Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Řeky a jezera nabízí široké možnosti vyžití pro aktivní i rekreační sportovce. V létě se můžete vykoupat v osvěžující vodě, půjčit si šlapadlo, kajak nebo plachetnici a užít si vodní radovánky s celou rodinou. Vodáci jistě ocení trochu adrenalinu v divokých peřejích a rybáři si na březích políčí na svoji kořist. V zimě si zase na zamrzlé vodní hladině protáhnete tělo na bruslích. Řeky a jezera si vychutnají také milovníci romantických procházek. Můžete dojít až k pramenu a třeba cestou narazíte na kouzelnou studánku nebo divoké vodopády a navíc zurčení vody a pohled na vlnící se hladinu příjemně uklidňuje.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Lužní lesy na Soutoku zaplavuje voda z Nových Mlýnů

Lužní lesy na Soutoku v Jihomoravském kraji začala 14. května 2021 zaplavovat voda z nádrže Nové Mlýny. Z ní už od tohoto dne odtéká 80 metrů krychlových za sekundu. Na záměrném povodňování, které lesům prospěje, se dohodli lesníci z Lesů ČR s vodohospodáři z Povodí Moravy. Využijí tak vydatných srážek z posledních dní.
Jihomoravský kraj | Příroda

Tajemné a přístupné jen v suchých letech: vesnice na dnech přehrad

Je-li léto bez vody, budou drobný brambory, tvrdí lidové pořekadlo. Na Znojemsku by navíc mohli dodat, že suché léto znamená, že turisté na podzim budou mít novou atrakci: klesající hladina Vranovské přehrady totiž pravidelně odkrývá základy více než osmdesát let zbořené vesnice Bítov.
Jihomoravský kraj | Příroda

Povodí Moravy vysadilo do Dyje pět set jeseterů malých

Povodí Moravy vypustilo v minulých týdnech do řeky Dyje pět set jeseterů malých. Výsledkem má být obnovení populace jesetera v Dunaji a jeho přítocích, která se dokáže sama reprodukovat. Vysazování těchto krásných ryb do Dyje a posléze i Moravy bude probíhat od konce letošního roku až do roku 2021. Cílem tohoto projektu je vrátit jesetery malé do Dunaje a jeho přítoků. Projekt realizuje Univerzita přírodních zdrojů a věd ve Vídni.
Jihomoravský kraj | Příroda