Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Máte rádi rostliny nebo hledáte inspiraci pro váš dům a zahradu? Navštivte botanické zahrady a parky a užijte si zasloužený odpočinek a relaxaci v zelené oáze. Navštivte třeba výstavu bonsají, tropický skleník v Olomouci, pokochejte se středomořskými palmami a cykasy, divokými orchidejemi nebo se nechte omámit vůní bylinkových zahrad. Botanické zahrady a parky ale skrývají také vzácné poklady z živočišné říše, jako exotické papoušky, jedovaté motýli, zlaté rybky nebo tropické žáby. Děti si užijí tématické programy nebo dílničky, kde si mohou s rodiči vyrobit sezónní dekorace. V aktualitách vás budeme pravidelně informovat o všech zajímavých akcích ve vašem okolí.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Botanická zahrada Masarykovy univerzity v Brně slaví 100 let

Botanická zahrada Masarykovy univerzity v centru Brna na Kotlářské ulici slaví v roce 2022 rovných 100 let od svého založení, a to vznikla původně jako pouhé provizorium. Z něj se však časem stalo stálé působiště, které se může pyšnit sbírkami domácích i cizokrajných rostlin. Proslula také jako místo, kde botanici pěstují největší lekníny světa!
Jihomoravský kraj | Příroda

#světovéČesko a bylinkářství: voňavé farmy, květnaté louky, bylinkové zahrady a čajové plantáže

Že čarovné bylinky na bolístky všeho druhu, nachlazení nebo dobrou náladu patří jen do pohádek? Kdepak, tradice bylinkářství jsou živé i dnes. Víme o celé řadě míst, kde se bylinkaří moderně, s ohledy a respektem ke krajině a životnímu prostředí. Vydejte se s portálem Kudy z nudy do voňavého světa bylin, čajů a koření, do květnatých luk a bylinkových zahrad, a užijte si skvělé výletní cíle, které do vašeho života přinesou zdraví, pohodu i radost.
Jihomoravský kraj | Příroda

Návod jak si užít hradozámecké parky a zahrady: procházky na chvíli i na celou dovolenou

Když si pro prázdninové výlety na hrady zámky vyberete téma parky a zahrady, čeká vás putování plné zajímavých objevů. Nabízíme vám praktický manuál, v němž najdete pidizahrádky i parky, kde se dá brouzdat třeba několik dní. Že nic takového v Česku neexistuje? Ale kdepak, jen o tom zatím nevíte!
Jihomoravský kraj | Příroda

Lesopark a historická alej u hradu Bítov prošly revitalizací

Lipová alej u známého a turisty velmi navštěvovaného hradu Bítov na Znojemsku v Jihomoravském kraji prošla zásluhou státního podniku Lesy České republiky potřebnou revitalizací. Bez ní by mohla alej v průběhu několika desítek dalších let zaniknout.
Jihomoravský kraj | Příroda

Zahradnictví na zámku v Miloticích bylo otevřeno veřejnosti

Na zámku Milotice můžete nově navštívit zrekonsruované zahradnictví o rozloze více než půl hektaru. Vznikly zde záhony s květinami, ovocnými stromy, ale také záhony se zeleninou. Zahrada je rozdělena na tři části: zahrada k řezu, ovocný sad a kuchyňská zahrada.
Jihomoravský kraj | Příroda