Úvod > Aktuality > V Brně se projedete na obřím ruském kole

V Brně se projedete na obřím ruském kole

Vydáno 8. října 2019 Zážitky
V Brně se, podobně jako vloni, můžete projet na obřím ruském kole, které naleznete na Moravském náměstí. Z vrcholu 33 metrů vysokého vyhlídkového kola uvidíte nad střechy starého Brna, dohlédnete i na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov a další dominanty města. Letos bude kolo v provozu od 8. října do 1. listopadu a potom od 22. listopadu do 23. prosince 2019.
Ruské kolo BrnoDopřát si nevšední zážitek můžete na 33 metrů vysokém vyhlídkovém kole, z jehož vrcholu uvidíte nad střechy starého Brna, dohlédnete na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov a další dominanty města. V kabinkách, které jsou osvětlené, se sveze najednou až 144 lidí. Jedna jízda stojí 100 Kč a trvá pět až deset minut.

Ačkoli vypadá vyhlídkové ruské kolo v Brně stejně jako to loňské, jedná se o nově vyrobené kolo. To původní se totiž přesunulo na francouzskou riviéru.

Provoz vyhlídkového kola potrvá od 8. října do 1. listopadu a od 22. listopadu do 23. prosince 2019. Provoz bude přerušen z důvodu stavby adventních trhů. Jinak kolo jezdí každý všední den v závislosti na počasí.
Ruské kolo na Moravském náměstí v Brně

Ruské kolo na Moravském náměstí v Brně

Z vrcholu 33 metrů vysokého vyhlídkového kola uvidí návštěvníci nad střechy starého Brna, dohlédnou na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov a další dominanty města. Jízda trvá minimálně pět minut.