Úvod > Co chcete dělat? > Červený hrádek – prohlídky i odpočinek na zámku
Červený hrádek – prohlídky i odpočinek na zámku
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Památky

Červený hrádek – prohlídky i odpočinek na zámku

Zámek Červený hrádek leží necelé 2 kilometry severně od města Jirkova na úpatí Krušných hor. Po rozsáhlé rekonstrukci zde bylo vybudováno vzdělávací středisko a centrum cestovního ruchu.

Pro návštěvníky je připraven prohlídkový okruh, během kterého se mohou seznámit s historií zámku a zhlédnout nejzajímavější prostory interiérů, jímž vévodí velkolepý Rytířský sál s bohatou výzdobou, uvidíte ale také Lovecký salónek a Loveckou chodbu. Prohlédnout si můžete také řadu expozic a krátkodobých výstav. Dalším výstavním prostorem je zámecká jízdárna, sloužící jako technické muzeum.
 

Do restaurace nebo ven na piknik!

Restaurace a vinárna nabízejí kvalitní gastronomické služby, prostor k uspořádání svatební hostiny, rodinné oslavy nebo rauty včetně možnosti doprovodného programu. K posezení restaurace poskytuje 55 míst, vinárna pak 40 míst. Ubytování je možné objednat v luxusních zámeckých 1 – 4 lůžkových pokojích. Kapacita hotelu je 45 lůžek s možností přistýlky.

Milovníci romantiky si mohou objednat vynikající piknikové koše – lze si vybrat mezi piknikem pro dva (650 Kč), rodinným piknikem (750 Kč)  nebo pikninem de luxe (900 Kč). Cena pikniku de LUX je 900,- Kč + vratná záloha 500 Kč. Piknikové koše je možné rezervovat nejpozději 4 hodiny před plánovaným vyvednutím na telefonní čísle 474 684 560. Připraveny budou v zámecké restauraci (případně recepci). Piknikový koš a deku je třeba vrátit nejpozději druhý den od zapůjčení do 10:00 do recepce zámku. Zálohu 500 Kč za piknikový koš a deku vám vyplatí po odevzdání piknikového koše a deky.
 

Vědomostní hra Cesta s Gabrielou

V průběhu hry budete řešit šifry, hádanky a prozkoumávat nové prostory, které vás zavedou přes různá časová období zpět do současnosti. Dejte hlavy dohromady a vydejte se vstříc dobrodružství.
 

Vyzkoušejte zámecké ubytování

Zámecký hotel nabízí ubytování v 1 až 3 lůžkových stylově zařízených pokojích a luxusních apartmánech. Kapacita hotelu je 55 lůžek. Pokoje jsou vybaveny TV, satelietem, lednicí a trezorem. Koupelna je samostatná, nebo společná pro 2-3 pokoje dle druhu ubytování.

Zámek nabízí firmám, kolektivům i jednotlivcům možnost pořádání seminářů, školení, konferencí, společenských setkání, obchodních jednání a různých rodinných oslav v učebnách, salóncích a sálech zámku. Samozřejmostí je také pořádání občanských i církevních svatebních obřadů v Rytířském sále, v zámecké kapli, na nádvoří a před zámkem.
 

Z historie zámku

Na místě původního středověkého hradu byl v letech 1655-1675 vybudován raně barokní zámek, k němuž později u východního průčelí přibylo charakteristické schodiště. Výzdoba zámku je mimo jiné tvořena sochařskými díly Jana Brokoffa, který zde ve druhé polovině 17. století krátce působil.

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Kavalír v Jirkově

Hotel Kavalír v Jirkově

Jirkov, Ústecký kraj
Penzion Bremen Jirkov

Penzion Bremen Jirkov

Jirkov, Ústecký kraj
Hotel Mertin Chomutov

Hotel Mertin Chomutov

Chomutov, Ústecký kraj
Hotel Clochard v Chomutově

Hotel Clochard v Chomutově

Chomutov, Ústecký kraj