Úvod > Aktuality > Hudba na vinicích startuje: léto na jižní Moravě spojí dobré víno a skvělou muziku
Hudba na vinicích startuje: léto na jižní Moravě spojí dobré víno a skvělou muziku
"> "> "> ">
Kultura

Hudba na vinicích startuje: léto na jižní Moravě spojí dobré víno a skvělou muziku

Vydáno 16. června 2021
David Koller ve Vinařství Sonberk, Tomáš Klus v Zámeckém vinařství Bzenec, Mirai ve Vinařství LahoferR, Pokáč ve Vinařství Château Valtice, Queenie ve Vinařství Johann W nebo Barbora Poláková ve Vinařství Vican. A nejen to! V rámci téměř 60 koncertů během celého léta zahrají přímo mezi vinohrady i další hvězdy jako MIG 21, Anna K., Monkey Business, Ewa Farna, Meky Žbirka, Michal Hrůza, Janek Ledecký, Ben Cristovao, Xindl X, Bratři Ebenové nebo Jelen. Akce, která proběhne od 18. 6. do 25. 9. 2021 je propojením nejvýraznějších hudebních jmen a top tuzemských vinařství.
Hudba na vinicíchV pátek 18. června začíná druhý ročník koncertního seriálu ve vinařstvích, Hudba na vinicích 2021. Loňská premiéra potvrdila, že kombinace hudebních hvězd, vynikajícího vína, gastronomie a malebného prostředí vinic je v oblasti letních zážitků trefou do černého! Od června do září zahraje v téměř 60 termínech v areálech 5 moravských a jednoho českého vinařství 17 kapel.

Omezený počet vstupenek je k dostání v síti xticket.cz nebo na místě. Pro vstup bude nutné mít vytištěné potvrzení o testu, prodělané nemoci, nebo o očkování. Na místě testování nebude možné.


První koncerty – Tomáš Klus, Jelen a Michal Hrůza

Hudba na vinicíchJako první vystoupí 18. června Tomáš Klus v Zámeckém vinařství Bzenec. Užijte si tentokrát jeho poetickou hravou tvorbu v komorním duchu a s láhví elegantních vín v příjemném areálu vinařství. Kdo by koncert v pátek nestihl, má možnost přijet o den později, tedy v sobotu 19. června do Vinařství Lahofer ve Znojmě, kde Tomáš vystoupí podruhé.

Další koncerty jsou naplánovány na čtvrtek 1. a pátek 2. července. Oba se uskuteční opět ve znojemském Lahoferu, kde uslyšíte kapelu Jelen a o den později přijede Michal Hrůza. Zazpívejte si s nimi v objetí vinic a se skvělým vínem v ruce. V dalších dnech se můžete těšit například Barboru Polákovou (4. 7. vinařství Sonberk), MIG 21 (15. 7. vinařství Johann W Třebívlice), Janka Ledeckého (16. 7. Chateau Valtice), Annu K (17. 7. vinařství Sonberk), Xindla X (30. 7. Sonberk), Ewu Farnou (6. 8. vinařství Johann W Třebívlice) a další. Vstupenka stojí 490 Kč.
Hudba na vinicích – seriál hudebních koncertů

18.6.
25.9.
Hudba na vinicích – seriál hudebních koncertů

Víno se dokonale snoubí nejen s pokrmy, ale také s hudbou. Vydejte se s námi na exkluzivní koncerty přímo do areálů několika vinařství a v objetí vinohradů si vychutnejte dlouhé letní dny, lahodná vína a špičkové hudebníky v podání nejzásadnějších jmen české hudební scény!

Hudba na vinicích – David Koller

12.8.
Hudba na vinicích – David Koller

Koncert známého zpěváka Davida Kollera ve VICAN rodinné vinařství

David Koller – Hudba na vinicích

7.8.
David Koller – Hudba na vinicích

Kdyby se měla na tuzemské hudební scéně označit žijící hudební legenda, pak na ni bude David Koller jedním z nejžhavějších kandidátů.

Bratři Ebenové – Hudba na vinicích

26.8.
Bratři Ebenové – Hudba na vinicích

Tři bratři Kryštof, Marek a David Ebenové mají na svém triku rozsáhlou a kreativní hudební tvorbu. Bratrská sestava sází zejména na dokonalý hudební projev a na originalitu svých textů.

MIG 21 – Hudba na vinicích

2.9.
MIG 21 – Hudba na vinicích

Kultovní hudební partička postavená na jménu herce Jiřího Macháčka patří na tuzemské hudební scéně k těm, kteří zaujmou nejen líbivou hudbou, ale i scénografickým efektem.

Xindl X – Hudba na vinicích

3.9.
Xindl X – Hudba na vinicích

Kontroverzní český písničkář – vlastním jménem Ondřej Ládek – se proslavil svými chytlavými songy ze života, které se velmi často stávají rádiovými hity a nápadité rýmy se vždy rychle vryjí pod kůži.

Hudba na vinicích – Barbora Poláková

13.8.
Hudba na vinicích – Barbora Poláková

Koncert známé zpěvačky Báry Polákové ve VICAN rodinné vinařství.

Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Tento architektonický skvost, dílo architekta Josefa Pleskota, je první stavbou na Moravě, která je zasazena přímo uprostřed vinohradu. Již v roce 1522 byla vína z této vinice dodávána na Pražský hrad, na slavnostní tabule Jagellonců, později Habsburků do Vídně.

Zámecké vinařství Bzenec – víno přímo ze zámku

Zámecké vinařství Bzenec – víno přímo ze zámku

Zámecké vinařství Bzenec je jedno z mála vinařství v ČR, jehož výrobní prostory jsou situovány přímo v areálu zámku. Základem filozofie tohoto vinařství je úcta k přírodě a jejím zákonitostem – vyrábí víno z nejlepších hroznů z odrůd vhodných pro pěstování v dané lokalitě.

Vinařství Lahofer – vína z vlastních vinic

Vinařství Lahofer – vína z vlastních vinic

Vinařství Lahofer se opírá o silnou vinařskou tradici na Znojemsku, zejména pak o vinice U Hájku a Babičák. Z těchto vinic pochází všechny hrozny pro výrobu vína. Ústředním sloganem nové značky je Vinařství Lahofer – Vína z vlastních vinic.

Vinné sklepy Valtice

Vinné sklepy Valtice

Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Základy tohoto vinařství byly položeny již ve 12. století na místech původního valtického hradu.

Vinařství Vican v Mikulově

Vinařství Vican v Mikulově

Spojení minulosti a budoucnosti, úcta k tomu, co nám zanechali předci, a zároveň moderní přístup. To charakterizuje Vican rodinné vinařství.