Úvod > Aktuality > Zámek Kačina připravil komentované procházky, noční prohlídky i videomapping
Zámek Kačina připravil komentované procházky, noční prohlídky i videomapping
">
Památky

Zámek Kačina připravil komentované procházky, noční prohlídky i videomapping

  • Vydáno3. června 2019
V sobotu 8. června čekají návštěvníky Národního zemědělského muzea Kačina hned dvě zajímavé akce – Víkend otevřených zahrad a Muzejní noc. Ve 13 hodin se otevřou brány zámeckého parku, kde budou probíhat komentované procházky a ve večerních a nočních hodinách pak speciální prohlídky interiérů a výstav i oblíbená videomappingová show na fasádě zámku.
sobotu 8. června mohou návštěvníci Kačiny vidět a zažít zámek jinak než obvykle. Bohatý program je situován nejen do interiérů zámku, ale i do překrásného parku, který tento empírový skvost obklopuje.

Speciální prohlídky zahradou i zámkem

Noční KačinaV rámci celostátní akce Víkend otevřených zahrad připravilo muzeum českého venkova na zámku Kačina tři komentované prohlídky vztahující se k pohnutým dějinám zdejšího panství.

Účastníci se dozví zajímavosti o zaniklém a nově obnovovaném zámeckém arboretu, cizokrajných i domácích stromech, místní chráněné flóře a fauně nebo například o vlivu pozemkové reformy z 20. let 20. století na osudy zámku a přilehlého parku. Vycházky začínají ve 13, 15 a 17 hodin a trvají cca 45 minut.

Program mezi 13. a 18. hodinou doplňují komentované prohlídky bylinkové a zeleninové zámecké zahrady, zaměřené na nové i dávno zapomenuté plodiny. Pro děti je ve 14 a 16 hodin připraven program Stromy a keře – poznej je ve hře. Jednotlivé části programu jsou zpoplatněny částkou 50 Kč.
Kdo by chtěl na Kačinu přijet už během dopoledne, může zhlédnout výstavu psů plemene saluki, která se koná od 10 do 15 hodin v parku u zámecké knihovny.
 

Bylinková zahrádka, noční květiny a videomapping

zámek KačinaHlavním bodem kačinského sobotního programu však bude videoprojekce na budovu zámku. Výjimečnou sobotní atmosféru umocní pět videomappingových projekcí promítaných na zámeckou budovu a světelná instalace se zvukovým doprovodem na nádvoří zámku, které jsou součástí programu Muzejní noci. Autory videoprojekcí a světelné instalace jsou studenti ateliéru Time-Based Media ústecké univerzity J. A. Purkyně. Jedná se o výjimečnou příležitost poznat zámek jinak než obvykle.

Od 19 hodin si mohou rodiče s dětmi užít zábavné hry, překvapení najdou u zámecké bylinkové zahrádky, navštívit mohou také zámeckou kapli, kde budou poznávat dnes již téměř nepoužívané domácí předměty. Během Muzejní noci budou probíhat klasické prohlídky zámeckých interiérů, ve sklepení oživené o prohlídky Jak se žilo v podzámčí. V prvním patře jsou připraveny nové výstavy Mravenčení a Rozkulačeno a výstava obrazů malíře a grafika Dominika Mareše, jehož inspirací jsou přírodní živly i moderní civilizace.

V zámeckém divadle vystoupí žáci literárně-dramatického oboru ZUŠ Kolín, na nádvoří pak proběhne ve 20 hodin koncert sopranistky Markéty Fassati, kterému bude předcházet křest nového videoklipu v zámecké knihovně.
 
zámek Kačina videomappingHlavním bodem sobotního programu jsou videomappingové projekce, letos s názvem XXXXXL. Ateliér Time-Based Media Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem prezentuje sérii velkoformátových videoprojekcí speciálně připravených pro průčelí hlavní budovy zámku Kačina. Projekt je realizován pěti studentskými týmy a prezentuje současné přístupy nejmladší generace k médiu videa a zvuku ve vztazích s velkoformátovou architekturou. Projekce budou probíhat postupně v krátkých intervalech v celkové délce 25 minut.

Vstup do areálu 50 Kč, vstupné do zámku 50 Kč (2. a 4. trasa), vstupné na koncert Markéty Fassati 200 Kč
Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Divadlo na zámku Kačina bylo slavnostně otevřeno 4. listopadu 1851. Intenzivní provoz trval téměř dvacet let, během kterých se zde hrály mimo jiné hry Rudolfa Karla Chotka, pravnuka stavebníka zámku a hlavního hybatele zdejšího divadelního dění.

Konírna na zámku Kačina

Konírna na zámku Kačina

Interaktivní expozice představuje chod zámecké konírny a její fungování za časů šlechtického rodu Chotků. Zažijete zde jedinečný výlet do historie a navíc na vlastní oči spatříte historického osminásobného dostihového šampiona, plnokrevného hřebce Gradiva!

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Zveme vás i na vyhlídkovou terasu na střeše muzea s výjimečným výhledem na celou Prahu.

Zámecký park Kačina

Zámecký park Kačina

Přijďte se projít krásným kačinským parkem, který je starší než samotný kačinský zámek a relaxovat uprostřed nádherné přírody tvořené historickými úpravami majitelů panství.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky