Úvod > Aktuality > Tipy, kam se v listopadu vydat na vánoční prohlídky a trhy

Tipy, kam se v listopadu vydat na vánoční prohlídky a trhy

Vydáno 19. listopadu 2018 Zážitky
První neděle adventní letos přijde až první prosincový víkend, ale na některých hradech a zámcích zaklepou Vánoce na dveře ještě o týden dříve. Portál Kudy z nudy vám přináší přehled těch nejzajímavějších akcí, které byste si neměli nechat ujít. Pojeďte se podívat třeba na adventní trhy nebo na některý ze svátečně vyzdobených zámků!
Na trhy a jarmarky je vstupné zpravidla volné nebo symbolické, a ani adventní prohlídky vám neudělají díru do rodinného rozpočtu. Mají ovšem jiný háček, a sice příliš velký zájem. Proto chcete-li mít jistotu, raději si rezervujte místa předem.   
 

Advent na zámku Nelahozeves

Více než sto stánků s řemeslnými výrobky, keramikou, sklem, vánočními ozdobami a dekoracemi, jesličky se zvířátky a se schránkou na vánoční přání, velkou perníkovou dílnu a rozkrajování jablíček, divadelní představení, kejklířské vystoupení, výtvarné dílničky, koncerty, zdobení vánočních perníčků a navrch ještě rozmanité občerstvení, které zapijete lobkowiczkým vínem či pivem, horkým čajem nebo svařeným vínem a medovinou nachystali na sobotu a neděli 24. a 25. listopadu na zámku Nelahozeves. Již 13. ročník tradičních Adventních slavností se odehrává na nádvoří, před zámkem i v zámeckém sklepení od 9:00 do 17:00 hodin!
 

Kateřinský jarmark v Třebechovicích

Kateřinský jarmarkPouťové atrakce, prodejní stánky s velkým výběrem zboží a bohatým občerstvením, to je tradiční třebechovický Kateřinský jarmark, který se ketos koná v sobotu 24. listopadu od 8 do 14 hodin. Čeká na vás kulturní program, pouťové atrakce, bohaté občerstvení i prodejní stánky s velkým výběrem zboží. A až vás nakupování omrzí, co se zastavit v muzeu betlémů? V této době je na to čas přímo ideální.
 

Adventní Žleby

Vánoce zámek ŽlebyO víkendech od 24. 11. do 9. 12. 2018 se uskuteční tradiční adventní prohlídky na zámku Žleby. Na prohlídku kouzelně vyzdobeného zámku jsou srdečně zváni všichni, kteří mají rádi Vánoce, tradice, humor a chtějí zažít neobvyklou procházku jedinečnými zámeckými interiéry. Čeká vás návštěva zámecké kuchyně, pekařky a kuchtíci v dobových kostýmech, ochutnávka svátečního pečiva nebo setkání s milou pohádkovou bytostí. Trasa není bezbariérová a nekopíruje žádný ze standardních prohlídkových okruhů. Z důvodu velkého zájmu doporučujeme rezervaci prohlídky předem.


Vánoce u Chotků a adventní tvoření na zámku Veltrusy

Adventní věnecV sobotu 24. listopadu probíhají, v rámci akce Adventní tvoření speciální prohlídky s více průvodci. Díky speciálním vánočním prohlídkám se dozvíte, jak trávila Vánoce šlechtická rodina Chotků. Prohlídky probíhají po celý advent (24. 11 - 16. 12.), vždy o víkendu od 11 do 15 hodin.

Při adventním tvoření (pouze 24. 11. 2018 od 10 do 17 hodin) si vyrobíte věnce a ozdoby na vánoční výzdobu. Kromě toho se můžete těšit i na dílničky, kde si vyzkoušíte zdobení perníčků, výrobu papírových ozdob, malování na sklo a jiné výtvarné činnosti. Nebude chybět ani malý vánoční jarmark pro nákup nějakého dárku. Vstup na tvoření je 30 korun.
 

Svatokateřinské slavnosti na Krásném Dvoře

Vánoční kouleSpeciální prohlídky a hudební vystoupení si užijete také 24. a 25. listopadu na zámku Krásný Dvůr, který je známý ze série filmů "o básnících". V zámku budou od 11 do 15 hodin probíhat prohlídky interiéru doplněné o výklad o historii Svatokateřinských slavností a adventu. Vstupné na prohlídky 120 Kč, zlevněné 90 Kč.

V sobotu 24. listopadu program uzavře divadelní představení pro děti. Divadlo Jitřenka ze Žatce zahraje ve velkém sále zámku od 16:00 hodin pohádku Červená Karkulka. Po oba dny bude od 12:00 do 15:00 otevřen Novogotický templ v zámeckém parku.
 

Vánoce u pana nadlesního na zámku Zákupy

Císařské Zákupy Tradiční adventní prohlídky zámku Zákupy se letos odehrají v rámci nové prohlídkové trasy, tzn. v bytě lesního rady Ing. Josefa Mati z doby první republiky. Prohlídka zařízeného bytu z doby první republiky s výkladem průvodce neopomene také výklad o vánočních zvycích, nebude chybět vánoční výzdoba, ozdobené vánoční stromy či štědrovečerní tabule s nadílkou. Součástí prohlídky bude rovněž vánočně vyzdobená kaple sv. Františka z Assisi.

Prohlídky se konají od 24. listopadu do 16. prosince 2018. Zámek bude otevřen vždy o víkendech od 10 do 14 hodin. Plné vstupné je za 120 Kč, snížené 80 Kč a rodinné 320 Kč.
 

Kde už o víkendu začínají vánoční trhy?

Vánoční trhy BrnoŽe Vánoce už skutečně přešlapují za dveřmi poznáte i tím, že na mnoha místech již v sobotu 25. listopadu začínají adventní trhy.

V Praze patří k těm prvním trhy na náměstí Míru (20.11.), na I.P. Pavlova (23.11.), ale i na Pražském hradě (23.11.) nebo na Smíchově (24.11.). Pozadu nezůstanou ale i další města - v sobotu začínají trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích nebo v Plzni, v Liberci se v neděli (25.11.) rozsvítí vánoční strom u radnice. Každoročně jsou velkou kulturní událostí také Brněnské Vánoce - krásné trhy uprostřed moravské metropole a bohatým programem. Ty letošní začínají už 23. listopadu. Zapomenout nesmíme ani na punčem vonící trhy v Olomouci. Tady začínají trhy v neděli 25. listopadu a nabídnou hodnotný program s populárními skupinami všech žánrů, adventní zvyky a více než osm desítek stánků s kvalitním zbožím i vyhlášeným punčem
Vánoční trhy Brno 2018

Vánoční trhy Brno 2018

Hlavní moravská metropole Brno se již tradičně těší na Vánoce, které tu na vás dýchnou téměř na každém kroku pohodu. Adventní čas a přípravu na nejkrásnější svátky v roce si pod hradem Špilberk opravdu užijete.

Vánoce na Hrádku u Nechanic

Vánoce na Hrádku u Nechanic

Hrádek u Nechanic zve na Vánoce na Hrádku u Nechanic.Ve vánočně vyzdobených interiérech se seznámíme s historií Vánoc, jejich zvyky a tradicemi.

Vánoční trhy na Pražském hradě

Vánoční trhy na Pražském hradě

Jeden z největších hradních areálů na světě ožije opět vánoční atmosférou. Trhy se konají na malebném náměstí U Svatého Jiří. Poctivé svařené víno a tradiční vánoční speciality jsou samozřejmostí, naši prodejci vám však nabídnou i méně známé lahůdky.

České vánoční trhy na náměstí Míru

České vánoční trhy na náměstí Míru

Tradiční vánoční trhy na centrálním náměstí Vinohrad na náměstí Míru. Vánoční trhy nabízejí příchozím typické produkty těchto svátků.Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další.

České vánoční trhy - Tylovo náměstí

České vánoční trhy - Tylovo náměstí

Zveme vás na vánoční trhy, které se konají v Praze 2 na Tylově náměstí u zastávek I. P. Pavlova. Čeká na vás nabídka vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel i vánoční občerstvení.

Vánoční trhy Praha 2018

Vánoční trhy Praha 2018

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po patnácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo.

Olomoucké Vánoce 2018

Olomoucké Vánoce 2018

Tradiční vánoční trhy v historickém centru města - hodnotný program s populárními skupinami všech žánrů, divadlem pro malé i velké, adventní zvyky, dobové atrakce, vyřezávaný betlém, zpívání koled na náměstí, více než osm desítek stánků s kvalitním zbožím i vyhlášeným punčem najdete v Olomouci.

Vánoce

Vánoce "u pana nadlesního" na zámku Zákupy - 100 let od vzniku republiky

Tradiční adventní prohlídky zámku Zákupy se letos odehrají v rámci nové prohlídkové trasy, tzn. v bytě lesního rady Ing. Josefa Mati z doby první republiky.

Vánoční trhy na Smíchově

Vánoční trhy na Smíchově

Pod vánočním stromem naleznete kvalitní zboží, kterým uděláte radost svým blízkým či sami sobě. Kromě dárků u nás pořídíte zajímavé vánoční doplňky nebo obohatíte štědrovečerní menu. Nákup tradičního sortimentu vám zpříjemní poslech vánočních koled a další doprovodný program.

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Tradiční řemesla a vánoční zvyky v jihočeské metropoli na náměstí Přemysla Otakara II. Vánoční trhy v Českých Budějovicích začínají 24.11.2018 a končí až 24. prosince.

Vánoční tramvaj Brno

Vánoční tramvaj Brno

Historické centrum Brna brázdí speciální vánoční tramvaj typu T3. Ve dvacetiminutových intervalech vyjíždí z náměstí Svobody na Českou a přes Malinovského náměstí a Hlavní nádraží přes zastávku Zelný trh zpět na náměstí Svobody.

Vánoční trhy Plzeň

Vánoční trhy Plzeň

Působivou atmosféru vánočních trhů si můžete užít na náměstí Republiky v Plzni. Nezaměnitelná atmosféra, vůně svařáku a obrovský vánoční strom. Přijďte si vychutnat poslední letošní trhy a nakoupit originální vánoční dárky pro své blízké.