (zkrácený výklad – základní informace), 7. pracovna, 8. myslivost a lesnictví (zaměřeno na rod Hohenlohe-Langenburg), 9. hudební salonek, 10. ložnice, 11. koupelna, 12. expozice v horní chodbě

Trasa III – Velká zámecká cesta (cca 1:20) – vše

1. loby bary, 2. nádvoří (historie ČH, Brokoffové, poválečné úpravy stavby a pokojů apod.), 3. venkovní schodiště a forhauzy, 4. kaple, 5. vnitřní schodiště, 6. zrcadlový sál s horním vstupem do kaple, 7. rytířský sál, 8. pracovna, 9. myslivost a lesnictví, 10. hudební salonek, 11. knihovna, 12. ložnice, 13. koupelna, 14. expozice v horní chodbě; odkazy: 15. galerie rodů – přízemí, 16. parkové úpravy


Do restaurace nebo ven na piknik!

Restaurace a vinárna nabízejí kvalitní gastronomické služby, prostor k uspořádání svatební hostiny, rodinné oslavy nebo rauty včetně možnosti doprovodného programu. K posezení restaurace poskytuje 55 míst, vinárna pak 40 míst. Ubytování je možné objednat v luxusních zámeckých 1 – 4 lůžkových pokojích. Kapacita hotelu je 45 lůžek s možností přistýlky.

Milovníci romantiky si mohou objednat vynikající piknikové koše. Piknikové koše je možné rezervovat nejpozději 4 hodiny před plánovaným vyvednutím na telefonní čísle 474 684 560. Připraveny budou v zámecké restauraci (případně recepci). Piknikový koš a deku je třeba vrátit nejpozději druhý den od zapůjčení do 10:00 do recepce zámku. Zálohu 500 Kč za piknikový koš a deku vám vyplatí po odevzdání piknikového koše a deky.
 

Vědomostní hra Cesta s Gabrielou

V průběhu hry budete řešit šifry, hádanky a prozkoumávat nové prostory, které vás zavedou přes různá časová období zpět do současnosti. Dejte hlavy dohromady a vydejte se vstříc dobrodružství. Cena za jeden tým (2 až 6 hráčů) je 1 000 Kč. Hru je potřeba rezervovat  telefonním čísle +420 474 684 560 / +420 724 527 913 den předem do 14 hodin.
 

Vyzkoušejte zámecké ubytování

Zámecký hotel nabízí ubytování v 1 až 3 lůžkových stylově zařízených pokojích a luxusních apartmánech. Kapacita hotelu je 55 lůžek. Pokoje jsou vybaveny TV, satelietem, lednicí a trezorem. Koupelna je samostatná, nebo společná pro 2-3 pokoje dle druhu ubytování.

Zámek nabízí firmám, kolektivům i jednotlivcům možnost pořádání seminářů, školení, konferencí, společenských setkání, obchodních jednání a různých rodinných oslav v učebnách, salóncích a sálech zámku. Samozřejmostí je také pořádání občanských i církevních svatebních obřadů v Rytířském sále, v zámecké kapli, na nádvoří a před zámkem.
 

Z historie zámku

Na místě původního středověkého hradu byl v letech 1655-1675 vybudován raně barokní zámek, k němuž později u východního průčelí přibylo charakteristické schodiště. Výzdoba zámku je mimo jiné tvořena sochařskými díly Jana Brokoffa, který zde ve druhé polovině 17. století krátce působil.

Výstava století Oblastního muzea v Chomutově

V roce 2023 slaví chomutovské muzeum sto let od svého otevření. Čeká vás stovka akcí, vydání výroční publikace a Výstava století. Celý rok bude bohatý na programy pro školy, akce pro rodiny s dětmi i bez dětí, otevřené depozitáře, koncerty, příměstské tábory, kurzy, kreativní dílny, exkurze, prodlou
Chomutov, Ústecký kraj

The Most Classic 2024

Autodrom v Mostě si na konec září připravil The Most Classic, který kombinuje závody, výstavu a setkání historických automobilů. 
Most, Ústecký kraj

Mistrovství Evropy okruhových tahačů – Czech Truck Prix & NASCAR 2024 v Mostě

Evropský šampionát okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC) zavítá také v sezoně 2024 do areálu mosteckého autodromu.
Most, Ústecký kraj

Světový šampionát superbiků Autodrom Most 2024

Šampionát WorldSBK je mistrovství světa motocyklů kategorie Superbike, nejvyšší a nejrychlejší třídy závodů sériových silničních motocyklů. Motocykly jsou pro závody upravené jen některými komponenty (tlumiče, části motoru, výfuk).
Most, Ústecký kraj

Vánoční tramvaj v Mostě

Na pravidelnou tramvajovou linku číslo 4 v Mostě vyjely opět Vánoční tramvaje, které letos zajišťuje s Dopravním podnikem měst Mostu a Litvínova, a.s., Statutární město Most.
Most, Ústecký kraj

Christmas Night Run Most

Běžecká zážitková akce závod na 5 km.
Most, Ústecký kraj

NN Night Run Most

Sobota 10. srpna 2024.
Most, Ústecký kraj

Česká mše vánoční, Jakub Jan Ryba

Zveme vás na historicky první provedení České mše vánoční od Jakuba Jana Ryby v Hoře Svatého Šebestiána.
Hora Svatého Šebestiána, Ústecký kraj

Wellness centrum na zámku Červený Hrádek

Už jste si někdy užívali wellness přímo na zámku? Teď máte možnost si zarelaxovat na zámku Červený Hrádek, a to ve zrekonstruovaných sklepních prostorách jižního křídla zámku.
Jirkov, Ústecký kraj

Děkanský kostel sv. Jiljí v Jirkově

Kostel sv. Jiljí v Jirkově stojí na místě raně gotického obranného kostelíka z doby kolem roku 1300. Kostel, který patří mezi nejstarší stavební památky v Jirkově, je veřejnosti přístupný v době pravidelných bohoslužeb, konají se v něm katolické svatební obřady.
Jirkov, Ústecký kraj

Expozice města Jirkov

Jirkov, německy Görkau, leží kolem řeky Bíliny v centrální části Podkrušnohoří. Historický vývoj města byl ovlivněn lokací u pradávných obchodních stezek vedoucích z vnitrozemí Čech do sousedního německého prostředí Míšeňska a později Saska.
Jirkov, Ústecký kraj

Jirkovské divadlo

Jirkovské divadlo patří mezi jednu z nejkrásnějších budov města.
Jirkov, Ústecký kraj

Muzeum Jirků v Jirkově

Muzeum Jirků můžete navštívit nově v jirkovské městské věži. Řady slavných, kteří v minulém roce věnovali nebo zapůjčili výstavní artefakty, se rozšířily a jednorázová výstava se tak změnila ve stálou expozici.
Jirkov, Ústecký kraj

Jirkovská synagoga

Opravenou památnou synagogu i s přilehlým pozemkem město využívá ke kulturním účelům.
Jirkov, Ústecký kraj

Kludského vila – expozice věnovaná rodině Kludských v Jirkově

Kludského vila ve Vinařické ulici v Jirkově prošla rozlehlou rekonstrukcí. Nyní se v areálu nachází knihovna, přednáškové salónky, expozice k osobě Karla Kludského a oddychové místo pro děti i dospělé.
Jirkov, Ústecký kraj

Unikátní městské sklepy v Jirkově

Z větší části zachované městské historické sklepy v Jirkově vznikaly v letech 1555–1595. Podobných důlních děl je v České republice pět, jirkovské podzemí je z nich nejstarší.
Jirkov, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Kavalír v Jirkově

Hotel Kavalír v Jirkově nabízí standard ubytování, gastronomii a klidné prostředí pro rodinné i firemní akce. Dále zajišťuje kompletní svatební servis.
Jirkov, Ústecký kraj

Dorty od Nikči z Jirkova – nápadité dorty všech tvarů a chutí

Dorty od Nikči z Jirkova jsou doslova mistrovským dílem. Vyrábí je paní Nikola Kielbasa, která se cukrařinou, jenž je pro ni velkým koníčkem, zabývá už od 14 let. Dorty často pitoreskních tvarů vyrábí od základu sama z kvalitních surovin.
Jirkov, Ústecký kraj

Penzion Bremen Jirkov

V klidné části města Jirkova u říčky Bíliny se nachází penzion Bremen s ubytováním na vysoké úrovni. V přízemí budovy je umístěna stylová restaurace.
Jirkov, Ústecký kraj

Hotel Mertin Chomutov

Hotel Mertin se nachází 200 m od historického centra. Nabízí komfortní ubytování v deseti pokojích, z nichž pět je nekuřáckých. Samozřejmostí je internet zdarma.
Chomutov, Ústecký kraj

Hotel Clochard v Chomutově

Hotel Clochard se nachází v centru města Chomutova v poklidné zóně, nedaleko sadů Čs. armády a Městského divadla a nabízí ubytování v plně vybavených, jedno až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, satelitní televizí a WiFi.
Chomutov, Ústecký kraj

Restaurace U Dvou rytířů

Stylová restaurace v centru Chomutova. Na slavnou tradici se snažíme navázat výběrem kvalitních moravských vín a nabídkou specialit převážně české kuchyně.
Chomutov, Ústecký kraj

Hotel U Dvou medvídků v Chomutově

Hotel a restaurace u Dvou medvídků sídlí v historickém šlechtickém domě ze 16.století, který se nachází v samotném centru královského města Chomutova.
Chomutov, Ústecký kraj

Restaurace Republika

Restaurace v prvorepublikovém stylu, česká kuchyně zejména z lokálních suroviny, chomutovské pivo Karásek&Stülpner.
Chomutov, Ústecký kraj