Úvod > Aktuality

Aktuality celá ČR

Interaktivní expozice aktuálně najdete na více než stovce míst po celé České republice a jejich návštěvou získáte opravdu nezapomenutelné zážitky. Za zmínku stojí například unikátní Kovozoo ve Starém Městě, pražské planetárium a hvězdárna, virtuální expedice v ZOO Brno nebo interaktivní vědecké muzeum Pevnost poznání v Olomouci. V zámeckém parku Hořovice zase můžete v rámci interaktivní expozice projít cestu za pokladem, liberecká iQlandia potěší všechny malé vědce a čokoládové zážitkové centrum v Průhonicích uspokojí i ty nejmlsnější jazýčky. Užijte si skvělé odpoledne nebo víkendový výlet a vyberte si z naší exkluzivní nabídky.

Nové planetárium v Třebíči ukáže oblohu nad Vysočinou i daleký vesmír

V Třebíči můžete vesmír a oblohu nad Vysočinou poznávat z nového planetária. Vzniklo přístavbou hvězdárny ve Švabinského ulici, promítací sál má kopuli o průměru šesti metrů a kapacitu pro jednu školní třídu. V listopadu 2023 planetárium slavnostně otevřel nejznámější český astronom a popularizátor vědy Jiří Grygar.
Kraj Vysočina | Zážitky

Počítačové výstavy, muzea, únikové hry a další vychytávky: je tu Den počítačové gramotnosti

Na existenci počítačů mnozí z vás upozorňovat nepotřebují, denně s nimi pracujete (a pokud opravdu jen pracujete, občas jich máte po krk). Světový den počítačové gramotnosti, který připadá na 2. prosinec, je tu hlavně pro ty, ke kterým nové technologie ještě nedorazily.
Praha | Zážitky

V Brně začínají veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour

Od 2. do 5. listopadu 2023 se v Brně otevírají brány pavilonu G2, kde se odehraje další ročník cestovatelských veletrhů Go a Regiontour. Představí se zástupci regionů České republiky, Slovenska či Polska, nebo také tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře, které vám nabídnou nevšední zážitky za veletržní ceny. Zároveň s veletrhy probíhá i Go kamera – festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací. V jednom termínu a na jednom místě najdete vše, co k cestování patří.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Noční obloha nabídne Orionidy a částečné zatmění Měsíce

Konec měsíce října 2023 se ponese v duchu dvou pozoruhodných nebeských úkazů. V průběhu předposledního víkendu, v sobotu 21. října a v neděli 22. října 2023, budeme moci za jasného počasí pozorovat Orionidy, meteorický roj, který je způsoben zánikem ledo-prachových částic ze slavné Halleyovy komety v zemské atmosféře. O týden později, na státní svátek 28. října, nastane v pozdních večerních hodinách, okolo 22:14 částečné zatmění Měsíce.
Zážitky

20 tipů, kam do zábavně-vzdělávacích parků a expozic

Pusťte problémy všedního dne z hlavy a pojďte poznávat a bavit se. Na dospělé i děti čeká v České republice spousta zážitků i poučení. Pojetí moderních expozic a pavilonů láká k návštěvě a poznání. Většina návštěvníků si tak možná ani neuvědomuje, že se vzdělává i při pouhé prohlídce. Informace můžete získávat i aktivním způsobem. Záleží jen na vás, jaká forma je pro vás nejzajímavější, ale vždy vás čeká interaktivnost, edukativnost, zábavnost a atraktivnost.
Zážitky

Noc vědců 2023: otevře univerzity, vědecká centra i hvězdárny

Letošní ročník Noci vědců v České republice otevře již tento pátek 6. 10. 2023 brány univerzit, science center, hvězdáren i knihoven pro veřejnost zdarma. Specialitou českých pořadatelů Noci vědců je každoročně jiné ústřední téma. Tím letošním je "tajemství".
Zážitky

Na návštěvě keltské vesnice ve skanzenu Jivjany zažijete keltsko – římskou bitvu

Keltský den ve skanzenu Jivjany láká na ukázky řemesel z doby laténské, uvidíte i sokolníky se živými dravci. V sobotu 19. srpna 2023 odpoledne se můžete těšit také na klání válečníků z různých historických období a na závěr celého dne se v Jivjanech odehraje velká keltsko – římská bitva.
Plzeňský kraj | Zážitky

20 tipů na interaktivní herny a expozice pro děti

Na vaše ratolesti čeká zábava, interaktivní exponáty, prolézačky, houpačky, klouzačky, odrážedla a spousta hraček pro nejmenší návštěvníky. Hlavním cílem dětských center je nabídnout dětem více kvalitní zábavy i vzdělání a rodičům více odpočinku.
Zážitky

Science centra lákají na zajímavé programy za každého počasí!

Ve science centrech v Česku na vás čekají nevšední zážitky. Těšit se můžete například na vesmírnou návštěvu známých kosmonautů, nácvik stavu beztíže, zákeřné bubliny, levitace, vířivé proudy nebo speciální optický workshop! Prší? Nevadí! Je to ideální čas pro výlet do science center! Nejen děti se tu zabaví na dlouhé hodiny a často i na celý den. Navíc například návštěvu liberecké iQlandie a iQparku můžete spojit s koupáním v krytém aquaparku Babylon nebo s návštěvou babylonského wellness centra, prohlídku plzeňské Techmanie si prodloužíte programem a 3D projekcí v Planetáriu a v Ostravě třeba stihnete kromě Velkého světa techniky navštívit i Malý svět techniky.
Zážitky

Letní zážitky s vědou, které nikdy neomrzí!

Česká science centra, hvězdárny a planetária chystají na léto řadu novinek i poutavý program pro malé i velké návštěvníky. Na cestu za poznáním se mohou lidé vydat v Brně, Ostravě, Liberci, Plzni, Hradci Králové a v Olomouci. Všude tam nebude mít nuda šanci!
Zážitky

Nejnavštěvovanější turistické cíle kraje Vysočina: zoo, aquapark a rodinný park Robinson v Jihlavě

Nejnavštěvovanější místa Kraje Vysočina objevíte v krajském městě Jihlavě, jde o místní zoologickou zahradu a aquapark Vodní ráj. Především v létě můžete zavítat do westernového areálu v Šiklandu. Navíc Vysočina nabízí spoustu krásných měst, hradů a zámků, kde se točila řada oblíbených pohádek.
Kraj Vysočina | Zážitky

Pilsner Urquell otevírá na Václavském náměstí zážitkovou expozici The Original Beer Experience

Zážitková expozice Pilsner Urquell: The Original Beer Experience, kde příběh proslulého plzeňského piva ožívá zcela unikátním způsobem, se v centru Prahy pro veřejnost otevře již v sobotu 22. dubna 2023. Návštěvníci se mohou těšit na nejmodernější technologie i jedinečnou atmosféru.
Praha | Zážitky