Uherský Brod
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Uherský Brod

Město leží východně od Uherského Hradiště v údolí řeky Olšavy mezi Vizovickými vrchy a Bílými Karpaty. Patří k nejstarším sídlům jihovýchodní Moravy a bohatá historie se odráží v řadě zajímavých památek, několik míst také připomíná Jana Amose Komenského.

Co musíte vidět v Uherském Brodu

Na jihu a severu historického jádra dodnes uvidíte zbytky hradeb, jediná dochovaná brána tvoří vstup do Muzea J. A. Komenského. Mezi nejcennější památky se řadí v jádru gotický kostel Mistra Jana Husa a barokní kostel Neposkvrněného početí Panny Marie podle návrhu D. A. Martinelliho.

Už zdálky vás přivítají věže kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde je umístěn obraz Černé Madony, na náměstí si všimněte barokní radnice. Městským jádrem vás provede naučná stezka.
 

Kde se narodil Jan Amos Komenský?

Nevíme sice přesně kde, ale víme kdy: Jan Amos Komenský se narodil 28. března 1592 jako nejmladší z pěti dětí Martina Segeše zvaného Komenský a jeho ženy Anny. V Uherském Brodu, kde prožil dětství, jej kromě muzea připomíná jméno gymnázia, obelisk a pamětní deska. Jeho život stejně jako osudy statisíců krajanů změnila válka, roku 1628 odešel do exilu a do své smrti roku 1670 působil téměř po celé Evropě. Uherskobrodské muzeum mapuje jeho dílo i pestré osudy.
 

Od králů přes slivovici a pivo až do Bílých Karpat

Máte rádi slovácký folklor? Vypravte se do Vlčnova, dějiště každoroční Jízdy králů. Kdo má rád slivovici a pivo, na toho čeká neobvyklé Muzeum lidových pálenic nebo uherskobrodský pivovar, a kdo dává přednost vodním radovánkám, ten si užije na koupalištích v Uherském Brodě, Vlčnově či Nivnici, za nepříznivého počasí pak v moderním aquaparku v Uherské Brodě. K výletům do přírody lákají Bílé Karpaty s nádhernými scenériemi a čistým ovzduším, v zimě vyzkoušejte lyžařský areál na Mikulčině vrchu.

Aktuality z města

21. srpen 2021 9:00

Za tradicí páleničářství se vydejte na Slovácko

Uherský Brod
Na Východní Moravě můžete ochutnat mnoho místních delikates – vyhlášená je slivovice. Poznejte tradici pálení a ochutnejte ty nejlepší vzorky! V Muzeu lidových pálenic ve Vlčnově se seznámíte s podomáckou výrobou pálenek ve vesnickém prostředí. Uvidíte kolem tří desítek kompletních destilačních přístrojů a jejich částí. Z Vlčnova je to jen 20 km do obce Modrá. Zde, v Centru slováckých tradic, vás seznámí s historií pálení a vinařství na Slovácku, nahlédnete také do moderní pálenice i sušírny ovoce a ve sklepním labyrintu ochutnáte ty nejlepší vzorky vín a slivovice. Míst, kde se na Slovácku potkat s tradicí páleničářství je však daleko víc.

Turistická informační centra


Ubytování a restaurace

Pivovar Uherský Brod

Pivovar Uherský Brod

Uherský Brod, Východní Morava