Úvod > Aktuality > Ve Vlašimi můžete opět navštívit paraZOO

Ve Vlašimi můžete opět navštívit paraZOO

Vydáno 1. března 2020 Zážitky
Od 29. února 2020 je veřejnosti opět otevřena paraZOO ve Vlašimi, expozice vlašimské záchranné stanice pro živočichy. Navštivte tuto netradiční zoologickou zahradu s českými zvířaty a přijďte se poučit, jak jim i vy můžete v přírodě pomáhat.
liškaParaZOO najdete snadno. Rozprostírá se v zahradě Podblanického ekocentra, které stojí hned naproti turistické dominantě města, vlašimskému zámku. Od března je otevřena každý den mimo pondělí od 9 do 16 hodin.

Následující měsíce se pak otvírací doba zoo prodlouží až do 17 hodin. Procházet jí můžete samostatně, s průvodcem, anebo si ji děti mohou prohlédnout v rámci některého ze školních výukových programů, které Podblanické ekocentrum nabízí. Vstupné stojí 50 korun pro dospělé a 25 korun pro děti.


Ve Vlašimi si prohlédnete lišku, vydry i kočku divokou

Navštívit paraZOO může každý. Chodí sem maminky s malými dětmi, školky, školy, v létě především táborníci a turisté. Mnozí z nich se opakovaně vrací.

Největším lákadlem jsou v paraZOO bezesporu vydry, liška nebo kočka divoká. Když ji ale navštívíte, oblíbíte si ihned i ostatní zvířata. Bystré dravce, mohutné výry, sýčka, hbité kuny nebo veselé veverky. Naučíte se od sebe rozeznávat hned všechny tři velké černé opeřence, havrana, vránu a krkavce. Nechybí zde ani jejich příbuzní, kavky, straky a sojky. Kromě těchto a dalších zvířat zde na vás čeká také expozice ptačích budek, slaměná pec, nefalšovaná kompostovací kadibudka a tak dále a tak dále. Pro unavené výletníky je zde po včasné domluvě i možnost noclehu. Tak neváhejte a hurá na výlet!
Zámecký park Vlašim - čínský pavilon a další romantické stavby

Zámecký park Vlašim - čínský pavilon a další romantické stavby

Vlašimský zámecký park je klenotem mezi českými romantickými parky. Prohlídkový okruh parkem v sezóně nabízí prohlídku parku a romantických staveb s průvodcem, prodej vstupenek v informačním centru na nádvoří zámku.

Zámek Vlašim - Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Zámek Vlašim - Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Expozici o romantických parcích v Čechách i zahraničí doplňuje výstava věnovaná historii vlašimského zámku a další stálé expozice, zaměřené na vlastivědu, přírodu a historii Podblanicka.

ParaZOO na záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi

ParaZOO na záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi

Přijďte si prohlédnout zvířata České republiky, dovědět se více o příčinách jejich zraňování v důsledku lidské činnosti a především se naučit, jak je můžete chránit.