Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Mádl Velké Bílovice
Gurmánská turistika

Vinařství Mádl Velké Bílovice

Vinařství Mádl z Velkých Bílovic pěstuje víno již po několik generací. Odměnou je nejen titul Vinařství roku 2011, ale hlavně stovky spokojených zákazníků. František Mádl pěstuje v malých šaržích typické velkopavlovické odrůdy v maximálním souladu s přírodou.
Rodina Stanislava Mádla se zabývá pěstováním vinné révy již po několik generací. Bohaté zkušenosti se zpracováním hroznů a výrobou vína vedly v roce 1993 k založení vinařské firmy. Rodinné vinařství dnes hospodaří na 25 hektarech vlastních vinic, převážně v katastru obce Velké Bílovice.

Největší část produkce tvoří přívlastková vína bílých odrůd (Rulandské šedé, Veltlínské zelené, Tramín červený či Ryzlink rýnský), doplněná o některá vína červená (Cabernet Moravia, André či Frankovka). V neposlední řadě se vinařství pyšní velmi vyhledávaným a oceňovaným rosé. V současnosti přibyla i vína exkluzivní řady, která se vyrábějí pouze z nejlepších hroznů špičkových odrůd.

Stanislav Mádl působil u natáčení filmu Bobule v roli konzultanta, část natáčení probíhala i v jeho vinohradech. Víno si můžete denně koupit ve vinotéce nově otevřeného hotelu přímo ve vinařství. V krásných a moderních prostorách tu najdete nejen restauraci, elegantní pokoje a školící prostory, ale také několik privátních sklepů nabízejících skvělé posezení, i vinný sklep, ve kterém kromě vín, zrají i holandské sýry. Hotel nabízí ubytování v elegantních dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, televizí a bezplatným WiFi připojením. Celkem je k dispozici 14 pokojů, z toho jsou 2 luxusní apartmány a jeden pokoj je přizpůsoben pro invalidy. Nechybí ani ubytovací část pro cyklisty.

Velké Bílovice
tvoří okraj jihovýchodní části velkopavlovické vinařské oblasti. V současnosti je to u nás nejrozsáhlejší území osázené vinicemi. František Mádl má ve Velkých Bílovicích 11 hektarů vinic.

Provozovatel

Vinařství Mádl

Lůčky 1345
Sklepní ulice Sadová
691 02 Velké Bílovice
Tel.:
+420 725 950 970
Email:
madl@vasvinar.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
vasvinar.cz
GPS:
48,849538 16,896599
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny