Úvod > Kalendář akcí > Výlov rybníka Voblánov
Výlov rybníka Voblánov
"> "> ">
12.11.
13.11.
+ Přidat foto

Výlov rybníka Voblánov

Kdy 12. listopad 2019 - 13. listopad 2019 Gastronomické akce
Rybářství Hluboká zve všechny zájemce ve dnech 12. a 13. listopadu na výlov rybníka Voblánov. Ten se nachází v obci Novosedly, severně od Českých Budějovic a jižně od Vodňan.
Rybník Voblánov (někdy psaný jako Oblanov) se nachází u obce Novosedly, nedaleko Dívčic. Z plochy 61 hektarů vytahují rybáři jednou za dva roky cca padesát tun ryb (převážně kapra), štiky a candáty.

Mezi nejzajímavější okamžik patří ráno, v tuto dobu je pohled z hráze na práci rybářů nejatraktivnější. Přípravy na výlov rybníka začínají mnohem dříve, tzv. strojením. Baštýř strojí rybník den až měsíc před samotným výlovem, záleží na velikosti rybníka a výpustního zařízení. Ryba se postupně stahuje do loviště. Den před termínem výlovu rybáři staví nádobí, tzn. přistavují se kádě, brakovnice, nakladač atd. Přípravy vrcholí. V brzkých ranních hodinách proběhne slavnostní zahájení výlovu dle staré rybářské tradice předáním rybářského práva vedoucímu party. Rybáři rozdají síť zvanou nevod, a tím se zahájí zátah.

Rybářství Hluboká návštěvníky upozorňuje, že z technických důvodů může dojít ke změně plánovaného výlovu nebo zkrácení doby výlovu rybníka. Případné informace o změnách získáte na telefonním čísle +420 387 789 411.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Rychta Netolice

Hotel Rychta Netolice

Netolice, Jižní Čechy
Penzion Na Horánku Netolice

Penzion Na Horánku Netolice

Netolice, Jižní Čechy
Autokemp Podroužek u Netolic

Autokemp Podroužek u Netolic

Netolice, Jižní Čechy
Autokempink Křivonoska

Autokempink Křivonoska

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy