Úvod > Kalendář akcí > Výlov rybníka Dvořiště
Výlov rybníka Dvořiště
">
4.11.
8.11.
+ Přidat foto

Výlov rybníka Dvořiště

Kdy 4. listopad 2019 7:00 - 8. listopad 2019 14:00 Gastronomické akce
Dalším velikánem, který letos vydá své rybí bohatství je rybník Dvořiště nedaleko Lomnice nad Lužnicí. Ten bude probíhat od 4. do 8. listopadu.
Navštivte Třeboňsko a zúčastněte se podzimního výlovu některého z lovených třeboňských rybníků. Tyto výlovy zde mají velkou tradici a bezesporu jsou největší podzimní událostí destinace Třeboňsko. Čtvrtý největší třeboňský rybník Dvořiště se bude lovit od 4. do 8. listopadu

Výlov rybníka začíná vždy brzy ráno. Již okolo 7 hodiny ranní rybáři zatahují ryby do sítí, je to asi to nejzajímavější co můžete při výlovech vidět.

Rybník Dvořiště je třetím největším rybníkem na Třeboňsku a čtvrtým největším v jižních Čechách. Nachází se severozápadně od Třeboně u obce Smržov. Je to jeden z nejstarších rybníků u nás, byl postaven asi roku 1367 v době panování Karla IV. Rybník se využívá nejen k chovu Třeboňského kapra a dalších druhů sladkovodních ryb, ale i k rekreaci. Z historických pramenů víme, že na rybníce pracoval i Štěpánek Netolický a později Jakub Krčín; druhý jmenovaný vybudoval jeden ze zmíněných bezpečnostních splavů. Za dob Krčína měl rybník i jiný název – Věrný.

Přestože je Dvořiště jedním z našich největších rybníků, má hráz dlouhou pouze půl kilometru a vysokou 10 metrů. Na západním břehu je přírodní rezervace s výskytem mokřadních společenstev.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 9. 2019
15.8.
Festival dechových hudeb Lomnice

Festival dechových hudeb Lomnice

Lomnice nad Lužnicí, Jižní Čechy
28.8.
29.8.
Folklorní festival U Zlaté stoky

Folklorní festival U Zlaté stoky

Lomnice nad Lužnicí, Jižní Čechy
12.9.
Běh kolem Světa

Běh kolem Světa

Třeboň, Jižní Čechy
22.8.
Švýcarský den v Třeboni 2020

Švýcarský den v Třeboni 2020

Třeboň, Jižní Čechy