Úvod > Aktuality > Nejnavštěvovanější místa Jihomoravského kraje: Aqualand, zámek Lednice a zoo Brno

Nejnavštěvovanější místa Jihomoravského kraje: Aqualand, zámek Lednice a zoo Brno

Vydáno 16. srpna 2019 Památky
Nejnavštěvovanějším místem Jihomoravského kraje je Aqualand Moravia v Pasohlávkách, který se umístil dokonce mezi desítkou nejvyhledávanějších destinací roku 2018 v celém Česku. Další dvě místa patří zámku Lednice v Lednicko-valtickém areálu a zoologické zahrada v Brně.
Nejnavštěvovanější místo Jihomoravského kraje, rozsáhlý a moderní Aqualand MoraviaPasohlávkách patří mezi nejoblíbenější vodní ráje v Česku. Na desítkách skluzavek a tobogánů si užijete nekončící adrenalin a zábavu, milovníci relaxu si pak vychutnají termální bazény s výhledem na krásnou krajinu Pálavských vrchů.
 

TOP místa: zábava pro děti v zoologických zahradách

Zoologické zahrady Jihomoravského kraje patří mezi osvědčená lákadla, v TOP 10 najdete všechny. Zoologická zahrada v Brně láká mimo jiné na Safari výběh a dětské lanové centrum, prohlídku Zooparku ve Vyškově můžete spojit s návštěvou blízkého DinoParku. V zoologické zahradě Hodonín uvidíte nejenom vzácné bílé lvy, ale také oblíbený kontaktní koutek s výběhy domácích zvířátek.
 

Neobjevená místa: technické a sakrální památky

Stará Židovská čtvrť v Boskovicích je jednou z nejzachovalejších u nás. Vznikl zde židovský hřbitov a několik synagog, z nichž se dochovala jediná, Synagoga maior; její návštěvu můžete spojit s prohlídkou rituální lázně, mikve, umístěné hned naproti ve sklepě domu U Templu. V letních měsících se můžete vypravit také k několika zajímavým památkám, o které pečuje brněnské Technické muzeum. Na hřebenech Bílých Karpat objevíte větrný mlýn v Kuželově, u Šatova na Znojemsku pak areál čs. opevnění se dvěma pěchotními sruby.
 

Co vám nesmí uniknout: víno pod Pálavou

Dva nádherné zámky, Lednice a Valtice, a společně s nimi i Pálavu a parkově upravenou krajinu Lednicko-valtického areálu, zapsanou mezi památkami UNESCO, můžete prozkoumat třeba koncem léta při toulkách za vínem. V sobotu 31. srpna zvou Valtice na Podzimní slavnosti vína a jídla a zámecký areál zaplní Barokní slavnosti, následující víkend pak Mikulov ožije Pálavským vinobraním a Valtické podzemí čeká přehlídka burčáků a volba Miss Burčák.
 
Výzkum návštěvnosti turistických cílů v České republice realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s destinačními společnostmi a krajskými úřady. Měřítkem návštěvnosti je počet registrovaných návštěvníků v tisících. Data zahrnují návštěvnost domácích a zahraničních turistů.
 
Aqualand Moravia Pasohlávky - místo, kde léto nikdy nekončí

Aqualand Moravia Pasohlávky - místo, kde léto nikdy nekončí

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice - 14 bazénů, 20 tobogánů, 24 saun a procedur ve Forum Romanum Wellness a restaurace Imperium s bohatým výběrem jídel. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna.

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!

Punkevní jeskyně s propastí Macocha v Moravském krasu

Punkevní jeskyně s propastí Macocha v Moravském krasu

Vydejte se na výlet do Punkevních jeskyní! Procházet se budete mohutnými dómy a chodbami s krápníkovou výzdobou až na dno propasti Macocha. Svou oblibu si získaly díky tomu, že v nich lze podniknout romantickou plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě.

Zámek Valtice - za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice - za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Zoopark Vyškov - setkání s domácími zvířaty celého světa

Zoopark Vyškov - setkání s domácími zvířaty celého světa

Velkou atrakcí zooparku je "Dvoreček naší babičky" - imitace selského dvora s možností kontaktu návštěvníků se zvířaty. V zoo naleznete jedinečné expozice slepic, králíků a koček sibiřských, které neuvidíte v žádné jiné zoo. Unikátní je také chov skotu cachena, osla poitouského a malp plačtivých.

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města. Rozkládá se na sedmi a půl hektaru rovinné plochy, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku. Zoologická zahrada v Hodoníně má chovný pár vzácných lvů jihoafrických, kterým se pro jejich srst přezdívá bílí.

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

Další aktuality