Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Věděli jste, že existují létající ryby? Sekernatka dlouhoploutvá je malá rybka s mohutnými prsními ploutvemi, díky kterým dokáže vyskočit ven z vody a „uletět“ například před predátorem. Navštivte vybraná Zoo a akvária a dozvíte se toho mnohem více. Dokonce se můžete stát ošetřovatelem zvířat na celý jeden den a vyzkoušet si tak krmení šelem, slonů nebo dravých ptáků. Zejména u dětí je oblíbené komentované krmení nebo minizoo s domácími zvířaty. Chcete si pohladit tuleně nebo nakrmit žirafu? Zoo a akvária vám splní vaše přání a přenesou vás do všech světadílů, na souš, do oblak i pod vodní hladinu. Sledujte pravidelně naše aktuality, kde se vždy s předstihem dozvíte o zajímavých akcích ve vašem okolí.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Papouščí zoo v Bošovicích zahajuje novou sezónu

Ojedinělou expozici nabízí Bošovice na Vyškovsku. Najdete zde první papouščí zoologickou zahradu v České republice. Zoo po zimě otevírá už v úterý 1. března 2022. Otevřeno bude až do poloviny listopadu, každý den od 10:00 do 17:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Příroda

Zoo Brno nabízí zimní zážitky – setkání s varanem komodským a kusu liščím

Pokud se chcete blíže seznámit se zvířaty brněnské zoo a podílet se na speciální péči o ně, je pro vás ideální aktuální nabídka zimních zážitkových programů. V rámci nich se můžete setkat s varanem komodským nebo kusu liščím. Přibližně hodinový zážitek je vzhledem k respektu ke zvířatům i obecné bezpečnosti bezkontaktní. I tak si užijete blízkost těchto exotických druhů a přímo si vyzkoušíte práci chovatele. Po skončení programu můžete v zoo strávit zbytek dne individuální prohlídkou dalších částí areálu zoologické zahrady.
Jihomoravský kraj | Příroda

Zoo Brno láká děti na opičí dráhu

Brněnská zoologická zahrada pokračuje v realizaci projektu expozice pro šimpanze další etapou, kterou je výstavba vnitřního zázemí pro tato zvířata. Aby byl po dobu stavby využitý alespoň venkovní výběh, do kterého zatím zvířata z bezpečnostních důvodů nemohou, poskytuje po dobu výstavby dětským návštěvníkům možnost zahrát si na lidoopy.
Jihomoravský kraj | Příroda

Papouščí zoo Bošovice slaví 10. výročí svého otevření

Kulaté desáté výročí svého otevření slaví tento rok Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích na jihu Moravy. Právě v srpnu, přesněji 1. 8. 2011 se úplně poprvé otevřely brány této jediné papouščí zoo v Evropě. Od té doby se mnohé změnilo – dnes zoo chová víc než dvojnásobek papoušků, tj. více než 200 papoušků v 52 druzích a představuje největší papouščí kolekci ze všech českých a slovenských zoo.
Jihomoravský kraj | Příroda

#světovéČesko a Papouščí zoo: do Bošovic za andulkami, korelami, amazoňany a papoušky kakadu

Ať už si chcete pořídit papouška, už třeba nějakého doma máte anebo jen zkrátka milujete zvířata, udělejte si radost výletem do jihomoravských Bošovic. Manželé Vlastimil a Hana Škrhákovi tu založili jedinou papouščí zoo v Evropě. Přijeďte, v sezoně má otevřeno každý den.
Jihomoravský kraj | Příroda

Zmije, samec žirafy i unikátní transport – Zoo Brno chystá řadu novinek

Příjezd zajímavých zvířat i představení nových druhů. Brněnskou zoo čeká v roce 2021 množství novinek. Na tu nejzajímavější se mohou návštěvníci těšit už na jaře, jedná se o zpřístupnění nové vyhlídky a představení nových obyvatelů zoologické zahrady. Během roku by mělo dojít k unikátní výměně zvířat z Indonésie do Brna.
Jihomoravský kraj | Příroda

Brněnská zoo prodává vstupenky a permanentky on-line

Od listopadu je možné na e-shopu Zoo Brno koupit adopce, dárkové poukazy, permanentky a vstupenky do brněnské zoologické zahrady. Všechny tyto služby tak mohou zájemci pořídit on-line bez nutnosti návštěvy pokladen na Mniší hoře.
Jihomoravský kraj | Příroda

Zoo Brno v pondělí oslaví Mezinárodní den tygrů

Ve středu 29. července 2020 bude brněnská zoologická zahrada patřit tygrům. Návštěvníci se mohou těšit na zábavnou stezku i komentované krmení tygrů, které začne v 10:00 hodin. Mimořádný program se bude konat k Mezinárodnímu dni tygrů.
Jihomoravský kraj | Příroda

Zoo Brno slaví Den ledních medvědů

Zoo Brno si 27. února 2020 připomíná den, který na celém světe připadá ledním medvědům. Přijďte oslavit medvědí den do zoo! Své znalosti o těchto krásných šelmách si vyzkoušíte na zábavné stezce zoologickou zahradou.
Jihomoravský kraj | Příroda

První letošní mláďata v Zoo Brno: kozy a čtyřoké ryby

Mláďata v brněnské zoo na sebe letos nenechala dlouho čekat. Zatímco loni se jako první na svět podívala samička buvolce běločelého 17. ledna, tentokrát se chovatelé dočkali už 8. ledna. A hned si mohli užít trojnásobnou radost. V Dětské zoo se narodily dvě kozy kamerunské, v Exotáriu se vydařil odchov hladinovky čtyřoké.
Jihomoravský kraj | Příroda

Světový den želv, akce v zoo a tipy na želví výlety

Ve středu 22. května mají svátek všechny želvy na celém světě: je totiž Světový den želv. Ve společnosti starobylých plazů můžete slavit v našich zoologických zahradách a na dalších místech, leckde také připravili speciální akce: třeba v Děčíně, Hodoníně anebo v Praze.
Jihomoravský kraj | Příroda

Bílým lvíčatům v Zoo Hodonín jsou už čtyři měsíce

V Zoo Hodonín rostou jako z vody dvě vzácná bílá lvíčata. Jde o dvě samičky lva jihoafrického, které tento víkend slaví už čtyři měsíce. Lvíčatům se daří dobře a spatřit je můžete ve venkovním i vnitřním výběhu společně s oběma rodiči.
Jihomoravský kraj | Příroda