Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Klášterec nad Ohří – navštivte Pohádkovou zemi
Zámek Klášterec nad Ohří – navštivte Pohádkovou zemi
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Zámek Klášterec nad Ohří – navštivte Pohádkovou zemi

Expozice ve sklepních prostorách kláštereckého zámku láká k návštěvám rodiny s dětmi a milovníky pohádek, zvláště pak postaviček Vítězslavy Klimtové a loutek rodiny Matěje Kopeckého.
Zámek v Klášterci nad Ohří, ve kterém sídlí muzeum českého porcelánu láká k návštěvě také expozicí s výstavou pohádkových postaviček a strašidýlek Vítězslavy Klimtové a loutek rodiny Kopeckých s názvem Pohádková země. Nově je součástí tohoto okruhu i výstup na zámeckou vyhlídkovou věž, kde je nainstalována stálá výstava keramických děl paní Štefánkové pod názvem "Bylo, nebylo" na téma pověstí a legend Severozápadních Čech. Časová náročnost 50 minut.

Další okruhy nabízí Muzeum čínského, japonského a evropského porcelánu, dále pak Muzeum českého porcelánu a Zámecký areál. Mimo dané okruhy je též možné zhlédnout samostatně Thunskou hrobku a vyhlídkovou zámeckou věž. Další možností je zhlédnutí různých aktuálních výstav zámku, které probíhají ve výstavních sálech. V areálu zámku se nachází také zámecká cukrárna. Zámek je otevřen celoročně.


Speciální zámecký prohlídkový okruh

Pro sezonu 2020 připravili na zámku Speciální prohlídkový okruh, který zahrnuje prohlídku Thunské hrobky, Kostela Nejsvětější Trojice a Kostela Panny Marie Utěšitelky na kláštereckém hřbitově. Tento okruh bude přístupný v těchto termínech: 20.6., 4.7., 18.7., 1.8., 15.8., 5.9. a 19.9. Prohlídky proběhnou v 11, 13 a 15 hodin. Okruh trvá asi 90 minut a vstupné je 130 Kč.

Ubytování a restaurace v okolí

Korek

Korek

Klášterec nad Ohří, Ústecký kraj
Pension Astoria Klášterec nad Ohří

Pension Astoria Klášterec nad Ohří

Klášterec nad Ohří, Ústecký kraj
Penzion Anubis v Kadani

Penzion Anubis v Kadani

Kadaň, Ústecký kraj