Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Někdy je dobré, podívat se na svět trochu z nadhledu. Rozhledny a vyhlídky vám to umožní a navíc se vám po jejich zdolání otevře nádherný výhled do okolní krajiny, kterou budete mít jako na dlani. Při dobré viditelnosti je mnohdy možné dohlédnout až za hranice naší republiky. Rozhledny a vyhlídky najdete na mnoha místech v přírodě, ale i ve městech a na některé z nich vás dopraví výtah nebo lanovka, takže si tento zážitek nemusí odepřít ani vozíčkáři nebo maminky s kočárkem. V naší rozsáhlé nabídce pro vás máme více než 100 tipů na ty nejzajímavější. Stačí si vybrat.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Rozhledna Babí lom na Brněnsku se opět otevřela turistům

Oblíbená rozhledna Babí lom u Lelkovic se po roce opět otevírá turistům. Patnáct metrů vysoká rozhledna procházela od roku 2021 generální rekonstrukcí. Od soboty 27. srpna 2022 na ní mohou vystoupat ti, kteří se nebojí výšek. Rozhledna je volně přístupná.
Jihomoravský kraj | Příroda

V anketě Rozhledna roku zvítězila rozhledna Holedná

S posledním únorovým dnem skončila anketa, kterou vyhlašuje Klub přátel rozhleden. Jednalo se o Rozhlednu roku 2020, ve které sbíraly hlasy novinky ve světě rozhleden. Letos vyhrála rozhledna Holedná v Brně, hned za ní je pak Chalupská Štěpánka u Zemětic na Plzeňsku a třetí místo obsadil Šibeník u Nového Hrádku v Kladském pomezí.
Jihomoravský kraj | Příroda

Altánek na Králově stolci změnil svou tvář

Vyhlídkový altán na Králově stolci v Národním parku Podyjí září novotou. Oblíbená vyhlídka z roku 1922 musela být v posledních měsících pro svůj špatný stav stržena, ale nahradila ji přesná kopie původní stavby.
Jihomoravský kraj | Příroda