Úvod > Kalendář akcí > Výlov rybníka Olšovec
Výlov rybníka Olšovec
"> "> ">
19.10.
20.10.
+ Přidat foto

Výlov rybníka Olšovec

Kdy 19. říjen 2019 5:30 - 20. říjen 2019 16:00 Gastronomické akce
Ve dnech 19. a 20. října 2019 se uskuteční tradiční výlov rybníka Olšovce. Jako každý rok si zde budete moci koupit Jedovnického kapra (nese označení Moravský kras regionální produkt) a další druhy ryb: amur, tolstolobik, plotice, štika, candát.

Součástí výlovu je i oblíbený jarmark, kde se můžete podívat "pod ruce" lidovým řemeslníkům, nakoupit regionální produkty, ochutnat  rybí speciality a prostě příjemně prožít víkend.

Jako každý rok si zde budete moci koupit Jedovnického kapra a mnoho dalších ryb, jako je amur, tolstolobik a dravé ryby. Zakoupenou rybu si na místě můžete nechat odborně zpracovat. Kdo má zájem, tak může celý výlov sledovat z hráze rybníka. Těšit se můžete také na doprovodný program - kolotoče pro děti, jízda na ponících.


Doporučujeme přijet hned ráno v 7:30 hod. a nebo odpoledne po 15:00 hod. Ryb je dostatek i na sobotní pozdní odpoledne. Rybolov si tak užijete bez problémů s průjezdem Jedovnic, kdy šňůry aut jsou v této době doslova nekonečné, vyhnete se velkým problémům s parkováním a také se nebudete prodírat velkým davem na hrázi.
 

sobota 19. října 7:00 - 17:00 h a neděle 20. října 7:30 - 16:00 h, hráz „U BAŠTY“ 

  • stánkový prodej živých ryb (kapr, amur, tolstolobik, lín, candát, štika, sumec)
  • dvoudenní jarmark u bašty (nabídka rozmanitého sortimentu zboží)
  • občerstvení včetně specialit z ryb
  • doprovodný program (kolotoče pro děti, jízda na ponících)
  • WC najdete na hrázi pod restaurací Hastrman, v kulturním domě (vchod zezadu, tj. od bytovek) a na začátku asfaltového parkoviště
  • Zajištěny operativní posily linek IDS JMK č. 201 z Brna - Staré osady a č. 231 z Blanska. Vybrané spoje linky z Vyškova č. 167 pojedou bez přestupů v Senetářově až do Jedovnic
    - viz níže záložka Přijedu autobusem IDS JMK, kde najdete i informace k přístupu na hráz ze zastávky Chaloupky a ze zastávky náměstí.
  • Informace pro stánkaře - viz záložka níže
  • Videa z minulých let najdete na konci této stránky, v delší reportáži od MC filmu z roku 2010, kde se dozvíte i něco o historii rybníků v naší obci
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 9. 2019
Singletrail Moravský kras

Singletrail Moravský kras

Jedovnice, Jižní Morava
Jedovnické rybníky

Jedovnické rybníky

Jedovnice, Jižní Morava
Půjčovna koloběžek v Moravském krasu

Půjčovna koloběžek v Moravském krasu

Vilémovice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí