Úvod > Aktuality > Ve Vlašimi můžete opět navštívit paraZOO
Ve Vlašimi můžete opět navštívit paraZOO
"> "> "> ParaZOO se stará i o ptactvo "> Vydra Bublina bydlí ve Vlašimi "> "> ParaZOO na záchranné stanici pro živocichy ve Vlašimi
Zážitky

Ve Vlašimi můžete opět navštívit paraZOO

  • Vydáno1. března 2022
Od března je veřejnosti opět otevřena paraZOO ve Vlašimi, expozice vlašimské záchranné stanice pro živočichy. Navštivte tuto netradiční zoologickou zahradu s českými zvířaty a přijďte se poučit, jak jim i vy můžete v přírodě pomáhat.
liškaParaZOO najdete snadno. Rozprostírá se v zahradě Podblanického ekocentra, které stojí hned naproti turistické dominantě města, vlašimskému zámku. Od března je otevřena každý den mimo pondělí od 9 do 16 hodin. Procházet jí můžete samostatně, s průvodcem, anebo si ji děti mohou prohlédnout v rámci některého ze školních výukových programů, které Podblanické ekocentrum nabízí.

Otevíráme paraZOO je tradiční akce, která se uskuteční v sobotu 5. března 2022. Letošní zahájení turistické sezóny chce návštěvníkům blíže představit práci týmu zvířecích záchranářů ze Záchranné stanice pro živočichy Vlašim, a to hlavně záchranu a péči o mláďata, která jsou symbolem jarních měsíců a také častými pacienty v záchranných stanicích. Návštěvníci se mohou těšit na tematický program, který povedou děti ze ZOOkroužku. Na závěr dne proběhne beseda se členy záchranářského týmu.

Ve Vlašimi si prohlédnete lišku, vydry i kočku divokou

Navštívit paraZOO může každý. Chodí sem maminky s malými dětmi, školky, školy, v létě především táborníci a turisté. Mnozí z nich se opakovaně vrací.

Největším lákadlem jsou v paraZOO bezesporu vydry, liška nebo kočka divoká. Když ji ale navštívíte, oblíbíte si ihned i ostatní zvířata. Bystré dravce, mohutné výry, sýčka, hbité kuny nebo veselé veverky. Naučíte se od sebe rozeznávat hned všechny tři velké černé opeřence, havrana, vránu a krkavce. Nechybí zde ani jejich příbuzní, kavky, straky a sojky. Kromě těchto a dalších zvířat zde na vás čeká také expozice ptačích budek, slaměná pec, nefalšovaná kompostovací kadibudka a tak dále a tak dále.
Zámek Vlašim – Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Zámek Vlašim – Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Expozici o romantických parcích v Čechách i zahraničí doplňuje výstava věnovaná historii vlašimského zámku a další stálé expozice, zaměřené na vlastivědu, přírodu a historii Podblanicka.

ParaZOO na záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi

ParaZOO na záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi

Přijďte si prohlédnout zvířata České republiky, dovědět se více o příčinách jejich zraňování v důsledku lidské činnosti a především se naučit, jak je můžete chránit.

Zámecký park Vlašim – čínský pavilon a další romantické stavby

Zámecký park Vlašim – čínský pavilon a další romantické stavby

Vlašimský zámecký park je klenotem mezi českými romantickými parky. Prohlídkový okruh parkem v sezóně nabízí prohlídku parku a romantických staveb s průvodcem, prodej vstupenek v informačním centru na nádvoří zámku.