!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Příběh vánočního stromečku na zámku Loučeň
prezidentský
"> prezidentský "> secesní v zámecké jídelně "> Exotický "> Měšťanský stromek "> Stromeček špičkou dolů "> Největší adventní věnec
17.11.
17.1.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Příběh vánočního stromečku na zámku Loučeň

  • 17. listopad 2021 10:0017. leden 2022 17:00
Již počtvrté pro vás připravujeme speciální prohlídky zámku, kdy v každé komnatě naleznete jiný vánoční stromeček se svým příběhem.
Vánoční atmosféra, příběh vánočního stromečku, vánoční zvyky a tradice, světelná show každý den po setmění, největší adventní věnec v Česku, krásné vánoční dárky a zámecký park s 12 labyrinty a bludišti

Prohlídky však zaměřeny pouze na vánoční stromečky, ale dozvíte se také, jak se slavily Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce a jiné zajímavosti. Vžijete se všemi smysly do kouzelné vánoční atmosféry při procházce zámeckým parkem s největším adventním věncem v Čechách.

V každé zámecké komnatě na vás čeká vždy jiný vánoční stromek se svým příběhem. Nepůjde ovšem jen o velkolepou podívanou. Během prohlídky zámku si děti poslechnou, jak se slavily křesťanské Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce a co je to půst, proč se staví betlém, jak k nám pronikla tradice zdobení vánočního stromku a kde najdeme její původ, jak se slaví Vánoce v jiných evropských zemích a ve světě, kdo tam  rozdává dárky, co to byl Strom Republiky a jak se k nám zatoulal Děda Mráz, proč se na zámku pekly obří vánočky, kdy a proč se chodilo koledovat, proč si doma rozvěšujeme jmelí a mnoho dalšího.

 
Zobrazit více

Provozovatel

Zámek Loučeň

Nymburská, 1
289 37 Loučeň
Tel.:
+420 325 585 228
Email:
infocentrum@zamek...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
50,288124 15,022242
 
 

Vstupné

Cena: 180 Kč

Snížená cena: 150 Kč

Poznámka:Víkendy a vánoční prázdniny jednotné vstupné 180 Kč. Všední dny (mimo vánoční svátky) jednotné vstupné 150 Kč. Vstupenka na zámek obsahuje i park s labyrinty. Park s labyrinty jednotné vstupné 90 Kč.

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí