Úvod > Aktuality

Aktuality celá ČR

Vyberte si organizované výlety a exkurze z naší bohaté nabídky a načerpejte zajímavé informace z nejrůznějších oblastí. Zajímá vás historie, chemie, kriminalistika, věda a technika, zvířata, lidová řemesla nebo slavné vynálezy? Chcete vědět, jak se vaří dobré pivo, vlastnoručně si zkusit potisk plátna technikou sítotisku nebo poznat práci českých sklářů opravdu zblízka? Organizované výlety a exkurze jsou vhodné pro jednotlivce, rodiny i skupiny a jsou proto skvělým tipem na školní výlety. Pobaví, naučí a rozhodně nenudí.

Zimní exkurze přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně je zážitek

Na prohlídku Dlouhých strání se můžete vypravit také v zimě. Samostatně autem se k elektrárně nesmí, tam i zpátky vás od lyžařského areálu Kouty dovezou autobusy. Prohlídka trvá asi dvě hodiny a doporučujeme ji rezervovat předem. Exkurzi je sice možné zaplatit i na místě bez rezervace, pouze však v případě, že jsou volná místa. K horní nádrži se bohužel v zimě nejezdí, dostanete se tam jedině pěšky nebo na běžkách.
Olomoucký kraj | Zážitky

Připravte se na digitální Česko!

Týden pro Digitální Česko, největší vzdělávací akce v oblasti digitalizace, proběhne v týdnu od 20. listopadu po celé ČR i online. Ve spolupráci s partnery z řad neziskového sektoru, firem, univerzit nebo veřejné správy jsme připravili ročník zaměřený na rozvoj digitálních dovedností. Během týdne proběhne celá řada kurzů, přednášek, webinářů a debat. Mezi hlavní témata bude patřit zvyšování základních digitálních dovedností, umělá inteligence, bezpečnost na internetu, práce v IT a řada dalších.
Zážitky

7 věcí, které nevíte o… našich automobilkách a automobilech

Když se řekne Tatra, Škodovka nebo Praga, fandové motorismu ví, že bude řeč o autech. Projeďte se s portálem Kudy z nudy legendárními českými vozy, moderními i letitými, které nás dodnes uchvacují svými příběhy i elegantními liniemi. A připravte se na to, že to bude fakt jízda!
Zážitky

Zalezte si pod zem: Objevte neznámé podzemí Prahy!

Praha se nepyšní pouze krásnou architekturou, ale i širokou škálou podzemních objektů, jako jsou atomové kryty, katakomby, tunely a historická sklepení. Tato místa jsou veřejnosti mnohdy těžko přístupná a některá jsou zcela neznámá anebo přímo zapovězená. Vydejte se s námi za poznáním tajemství pražského podzemí!
Praha | Zážitky

Tkalcovské muzeum na Rejvízu končí: exponáty si prohlédnete jinde

V říjnu 2023 ukončilo provoz Tkalcovské muzeum na Rejvízu, které zde turisté mohli navštěvovat od roku 2008. Rejvízská tkalcovna se nacházela uprostřed vesnické památkové zóny v Rejvízu. Kdo se o stará řemesla zajímá, ale nemusí být smutný – exponátů rejvízského muzea se ujala dvě muzea, která také plánují s bývalými majiteli pořádání kulturních akcí.
Olomoucký kraj | Zážitky

S dětmi na výlet i za špatného počasí

Musíme se pravdě podívat do očí a přiznat si, že jsou tu dny, kdy budou muset výlety do přírody počkat na lepší počasí. Jestliže se s dětmi chystáte podniknout něco hezkého, ale venku to vypadá na déšť, anebo je příliš velká zima, inspirujte se na Kudy z nudy. Poradíme vám, kam vyrazit s dětmi, aby se nudily a odnesly si pěkný zážitek. Tyhle tipy určitě zaberou!
Zážitky

Africké a lví safari ve Dvoře Králové pomalu končí letní sezonu

Letní sezona v Zoo Dvůr Králové bude pomalu u konce a návštěvníci tak mají poslední možnost vyrazit za africkými zvířaty anebo na večerní safari. Otevřeno bude už jen do neděle 1. října! Lístky můžete zakoupit na pokladně u vjezdu do safari, nástupní místo je u Restaurantu Kibo.
Královéhradecký kraj | Zážitky

Věda a historie není nuda: deset fascinujících objevů české vědy

Česká věda není Popelka, která by posledních sto let seděla v koutě. Úspěchů dosáhla zejména v technických a přírodovědných oborech – a možná vás překvapí, které objevy a vynálezy mají české kořeny.
Zážitky

Láká vás jízda v obrněném transportéru? Víme, kde se svezete!

Adrenalinová zábava pro rodinu nebo přátele: taková je projížďka obrněným transportérem. Super jízdu si užijete třeba na tankodromu v Milovicích, ve Vojenském muzeu v Králíkách nebo v Army Parku v Ořechově. Nejlepší je to ale samozřejmě při akcích – nezapomeňte si je včas zapsat do kalendáře!
Středočeský kraj | Zážitky

Se svíčkami nebo s baterkou: pojďte s námi do tmy!

Toužíte po tajemném letním dobrodružství a netradičních zážitcích? Nechte se portálem Kudy z nudy pozvat do netradičně osvětlených jeskyní, dolů, sklepení, klášterů, kostelů a dalších zajímavých míst! Zdrojem světla vám bude pouze svíčka nebo baterka. Na Kudy z nudy vám ale poradíme, kde se takové prohlídky pořádají pravidelně a na jaké speciální akce se letos v létě můžete vypravit.
Zážitky

Slevy, výhody, vouchery, vstupy zdarma – dovolená v Česku 2023

V dnešní nelehké době se hodí každá ušetřená koruna! Portál Kudy z nudy pro vás připravil přehled slev na turistické cíle, vouchery, výhodné slevové karty nebo balíčky služeb na rok 2023. Většinu těchto výhod lze využít celoročně, některé produkty jsou však vázány na letní či zimní sezónu. Výhodné nabídky a tipy na turistické cíle pro pohodovou dovolenou v každém ročním období pravidelně doplňujeme.
Zážitky

Seznamte se: znáte rekordy našich lanovek?

Také vás lákají představy léta na horách a výletů po hřebenech pěšky nebo na kolech? A říkáte si, že je to moc do kopce? Na Kudy z nudy jsme pro vás našli jednoduché řešení: lanovky. Sice jich nemáme tolik jako v Alpách, ale na našich horách jich přesto najdete dost. Do kopce vyvezou pěší turisty i cyklisty s koly, a pak už se před vámi otevírá horská krajina a spousta zážitků.
Zážitky