Úvod > Aktuality > Zábavní areály a farmy: z Prahy vám bude stačit necelá hodina…

Zábavní areály a farmy: z Prahy vám bude stačit necelá hodina…

Vydáno 26. srpna 2019 Zážitky
…a jste tam a dál už se můžete jen bavit a hrát si – sami nebo s dětmi, to záleží jen na vás. A samozřejmě na výběru místa, protože někde jsou zkrátka děti na prvním místě. Počítejte každopádně s tím, že na většině míst strávíte celý den a čas vám uteče tak rychle, že tomu sami nebudete věřit.

Trasa 50 km, autem 42 minut: Park Mirakulum

Už sedmou sezonu letos zahájil Park MirakulumMilovicích; čeká vás deset hektarů zážitků pro celou rodinu, skvělé víkendové akce a také novinky, například vylepšený vodní svět. Tam si ale zábavu užijete až v letních měsících, zatím vám bude muset stačit obří dřevěný hrad s visutými mosty, skluzavkami a rozhlednami, fantastické rozvětvené lesní město s věžemi a lanovými stezkami v korunách stromů, rozsáhlé bludiště pod zemí i pod širým nebem, velká trampolína, obří houpačky, pískoviště, lanové centrum, minizoo, část vyhrazená pro nejmenší, zahrady a plácky pro rodinné grilování či pikniky a další lákadla.

Uprostřed hradního nádvoří vyrostla mohutná prolézací věž, v několika úrovních propojená s ostatními věžemi a obtočená drátěnými prolézačkami, líbit se vám budou i zastřešené tvůrčí dílničky. A kdyby vám tohle všechno nestačilo, můžete se svézt parním vlakem po úzkokolejné železničce do nedalekého tankodromu a na vlastní kůži si vyzkoušet jízdu obrněnými transportéry.
 

Trasa 76 km, autem 60 minut: Farma Blaník

Chcete si užít společný den anebo víkend na venkově? Vydejte se do kraje pod Velkým Blaníkem na Farmu Blaník. V ráji dětí a zábavy na vás čeká spousta zvířat na krmení i mazlení a také hromady atrakcí, například Rudovousova věž s houpačkami a skluzavkami, kamenné bludiště, Blaníček neboli malá hora s velkou skluzavkou, tajemnou jeskyňkou a Blanickým rytířem, pískoviště, jízdy na ponících, odpočinkový parčík, pohádková minivesnička, velká nafukovací trampolína, keltský dřevěný hrad s lanovými mosty, v létě pak slaměný hrad a skoky do sena, dráha pro šlapací traktůrky, lanovka a tajemní Močálníci, chaloupky nočních skřítků, rýžoviště zlata a zahradní restaurace, při špatném počasí i malá farma na půdě.

Celek doplňuje venkovní vyhřívaný bazén, restaurace a romantické ubytování od luxusních apartmá přes dvoulůžkové pokoje s přistýlkou až po pokojíky v podkroví. Jako ubytovaní hosté platíte vstup do areálu jen jednou za celý pobyt, navíc se určitě stihnete vypravit i na výlet do okolí – třeba k rozhledně na Velkém Blaníku anebo zřícenině lesní kaple na Malém Blaníku!
 

Trasa 44 km, autem 35 minut: Farmapark Soběhrdy

Soběhrdech kousek od Benešova objevíte Farmapark, obrovský areál, kde uvidíte desítky zvířat z celého světa a děti si kromě přímého kontaktu při jejich krmení užijí nejrůznější radovánky pod širým nebem i v zastřešené části.

Skladba atrakcí je obvyklá: velké trampolíny, klouzačky, houpačky, prolézačky, lanová centra, dřevěná loď, vodní hrátky, vláček, lanové centrum, dětské traktůrky a bagříky, kryté vyhřívané hřiště či vyhlídková věž, ze které můžete pozorovat klokany, nechybí ani přírodní stezka, ohniště na opékání buřtů a jízdy na ponících. K odpočinku slouží houpací sítě, plovoucí mola a opalovací louky, k dispozici je i restaurace a občerstvení. Park se navíc stále buduje a rozvíjí, takže při každé návštěvě objevíte nějakou novinku.
 

Trasa 86 km, autem 56 minut: Fajn park

FajnparkFajnpark je zábavním parkem pro celou rodinu, který byl vybudován podle zcela nového konceptu. Tento jedinečný park vyrostl na dvanácti hektarech bývalého vojenského prostoru v Chlumci nad Cidlinou. Fajnpark spojuje největší trampolínové centrum v Česku – Hopsálkov, písečná hřiště na plážový tenis a volejbal, vodní a vzduchová děla, Mini cars, hřiště pro nejmenší – Miniměsto, vybavené mlžítkem pro případy horkého počasí,  úžasný Dinoprales plný pohybujících se a řvoucích prehistorických ještěrů, procházku Zvířátkovem a Kozovem, při které je možno procházet se přímo výběhem s kozami, lamami, ovcemi, oslíky i klokany a v neposlední řadě Bosov – stezku bosou nohou a poklidnou relaxační zónu.

Z Prahy se sem rychle dostanete po dálnici na Hradec Králové, takže i když jde o větší vzdálenost, cesta bude rychlá a pohodlná.
 

Trasa 96 km, autem 1 hodina 16 minut: Zážitkový park Zeměráj

ZeměrájKrásný přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé se nachází u Orlické přehrady. V Zeměráji naleznete více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí.

Zeměráj nabízí jedinečnou atmosféru propojení krásy české přírody a české historie. Objevíte zde reálnou vesnici z raného středověku obklopenou zahradami a pastvinami, kde si můžete společně s jejími obyvateli vytočit nádobu na kopacím hrnčířském kruhu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky.

ZeměrájDále na vás čeká kilometr dlouhá stezka naboso vedená v rozmanitém terénu přes les, louku, skály, pole, balvany, potok a dotvořená různými přírodními materiály jako šišky, oblázky, jehličí aj. Novinkou je dětská vesnička Hrejkov - herní domky inspirované skutečnými stavbami lidové architektury zdejšího malebného kraje. Najdete zde obchod, pekárnu, úřad, hospodu, stodolu a kovárnu. Nechybí ani dětské loutkové divadélko ve voze a pumpa uprostřed návsi. Připravena je také přírodní krytá herna, archeologické naleziště, různá bludiště a hřiště, orientační hry, temné Skladiště, fotbalgolf, lukostřelnice, dobrodružné hledání tajemných symbolů, které skrývají záhadu ukrytého pokladu nebo pátrání po Kamenech času. Přes hlavní sezónu se zde koná řada akcí, jednou z nich jsou Letnice (19.5.) anebo Archeologický den (26.5.).
 

Dvě hřiště o kousek dál

KřivoklátNespočet dětských atrakcí, hopsadel, prolézaček, houpaček, domečků a skluzavek, ale také pirátskou loď a výběhy s ovečkami najdete v zábavním parku HerolandÚmoníně jižně od Kutné Hory. Areál je celoročně volně přístupný, vstupné se platí jen při akcích. Trasa měří 73 km a autem z Prahy tu budete přibližně za hodinu a půl.
 
Celkem 49 km daleko a zhruba hodinu a čtvrt od Prahy leží rekreační areál Křivoklát. V lese nad hradem Křivoklát jej vybudoval podnik Lesy ČR a najdete tu například lesní hřiště s houpačkami, prolézačkami a lanovkou, hřiště na míčové hry, lesní hudební nástroje, dřevěné modely hub nebo vyřezávané sochy lesních zvířat. K areálu patří i geologická stezka, navazuje na něj vycházkový okruh kolem Křivoklátu a naučná stezka Brdatka.
 
Zážitkový park Zeměráj

Zážitkový park Zeměráj

Přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí.

Farmapark Soběhrdy - jedinečný zážitek pro milovníky zvířat

Farmapark Soběhrdy - jedinečný zážitek pro milovníky zvířat

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z celého světa a můžete strávit celý den v dokonalém souladu s přírodou. Areál leží v malebném údolí, kde je čerstvý vzduch a budete si zde připadat jako byste se ocitli v pravé podhorské přírodě. A to vše jen kousek od Prahy v Soběhrdech.

Mirakulum - výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum - výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Heroland - Země her

Heroland - Země her

Heroland je největší dětský herní park v ČR, najdete v něm spoustu dětských herních sestav. O víkendech je k dispozici "občerstvení Heroland", ve kterém je možné i opékání špekáčků.

Farma Blaník s jedinečným farma-parkem pro děti

Farma Blaník s jedinečným farma-parkem pro děti

Hledáte zážitky na českém venkově? Nevíte, kam zavítat s dětmi, anebo kde prožít romantický víkend v kouzelném prostředí pod bájnou horou Blaník? Zavítejte na Farmu Blaník do Ostrova u Louňovic pod Blaníkem. Objevíte zde unikátní zvířecí park a zábavné atrakce.

Lesnický park Křivoklátsko

Lesnický park Křivoklátsko

Křivoklátsko je prvním lesnickým parkem na území České republiky. Byl vyhlášen 13. května 2010 a v tomto pojetí je zřejmě i první v Evropě. Jedná se o zvláštní druh přírodní chráněné oblasti.

Dětské hřiště na letišti Točná

Dětské hřiště na letišti Točná

Od června 2015 nebude sloužit letiště Točná pouze letadlům, ale také dětem, které se zde budou moci vydovádět na mnoha atrakcích.

Tankodrom Milovice - centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice - centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice je multifunkční areál, nabízející široké využití. Na ploše 200 ha si můžete vyzkoušet jízdu vojenskou technikou, exotickým Hummerem anebo adrenalinovou zábavu ve formě paintballu, airsoftu či lasershotu.

Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Fajnpark Chlumec nad Cidlinou

Fajnpark je zábavním parkem pro celou rodinu, který byl vybudován podle zcela nového konceptu. Tento jedinečný park vyrostl na dvanácti hektarech bývalého vojenského prostoru v Chlumci nad Cidlinou.