!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Pojďte s námi do pohádky
Pojďte s námi do pohádky
">
Zážitky

Pojďte s námi do pohádky

Vydáno 17. července 2011
Temná vůně středověku, odhodlaní muži v těžké zbroji, nebezpečí a odvaha. A nebo klečící rytíř, který vyznává lásku útlé a sličné obyvatelce královského dvora? České zámky a hrady vám nabídnou oboje. Vrátit se do historie českých zemí nebo nechat své děti prožít pohádkový den nemusí zabrat víc než jedno odpoledne.
Expozice na zámcích
Výstava v jedinečné atmosféře středověkého hradu nebo honosného zámku působí na návštěvníky daleko silněji než akademické sbírky v městských prostorách.
 • Zámek Jánský Vrch nabízí unikátní výstavu dýmek. Tato expozice čítá 1200 nádherných "bafajících" kousků. Dýmky pocházejí z 18. až 20. století.
 • Zámek Žirovnice nabízí velmi pestrou expozici. Vzhledem k tomu, že Žirovnice bývala tkalcovským městem, věnuje se zámecká expozice právě tomuto oboru. Výstavu šicích strojů a knoflíků doplňují nádherné fresky z 15. století.
 • V Mníšku pod Brdy na vás čekají dva prohlídkové okruhy. První okruh zahrnuje 11 historických prostor představujících bydlení drobné šlechty na počátku 20. století, druhý okruh představuje návštěvníkům soukromé pokoje posledních majitelů zámku.
 • Na zámku Kačina u Kutné Hory sídlí Muzeum českého venkova, které vám přiblíží nejen 19. století z pohledu tehdejších hospodářů, řemeslníků i šlechty.
 • Městečko Bečov nad Teplou se pyšní hned dvěma zajímavými atraktivitami: gotickým hradem a barokním zámkem. Nenechte si ujít unikátní relikviář svatého Maura – druhou nejcennější zlatnickou památku po korunovačních klenotech.
 • Oblíbený zámek Sychrov si zahrál v pohádkách Nesmrtelná teta nebo Zlatovláska. Za zmínku stojí velká obrazová galerie francouzských umělců nebo řezbářská díla českých autorů.

Programy pro děti
Dívat se na pohádku v televizi a prožít ji, to je přece rozdíl. Darujte dětem pestrý den a pojďte s nimi na zámek.
 • Zámek Potštejn na Rychnovsku nabízí pro své návštěvníky, zejména pro rodiny s dětmi, novou atrakci - tajemné zámecké sklepení Bubákov plné duchů historických postav Potštejna. Celou výstavu doprovází tajemná hudba a záhadné zvuky
 • Zámek Loučeň nabízí pro děti unikátní zážitek – speciální prohlídku přizpůsobenou jejich neodolatelnému pohledu na svět. Provádět je bude kněžna Marie nebo princezna Karolína a ukáží jim například oblíbené hračky šlechtických dětí.
 • Zámek Skalice nabízí dětem výuku jízdy na koních nebo také netradiční kurz rybaření pro malé rybáře v blízkém rybníku.
 
Pobyty na zámcích
Luxus par excellence, hýčkání a zvolna plynoucí čas, to je ubytování v zámeckých apartmánech spojené s odpočinkem v okolí zámku.
 • Zámek Lnáře nabízí možnost krásného a luxusního ubytování ve stylových apartmánech a nově zařízených zámeckých pokojích. V zámeckém parku najdete dva venkovní bazény, tenisový kurt, volejbalové hřiště nebo přírodní gril. Zámek je díky své poloze vhodný pro rodinné oslavy nebo kulturní akce.
 • Další možností zámku, kde můžete i přes noc dokonale relaxovat, je Státní zámek Třeboň. Přespat lze v zámeckém hostelu, a nebo pokud jste náročnější, je pro vás připravena Stará katovna, která je součástí středověkého opevnění. Okolí zámku je samozřejmě ve znamení třeboňských rybníků.
 • Na zámku Zbiroh bydlel Alfons Mucha od roku 1912 do roku 1928. Zámecký sál sloužil Muchovi jako malířský ateliér, vytvořil zde slavnou Slovanskou epopej. Teď můžete na Zbirohu bydlet vy!
 • Nádherný zámek Dobříš má k dispozici 10 dvoulůžkových luxusních apartmánů. V okolí zámku oceníte vynikající anglický park a pečlivě udržovanou francouzskou zahradu.
 • Parádní apartmá přímo v zámecké kapli si užijete na zámku Hrubá Skála. Vítaným zpestřením vašeho pobytu bude vyhlídka, skalní město nebo lanové centrum.
 • Zámek Červený hrádek - nadchne vás zde ubytování v typických zámecký pokojích a stylové spaní ve vysokých postelích.
Renesanční zámek Žirovnice - největší fresková výzdoba v Čechách

Renesanční zámek Žirovnice - největší fresková výzdoba v Čechách

Návštěva Žirovnice nabízí zajímavou expozici v zámeckých prostorách. Nejzajímavější je ukázka dochovaných fresek z konce 15. století v hradní kapli a malby ze 16. století v zámeckém sále. Dalšími jsou expozice i výstavní galerie zámku a budova bývalého pivovaru.

Muzeum historických motocyklů a expozice hraček Bečov nad Teplou

Muzeum historických motocyklů a expozice hraček Bečov nad Teplou

Muzeum historických motocyklů v Bečově nad Teplou nabízí ukázku více jak 50 kusů historických motocyklů, dále historická jízdní kola a motocyklové motory.

Tajemné sklepení zámek Potštejn-Bubákov

Tajemné sklepení zámek Potštejn-Bubákov

Zámek Potštejn na Rychnovsku nabízí návštěvníkům zajímavou atrakci, a to tajemné dvoupatrové zámecké sklepení Bubákov plné duchů historických postav Potštejna. Stálá expozice předvádí zábavnou formou jak pro děti, tak pro dospělé historii zámku, hradu, obce Potštejna a okolí.

Zámek Lnáře - místo nejen pro vaše společenské akce

Zámek Lnáře - místo nejen pro vaše společenské akce

Barokní zámek Lnáře je malebnou dominantou stejnojmenné obce v okrese Strakonice. Díky své poloze a vybavení je zámek i dnes ideálním místem pro pořádání významných společenských, kulturních a obchodních akcí. Na zámku se v sezóně pravidelně konají svatby.

Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.

Hrad a zámek Bečov nad Teplou - odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Hrad a zámek Bečov nad Teplou - odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Udělejte si výlet na jeden z nejzachovalejších českých hradů, který se může pyšnit unikátní památkou evropského významu - relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.

Červený hrádek - prohlídky i odpočinek na zámku

Červený hrádek - prohlídky i odpočinek na zámku

Zámek Červený hrádek leží necelé 2 kilometry severně od města Jirkova na úpatí Krušných hor. Po rozsáhlé rekonstrukci zde bylo vybudováno vzdělávací středisko a centrum cestovního ruchu.

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš nedaleko od Prahy jehož současným majitelem je dipl. ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, je otevřen celoročně široké veřejnosti. Zámek nabízí také možnost ubytování a konání společenských akcí, např. svateb a rodinných oslav.

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Zámek Hrubá Skála - ubytujte se v historických komnatách a užijte si aktivní dovolenou v přírodě

Zámek Hrubá Skála - ubytujte se v historických komnatách a užijte si aktivní dovolenou v přírodě

Zámecký hotel Hrubá Skála je známý jako romantický zámek, stojící na pískovcové skále asi 6 km jihovýchodně od města Turnov. Nádherný pohled na Skalní město se vám naskytne z Vyhlídkové věže i moderních zrekonstruovaných hotelových apartmánů a luxusních pokojů v historickém stylu.

Zámek Potštejn - prohlídka historických interiérů

Zámek Potštejn - prohlídka historických interiérů

Zajímá vás, jak se zámek probudil z letitého spánku a již žije svým vlastním životem? Nově zrekonstruovaný barokní zámek Potštejn vás zve na prohlídku zámeckých interiérů, prohlídky pro děti i zajímavé noční prohlídky.

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Provedeme vás historií zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin, pochutnáte si ve středověké krčmě u Rudolfovy kratochvíle a přespat můžete v Chateau hotelu, kde pobývala například Božena Němcová nebo Alfons Mucha.

Zámek Jánský Vrch - největší sbírka dýmek v ČR

Zámek Jánský Vrch - největší sbírka dýmek v ČR

Zámek nad městem Javorníkem patří k nejzachovalejším objektům tohoto druhu v moravském Slezsku. Při prohlídce oceníte interiérové zařízení s bohatým mobiliářem i umělecké sbírky od renesance po biedermeier.

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Děti, projděte se zámkem v Mníšku pod Brdy a bavte se u toho. Sáhněte si na krásně zdobená klasicistní kachlová kamna, na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy. Poslouchejte zvuky. Uslyšíte meluzínu? Zvoneček pro služebnou? Hrací skřínku? Bude vás to bavit!