!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Podzimní výlovy rybníků 2020
Podzimní výlovy rybníků 2020
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> Desítky postav v gumových pláštích a vysokých botách za ranních mlh roztáhnou síte "> Výlovy probíhají casne zrána, zpravidla okolo sedmé hodiny "> Podzimní výlovy rybníku
Gurmánská turistika

Podzimní výlovy rybníků 2020

Vydáno 28. září 2020
Tak jako slunce a voda patří k létu, sníh a mráz k zimě, tak vypouštění a výlovy rybníků patří k podzimu. Vůně bahna, grogu či svařeného vína, rybářské sítě plné ryb a praktické ukázky rybářského řemesla dělají z výlovů vděčný divácký zážitek. V roce 2020 výlovy budou z důvodu koronaviru bez doprovodných akcí. Navíc je zrušen i slavnostní výlov Rožmberka, kam jezdilo každoročně okolo 50 tisíc návštěvníků. Rybník Rožmberk se v roce 2020 samozřejmě lovit bude, ale namísto víkendu na něm budou rybáři zatahovat sítě v běžných pracovních dnech.
Výlov rybVýlovy probíhají časně zrána, zpravidla okolo sedmé hodiny. Desítky postav v gumových pláštích a vysokých botách za ranních mlh roztáhnou sítě a vydají se do studeného bahna, aby později naplnili kádě na břehu tunami ryb. Zájemci z řad diváků si potom rybu mohou odnést domů již vykuchanou nebo i živou.

Hlavním centrem výlovů jsou tradičně jižní Čechy, zejména Třeboňsko, kde před půl tisíciletím Jakub Krčín přetvořil rozlehlé bažiny na stovky rybníků, ve kterých se od té doby chovají ryby. Každý rok jich rybáři vyloví stovky tun.

Výlov na TřeboňskuV roce 2020 opět vydá své bohatství největší český rybník Rožmberk. Výlov Rybářství Třeboň se zde uskuteční od 12. do 15. října. Kapři z podzimních výlovů jsou určeni především pro vánoční prodej. Ryby z podzimních výlovů si budou moci lidé koupit na sádkách.  Na některých hrázích rybníků by přesto měl fungovat stánkový prodej

Ačkoli je rybníkářství nejproslulejší na jihu Čech, množství výlovů bude samozřejmě probíhat i v dalších koutech České republiky. Jednou z tradičních akcí je výlov rybníka Olšovec u Jedovnic v Moravském krasu, který se letos koná o víkendu 24. a 25. října.
Výlov rybníka Olšovec

24.10.
25.10.
Výlov rybníka Olšovec

Ve dnech 24. a 25. října 2020 se uskuteční tradiční výlov rybníka Olšovce.

Výlov Vyžlovského rybníka

7.11.
Výlov Vyžlovského rybníka

Výlov Vyžlovského rybníka proběhne tradičně v sobotu 7. listopadu.

Výlov Jevanského rybníka v Jevanech u Prahy

23.10.
Výlov Jevanského rybníka v Jevanech u Prahy

Výlov Jevanského rybníku.

Výlov rybníka Svět

16.11.
19.11.
Výlov rybníka Svět

Nenechte si ujít neopakovatelnou atmosféru výlovu jednoho z největších jihočeských rybníků a přijeďte se podívat.

Výlov rybníka Záblatský

2.11.
6.11.
Výlov rybníka Záblatský

Na podzim roku 2020 bude společnost Rybářství Třeboň a.s. lovit i rybník Záblatský.

Výlov Spolského rybníka

19.10.
20.10.
Výlov Spolského rybníka

Rybářství Třeboň bude lovit Spolský velký rybník.

Podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku

12.10.
19.11.
Podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku

K největším podzimním událostem na Třeboňsku patří tradičně výlovy rybníků. Přijďte sledovat slavné rybářské řemeslo při výlovu v praxi. Na veřejných výlovech je zajištěno parkování, občerstvení a prodej živých ryb za akční cenu přímo na hrázi.

Výlovy ašských rybníků

5.9.
14.11.
Výlovy ašských rybníků

Mikroregion Ašsko se rozprostírá v nejzápadnějším výběžku naší republiky. V oblasti se rozkládá několik významných vodních ploch, z nichž nejvýznamnější je přehrada na Bílém Halštrově a Nový rybník ve Studánce. Na podzim láká krajina k tradičním výlovům.

Podzimní výlovy u Strakonic

19.9.
31.10.
Podzimní výlovy u Strakonic

Český rybářský svaz, místní organizace Strakonice, zve na výlov rybníků a rybníčků pod svou správou.

Výlov rybníka Amerika u Františkových Lázní 2020

28.10.
29.10.
Výlov rybníka Amerika u Františkových Lázní 2020

Podzim je typickým období pro výlov rybníků. Tradiční výlov se uskuteční na rybníku Amerika u Františkových Lázních ve dnech 28. - 29. října 2020. Těšit se můžete na nevšední podívanou, na které můžete obdivovat um desítky rybářů, živé kapříky, amury, štiky, ale také rybí specialitky.

Výlov rybníka Betlém 2020

31.10.
Výlov rybníka Betlém 2020

Výlov rybníka Betlém v blízkosti obce Teplá v západních Čechách se uskuteční dne 31. října od 8:30. Těšit se můžete nejen na neopakovatelný zážitek, ale také na rybí speciality, prodej živých i uzených ryb a další lahodné občerstvení.

Výlov rybníka Regent 2020

6.11.
7.11.
Výlov rybníka Regent 2020

Výlov rybníka Regent u Chodové Plané se uskuteční ve dnech 6. listopadu od 8.30 do 16 hodin a 7. listopadu od 8.30 do 14 hodin. Akce je určena pro širokou veřejnost. Těšit se můžete na prodej živých či uzených ryb a lahodné rybí občerstvení.

Rybník Olšina

Rybník Olšina

Rybník Olšina vybudovaný na počátku 15. století je nejvýše položený chovný rybník v Čechách (731 m n. m.) a v současné době je pod správou Vojenských lesů a statků (VLS).

Rybník Rožmberk u Třeboně - velikán mezi rybníky

Rybník Rožmberk u Třeboně - velikán mezi rybníky

Rybník Rožmberk je nejen největší český rybník, ale také největší rybník na celém světě. Někdy je nazýván Jihočeským mořem. V letech 1584–90 jej vybudoval proslulý rybníkář Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan. Rybník Rožmberk leží 2 km severně od města Třeboně.

Zlatá stoka - umělý kanál na Třeboňsku

Zlatá stoka - umělý kanál na Třeboňsku

Umělý kanál Zlatá stoka, vystavěný v letech 1505–1520, je mistrovským dílem Štěpánka Netolického. Dnešní funkcí je zabezpečení cirkulace vody z řeky Lužnice k jednotlivým rybníkům.

Třeboňská rybniční soustava

Třeboňská rybniční soustava

Základ třeboňské rybniční soustavy tvoří rybníky propojené stokami, vybudované podél řeky Lužnice severojižním směrem mezi městy Třeboň a Veselí nad Lužnicí. Tvoří ji Zlatá stoka, Stará řeka, Nová řeka, rybník Rožmberk, Rožmberská bašta a rybník Svět.

Rybník Svět - sedmý největší rybník Třeboňska

Rybník Svět - sedmý největší rybník Třeboňska

Oblíbeným střediskem rekreace a vodních sportů, ale i místem vhodným pro turistiku, cykloturistiku a odpočinek je jihočeský rybník Svět. Na jednom konci hráze láká k návštěvě lázeňské město Třeboň, na druhém novogotická Schwarzenberská hrobka.

Naučná stezka Cesta kolem Světa

Naučná stezka Cesta kolem Světa

Vydejte se na Cestu kolem Světa… Nemusíte ale jezdit daleko! Navštivte krajinu Třeboňska a naučnou stezku kolem rybníka Svět v jižních Čechách.

Výlov Štěpnického rybníka v Telči

31.10.
Výlov Štěpnického rybníka v Telči

Na tradičním výlovu Štěpnického rybníka se můžete těšit na prodej živých ryb a rybích specialit, hudbu, občerstvení.

Expozice Rybářství v Národním zemědělském muzeu

1.1.
31.12.
Expozice Rybářství v Národním zemědělském muzeu

Expozice rybářství je velmi moderní, interaktivní, s využitím množství audio-vizuální techniky a animačních technologií, 3D prezentace a rozšířené reality. Expozici oživují velká akvária s živými sladkovodními rybami. Návštěvníci tak uvidí např. sumce, štiku, kapra nebo krmné plotice.

Jedovnické rybníky

Jedovnické rybníky

Jedovnice jsou ve svém blízkém i dalekém okolí známé svými rybníky. Současný rybník Olšovec je vyhledávaným místem pro odpočinek a rekreaci s kempem. V jeho okolí vyrostla řada chat a táborů.