Úvod > Aktuality > Na Řípskou pouť vás sveze vlak Svatý Jiří
Užijte si tradicní pout
"> Užijte si tradicní pout "> ">
Zážitky

Na Řípskou pouť vás sveze vlak Svatý Jiří

  • Vydáno23. dubna 2019
Přijďte se pobavit na Řípskou pouť pod slavným Řípem! I letos bude plná atrakcí, stánků a skvělých programů. A co víc, téměř až na místo konání vás doveze výletní vlak! Pouť bude probíhat od 26. do 28. dubna na úpatí hory Říp za obcí Krabčice. V sobotu 27. dubna se sem můžete svézt zvláštním parním vlakem Svatý Jiří, v jehož čele pojede lokomotiva Šlechtična.
ŘípTři dny plné hudby a zábavy, doplněné o stovky stánků s krásným výhledem na Ústecký kraj a České středohoří, možností letu letadlem, to je pouť na Řípu.

pátek 26. dubna začíná Řípská pouť, která potrvá až do neděle 28. dubna. Celý víkend bude plný skvělé zábavy a koncertů. Na akci nechybí řada atrakcí a to jak tradičních, rodinných, adrenalinových, ale také poslední „výkřiky“ ze zahraničí, především z Německa a Nizozemí. Pouť doplní bohatý program v němž vystoupí umělci různých žánrů pop, country, tramp, folk, ale také ska a world music. Nebudou chybět ani seskoky parašutistů.

Jednodenní vstupné stojí 50 Kč (zlevněné 30 Kč), třídenní vstupenka vás vyjde na 100 Kč. Kdo bude chtít, může se vydat v sobotu na pouť historickým vlakem Svatý Jiří z Prahy-Smíchova přes Kralupy nad Vltavou. Nejblíže k Řípské pouti je zastávka Ctiněves. Vlak sestavený z historických vozů odjíždí z pražského Smíchovského nádraží v 8:56 hodin. V Praze ještě zastaví na Hlavním nádraží v 9:03 a na nádraží v Holešovicích v 9:21 hodin.
 

Největší jarní pouť na venkově

Mluvit o Řípské pouti jako o největší v Čechách nelze, protože prvenství co do počtu atrakcí i návštěvnosti neochvějně drží Matějská pouťPraze (mimochodem, už ji nestihnete, skončila minulý týden). Jenže pouť pod známou horou Říp nenabízí jen pouťové atrakce, ale také koncerty, seskoky parašutistů v rámci Velké ceny České republiky v parašutismu a neuvěřitelné množství stánků. Ty lemují lipovou alej od Rovného až po úpatí hory Říp; na jejím konci pak stojí otevřená scéna, na níž se od pátečního podvečera do nedělního odpoledne představí řada kapel.

Těšit se můžete na Ewu Farnou, Botox, Perutě, Aleše Brichtu, Petra Koláře nebo Ortel.
 

Výlet na Říp

Řípská pouť není zábava pro každého; někomu se líbí, jiní si stěžují na hluk a zmatek. Jisté je, že děti tu každý rok mohou vyzkoušet nové atrakce, od těch jednodušších pro mrňata až po holandské adrenalinové novinky, známé třeba z již zmíněné Matějské pouti.

V programu pouti je zařazená i oblíbená prodejní výstava domácích zvířat, například králíků, drůbeže a holubů, pořádaná místní organizací Českého svazu chovatelů, a samozřejmě se přímo nabízí výlet jarní přírodou na Říp k rotundě sv. Jiří. Je to sice do kopce, ale cesta je pohodlná, krátká a snadno ji zvládnete i s kočárky. Nahoře vás pak čeká vytoužený klid a ticho, a pokud pouti bude přát počasí, pak také ideální místo pro odpočinek nebo rodinný piknik.
Hora Říp – symbol české národní historie

Hora Říp – symbol české národní historie

Památná hora Říp patří mezi několik nejvýznamnějších míst a symbolů naší národní historie. Vztahuje se k ní základní pověst o příchodu našich předků do země a každý pravověrný Čech by měl alespoň jednou za život na tuto horu vystoupit.