Úvod > Aktuality > Ze sklepa do sklepa: Velké Bílovice zvou na košt přímo k vinařům
Ze sklepa do sklepa: Velké Bílovice zvou na košt přímo k vinařům
"> "> "> "> Kaplicka Velké Bílovice "> Vinohrad Velké Bílovice "> Námestí sv. Jana Velké Bílovice
Gurmánská turistika

Ze sklepa do sklepa: Velké Bílovice zvou na košt přímo k vinařům

  • Vydáno30. března 2022
Největší ochutnávka vín čeká na návštěvníky 15. ročníku Ze sklepa do sklepa ve Velkých Bílovicích v sobotu 2. dubna 2022. Přes padesát vinařských sklepů se otevře v jediný den milovníkům vína a nabídne to nejlepší ze své úrody. Připraveny jsou pro vás koštovací skleničky, podrobná mapka všech otevřených vinařství, cimbálová muzika a bohatý večerní program plný moravského vína, jídla a hudby. Nemusíte se bát ani silniční kontroly – vypraveny budou zvláštní vinné autobusy.
Ze sklepa do sklepaPřesně 52 vinařských sklepů se otevře v jediný den milovníkům vína a nabídne to nejlepší ze své úrody.  Stovky vytříbených červených, bílých i růžových vín, s přívlastky i bez, vyznačující se vynikající chutí a vůní si lze vychutnat vždy jen jednou na této akci. Putování za skvělými víny Ze sklepa do sklepa po Velkých Bílovicích dokreslí neopakovatelná atmosféra největší vinařské obce u nás, tóny tradiční cimbálové muziky, ale i dokonalá organizace. Navíc si každý návštěvník odtud odveze vína dle vlastního výběru v hodnotě 1000 Kč.

Velké BíloviceKaždý návštěvník akce Ze sklepa do sklepa obdrží již při svém vstupu sklínku, katalog zúčastněných vinařů na akci s mapou, kapsičku na krk s logem slípky a další nutné vybavení, bez kterého se nelze obejít. Samozřejmostí je volná degustace vín v padesátitřech sklepech, pro přemisťování mezi vinařskými oblastmi mohou návštěvníci využít zdarma pendlující autobusy. Ty budou mít i časovou návaznost na vlakové meziměstské spoje. Sklepy je možné navštívit od 11 do 19 hodin. Cena vstupenky pro rok 2022 činí 1800 Kč. Avšak pozor, i v den akce koupíte vstupenky pouze online pomocí prodejního portálu eshop.velkobilovictivinari.cz. Trvá to minutku, je to jednoduché a zvládne to každý. Na akci se fyzicky nikde prodávat nebudou.


Velké Bílovice vínu zaslíbené

ze sklepa do sklepaVelké Bílovice leží asi 40 km jihovýchodně od Brna (3 km od dálnice D2 na Bratislavu). Ve Velkých Bílovicích žijí necelé 4 tisícovky obyvatel, z nichž značná část se živí vinařstvím a vinohradnictvím. Obec se pyšní velkým množstvím vinných sklepů, kterých tu najdete na 650, což je nejvíce v celé České republice. Vinné sklepy tvoří samostatné městečko. Zorientovat se zde není nijak jednoduché, proto místní vinaři v roce 2008 zdejší sklepní uličky pojmenovali a tím návštěvníkům obce velmi ulehčili nalezení toho svého oblíbeného sklepa s vynikajícím vínem.

Cena vstupenky na osobu je 1 800 korun (v ceně vstupenky je degustace a nákup vína v hodnotě 1000 korun, dále sklenička, katalog s mapou, propiska, kapsička, káva, voda, autobusová doprava a doprovodný kulturní program).
Ze sklepa do sklepa aneb mezi vinicemi Velkých Bílovic

Ze sklepa do sklepa aneb mezi vinicemi Velkých Bílovic

Název obce naznačuje, že Velké Bílovice patří k největším osadám na bývalém břeclavském panství. Velké Bílovice jsou město lidových tradic, vína a ovoce.