!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Expozice Rybářství v Národním zemědělském muzeu
Expozice Rybářství v Národním zemědělském muzeu
"> "> "> ">
1.1.
31.12.
+ Přidat foto
Výstavy

Expozice Rybářství v Národním zemědělském muzeu

Kdy 1. leden 2020 9:0031. prosinec 2020 17:00
Expozice rybářství je velmi moderní, interaktivní, s využitím množství audio-vizuální techniky a animačních technologií, 3D prezentace a rozšířené reality. Expozici oživují velká akvária s živými sladkovodními rybami. Návštěvníci tak uvidí např. sumce, štiku, kapra nebo krmné plotice.
Další prvky expozice tvoří mimo jiné interaktivní model rybniční soustavy, diorama výlovu rybníka nebo CHKO Třeboňsko. Zaručeným lákadlem je i průhled do bobří nory. Expozici doplňují textové panely s různými tématy, např. „životopis“ kapra, který je domácí tradicí a „rodinným stříbrem“ České republiky (ČR má právo používat chráněné označení Třeboňský kapr).
 
Samostatným tématem je „Praha rybářská“. Po staletí řeka Vltava poskytovala obyvatelům Prahy i okolních osad obživu, rybářství mělo pro Prahu velký význam. Jeho stopy můžeme nalézt v pražských ulicích i dnes.
 
Další část s názvem „Rybníky nejen pro ryby“ ukáže, že rybníky nejsou pouze chovná zařízení, důležité jsou také jejich další funkce – například protipovodňová, ekologická a krajinářská. Téma „Kdo otravuje ryby“ připomene, že řada ryb je dnes v ohrožení, a to i díky lidské činnosti. Vědci, rybáři i další lidé ale také rozvíjejí řadu aktivit, které mají za cíl populacím ryb pomoci. „Couvají opravdu raci?“ – i na tuto otázku najdeme v nové expozici NZM odpověď.
 
Další doprovodné informace (např. jak se žije pod vodou nebo anatomie ryby) si múžete sami vyhledat na dotykových LCD panelech. Expozice nabídne postupně i řadu dalších aktivit nejen pro děti, mj. prolézačku se sítěmi a skluzavkou, tvůrčí aktivity typu „Nakresli si svoji rybu“ nebo „Obleč se jako rybář“ apod.
 
Mimo expozice Rybářství můžete v Národním zemědělském muzeu v Praze vznikat navštívit i další interaktivní moderní výstavy, jako je například expozice Myslivost či Laboratoř ticha.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 21. 1. 2020