Úvod > Kalendář akcí > Výlov rybníka Rožmberk 2022
Výlov rybníka Rožmberk 2022
"> ">
7.10.
9.10.
Přidat foto
Gastronomické akce

Výlov rybníka Rožmberk 2022

Výlov rybníka Rožmberka se bude konat pátku od 7. do neděle 9. října 2022. Rožmberk je největší rybník nejen na Třeboňsku, ale celého Česka. Třeboňští rybáři jej loví každý rok na podzim a zvou na tento Slavnostní výlov Rožmberka nejširší veřejnost.
Výlov rybníka začíná vždy brzy ráno. Již okolo 7 hodiny ranní rybáři zatahují ryby do sítí, je to asi to nejzajímavější co můžete při výlovech vidět. Rybník Rožmberk je svou rozlohou 647 ha největším rybníkem nejen Třeboňska, ale celé České republiky. Rožmberk – přezdívaný též české moře – leží 2 km severně od města Třeboně.

Výlov Rožmberka, tzv. jihočeského moře, je vždy obrovskou rybářskou událostí, a to nejen pro samotné rybáře, ale pro všechny milovníky podzimních výlovů a zádumčivé podzimní třeboňské krajiny vůbec. Vzhledem k tomu, že o výlov Rožmberka je tradičně obrovský zájem, a poslední dva roky nemohli rybáři z důvodu protiepidemických opatření uspořádat velký slavnostní výlov s  doprovodným programem, očekává se letos rekordní návštěvnost.
 

Program výlovu

Slavnostní výlov Rožmberka organizuje společnost Rybářství Třeboň, a.s., která  zve na hráz rybníka k účasti nejširší veřejnost. A na co se můžete těšit?
  • rybí speciality ze široké gastronomické nabídky; mj. rybí polévka, filety, kapří hranolky, řízky Třeboňských baštýřek,  Jihočeské Jekry ze sušeného masa
  • dětský koutek pro děti
  • možnost chytání ryb na udici ze sádek
  • ukázky rybářského nářadí a rybářské techniky
  • možnost zajištění odborného výkladu pro menší skupinky
  • prodej živých ryb z výlovu

Parkování je zajištěno na placeném parkovišti (osobní auto 100 Kč za den).

Ubytování a restaurace v okolí

Dvůr Hamr

Dvůr Hamr

Třeboň, Jihočeský kraj
Penzion Fantazie Třeboň

Penzion Fantazie Třeboň

Třeboň, Jihočeský kraj