Úvod > Aktuality > Hrady a zámky slaví Velikonoce
Zážitky

Hrady a zámky slaví Velikonoce

  • Vydáno7. dubna 2023
Velikonoce si můžete zpestřit návštěvou některého z hradů nebo zámků. Prohlídkové trasy jsou doplněny o sváteční program, ať už spojený s jarem, nebo velikonočními tradicemi. Od zdobení vajíček přes ukázky zvyků ve šlechtickém prostředí až po výstavy květin. Mnohé památky jsou otevřeny i v pondělí, kdy bývá pro návštěvníky jinak zavřeno. Velikonoční prohlídky a programy jsou připraveny od 7. do 10. dubna 2023.
Dětský velikonoční jarmark na hradě Šternberk

30.3.
Dětský velikonoční jarmark na hradě Šternberk

Dětský velikonoční jarmark plný tvořivých dílen pro děti i rodiče.

Velikonoční Mikulov

29.3.
31.3.
Velikonoční Mikulov

Víkendová akce spojená s oslavou Velikonoc. Program nabídne hudební a taneční vystoupení různých žánrů, pro ty nejmenší budou připraveny výtvarné dílničky či dětská divadelní představení. Těšit se můžete i na oblíbený velikonoční jarmark.

Velikonoce na Kačině 2024

25.3.
1.4.
Velikonoce na Kačině 2024

Velikonoce na Kačině již tradičně představí zvyky a tradice. Velikonoce na zámku probíhají od 25. 3. do 1. 4. 2024.

Velikonoce u Thurn Taxisů

28.3.
7.4.
Velikonoce u Thurn Taxisů

Již tradičně je zámek Loučeň otevřen celoročně, ale tím opravdovým zahájením nové sezóny jsou až Velikonoce. Nechte se ve dnech 28. 3. – 7. 4. 2024 provést zámkem některým ze členů knížecí rodiny.

Hraběcí Velikonoce na hradě Bítov

28.3.
1.4.
Hraběcí Velikonoce na hradě Bítov

Sezonu 2024 zahájí hrad Bítov 28. března, kdy školákům začínají velikonoční prázdniny. Zažijte od čtvrtka 28. března do pondělí 1. dubna ty pravé Hraběcí Velikonoce.

Velikonoce na hradě Kašperk

29.3.
1.4.
Velikonoce na hradě Kašperk

V letošním roce se dočkáme dřívějšího termínu Velikonoc, jež začínají už koncem března. Hrad otevře svou bránu, a tím i zahájí turistickou sezonu na Velký pátek, 29. března.

Špilberk žije! Velikonocemi

28.3.
1.4.
Špilberk žije! Velikonocemi

I letos bude Špilberk žít Velikonocemi! Najdeš všechna poztrácená vajíčka králíčka Pepíčka?

Květinová výstava Amarylis na zámku v Třeboni

6.4.
7.4.
Květinová výstava Amarylis na zámku v Třeboni

Výstava – 15. ročník. ýstava květin na zámku v Třeboni bude od 7. do 16. dubna 2023. Návštěvníci se v tyto dny mohou těšit na již tradiční výstavu květin Amarylis, tentokrát v bude výstava nainstalována na prohlídkové trase A (Rožmberské renesanční interiéry).

Velikonoční stezka s obřími kraslicemi v Hluboké nad Vltavou

29.3.
15.5.
Velikonoční stezka s obřími kraslicemi v Hluboké nad Vltavou

Vydejte se na Velikonoční stezku za obřími kraslicemi do Hluboké nad Vltavou. Stezka bude přístupná až do poloviny května. Stezka za obřími kraslicemi povede i zámeckým parkem.

Velikonoční prohlídky na hradě Šternberk

28.3.
30.3.
Velikonoční prohlídky na hradě Šternberk

Hrad Šternberk bude otevřen po celou dobu velikonočních prázdnin.

Velikonoce na Sovinci

29.3.
1.4.
Velikonoce na Sovinci

Oslava svátků jara na hradě Sovinci. Kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci bude připraven bohatý doprovodný program, během kterého uvidíte tanečnice, šermíře a mnoho dalšího.

Velikonoce na hradě Helfštýn 2024

29.3.
1.4.
Velikonoce na hradě Helfštýn 2024

Zábavně naučný doprovodný program k velikonočním svátkům na hradě Helfštýn, během kterého se můžete těšit také na jarmark řemeslných výrobků. Za hradby se chystají víc než dvě desítky řemeslníků. Zájemci se u nich můžou zdržet a práci si s nimi na místě vyzkoušet.

Knížecí Velikonoce na Křivoklátě

29.3.
31.3.
Knížecí Velikonoce na Křivoklátě

Knížecí Velikonoce na Křivoklátě nabídnou návštěvníkům opět pestrý program.

Velikonoce na zámku Lemberk

28.3.
1.4.
Velikonoce na zámku Lemberk

Přijďte na ukázky velikonočního slavení a zvyků šlechty na zámku Lemberk.

Velikonoce na Duchcově

28.3.
1.4.
Velikonoce na Duchcově

Prohlídky zámku.

Sváteční program na Bezdězu

28.3.
31.3.
Sváteční program na Bezdězu

Program na hradě.

Velikonoční pondělí na zámku Stekník

1.4.
Velikonoční pondělí na zámku Stekník

Po zimě přichází nejvýznamnější křesťanský svátek, kterým jsou Velikonoce. Pojďme se společně projít velikonočně nazdobeným, hlavním zámeckým okruhem.

Další aktuality

Fascinace dinosaury trvá už 200 let: objev ze Stonesfieldu a první dinosaurus

Víte, že vědci objevili dinosaury teprve před 200 lety? Dinosauři obývali naši planetu v období druhohor, přibližně před 231 až 66 miliony let. Anglický přírodovědec a teolog William Buckland 20. února 1824 poprvé před Londýnskou geologickou společností popsal obří čelist a kosti končetin, které objevil v břidlicovém lomu ve vesnici Stonesfield nedaleko Oxfordu. Kam v Česku za dinosaury? Vyberte si! Čekají na vás T-Rexové, hraví Allosauři, různí Mosasauři, Plesiosaurři a další unikáty.
Zážitky

Nahlédněte do vesmíru a připomeňte si tak Den hvězdáren a planetárií

Víte, že 15. březen je Den hvězdáren a planetárií? Všem milovníkům astronomie má připomínat, že nad našimi hlavami se nachází obloha, po které se pohybují hvězdy, planety, Měsíc i Slunce, tu a tam se mihne meteor, kometa, kosmická stanice či družice, a že na toto vše se můžeme podívat nejen svýma očima, ale i hvězdářskými dalekohledy nebo prostřednictvím projektorů našich planetárií. Vydejte se na večerní pozorování, hvězdárny a planetária nabídnou také komentované prohlídky a další populárně vzdělávací akce.
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (24.2. – 25.2.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Mezinárodní den průvodců 2024 v Praze, Železný kelt/tka 2024, Matějská pouť 2024 v Praze, Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří 2024, Mezinárodní den průvodců 2024 v Prostějově. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (24.2. – 25.2.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Železný kelt/tka 2024, Mezinárodní den průvodců 2024 v Praze, Český ples v Obecním domě, Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří 2024, Mezinárodní den průvodců v Brně 2024. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Jarní prázdniny 2024: tipy, kam na výlety v týdnu 11. – 17. března

Už víte, kam vyrazit s rodinou či partou přátel na jarní prázdniny? V týdnu od 11. do 17. března mají volno děti z Benešova, Berouna, Rokycan, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Klatov, Trutnova, Pardubice, Chrudimi, Svitav, Ústí nad Orlicí, Ostravy-města a Prostějova. Portál Kudy z nudy vám přináší spousty nápadů a tipů, kam se vypravit o jarních prázdninách a kde si pár dní volna opravdu užít.
Zážitky

100 tipů pro romantické zážitky

Romantika je podle Slovníku spisovného jazyka českého to, co v sobě má prvky nevšednosti, neobyčejnosti, fantastičnosti, dobrodružnosti a silného citového působení. Romantika je přesně to, co potřebujete! Máme pro vás vše, co by měl kvalitní romantický pobyt či zážitek nabídnout. Můžete si vybrat z tipů na první i sté rande: lahodné romantické večeře, procházky v přírodě, skvělé ubytování, trochu adrenalinu nebo relaxaci ve dvou. Udělejte radost své lásce, ať už je svátek svatého Valentýna, 1. máj nebo kterýkoliv jiný den v roce.
Zážitky

Věda a historie není nuda: přehlídka (ne)známých českých lékařů a vědců a jejich pozoruhodných objevů

Z českých zemí pocházela řada lékařů, biologů, vědců a experimentátorů, kteří se zasloužili o rozvoj medicíny. Na mnohé z nich zapomněli i v jejich rodných městech, a to přesto, že v cizině jsou po nich pojmenované ulice i náměstí a na univerzitách stojí jejich sochy. Všechny vyjmenovat nedokážeme, ale některé ano.
Zážitky

Seznamte se: 24. února mají svátek Matyáš a Matěj

Zatímco některá jména mají sváteční den jen pro sebe, Matějové a Matyášové se o 24. únor musí rozdělit, podobně jako Petrové a Pavlové o 29. červen nebo Evy s Adamy o Štědrý den. Redakce Kudy z nudy Matějům a Matyášům, Matějíčkům, Matýskům a Máťům přeje všechno nejlepší!
Zážitky