!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Objevte osobité kavárny, které lákají nejen na dobrou kávu
Objevte osobité kavárny, které lákají nejen na dobrou kávu
"> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Objevte osobité kavárny, které lákají nejen na dobrou kávu

  • Vydáno14. ledna 2022
Kavárny jsou fenomén společenského života. Najdete je v každém městě. Všechny mají něco společného a mnoho odlišného. Vydejte se za vynikající kávou, pro lahodné pralinky, kávová zrnka, za atmosférou Francie nebo do kavárny za kočičkami. Portál Kudy z nudy vám přináší šest tipů na místa, která si zamilujete.

Kočičí pelíšek – ke kávě v Brně dostanete i kočičí pomazlení

Brněnská kavárna Kočičí pelíšek je první umisťovací kočičí kavárnou v České republice. Útulné místo v centru Brna vytvořené s láskou pro kočičky a lidi. Všechny kočičky v této kavárně pochází z útulku a čekají tu na svůj vysněný stálý domov. Spojují se tu dohromady dvě skvělé věci – příjemná kavárna a adopce koček. Avšak přijdou si tu na své i ti, kteří momentálně kočičku adoptovat neplánují, ale mají rádi výběrovou kávu, vrnící miláčky a pohodovou atmosféru. V kavárně si zakládají na poctivě připravené výběrové kávě. Střídají se tu kávy z různých pražíren výběrové kávy, a to jak na espresso i filter.
 

Špičková kavárna berlínského střihu Ema esspresso bar

Ema espresso bar na pražské Florenci je jeden z nejlepších pražských podniků zaměřujících se na kvalitní espresso a další nápoje z kávy. V Emě je příprava kávy na světové úrovni, za barem jsou opravdoví profesionálové s dlouholetými zkušenostmi v oboru. Světlému prostoru dominuje široký bar, na kterém je umístěn z baristického pohledu velmi zajímavý kávovar La Marzzoco Strada. Nenechte se zmást názvem espresso bar, pochutnat si můžete také na filtrované kávě, jejíž přípravě díky nízkému baru můžete zblízka přihlížet. Posadit se lze buď přímo k baru, na vysoké židličky okolo zdí, anebo k velkému komunitnímu stolu, což je další ze zajímavých prvků, které Ema nabízí. Na stolcích jsou jako příjemná pozornost pro návštěvníky rozmístěny konvice s pitnou vodou. Nechybí ani polička s kávovým příslušenstvím, které je ihned ke koupi.
 

Ostrůvek Francie v plzeňské Le Frenchie café

Le FrenchieV Le Frenchie café v centru Plzně na vás dýchne francouzská atmosféra. Le Frenchie je mezi plzeňskými kavárnami legendou, nejen díky skvělé kávě. Vyhlášené jsou také jejich domácí dorty, čerstvé croissanty a nápadité snídaně. Všemu vévodí vynikající kávy od zkušených baristů, v létě osvěží skvělé domácí limonády. Dále nabízí domácí koláče a quiche, saláty a skvělé brunche. Vychutnat si tu můžete i o víkendu poctivou anglickou snídani nebo čerstvý kváskový chléb, obložený a vyladěný dle vašeho přání. Obsluha je tu velmi milá a ochotná.
 

Za pralinkami do Chocco Caffé v Litomyšli

pralinkyPokud máte slabost pro čokoládu, rozhodně zavítejte do kavárny Chocco CafféLitomyšli, jež se nachází přímo v srdci Smetanova náměstí. Vybrat si můžete z více než 40 druhů pralinek z nejlepší čokolády. Mají zde klasické pralinky, ale i neobvyklé kombinace chutí. Vyzkoušet můžete například pralinku s Absinthem, kandovaný pomeranč v čokoládě, višeň v marcipánu nebo pralinku s perníkovou náplní. Vaše chuťové pohárky se roztančí, ať už ochutnáte cokoliv. Aby byl váš gurmánský zážitek úplný, k pralinkám si vychutnejte lahodnou místní kávu.
 

Mikyna Coffee&Food Point v Liberci

Mikyna Coffee&FoodRodinná kavárna a bistro Mikyna Coffee&Food Point nabízí centru Liberce každý den originální vegetariánská jídla ze surovin, které většinou pocházejí z tuzemských polí, zahrad a lesů. A jak sami uvádějí na svých stránkách: "Na kremrolích, citronovém koláči či karamelových košíčcích s mořskou solí si vypěstoval závislost už nejeden Liberečák". Kromě dobré kávy musíte ochutnat domácí limonády, místní specialitou je levandulová. Kávu na bázi espressa vám připraví na legendárním kávovaru Faema e61 z 60. let vždy z čerstvé výběrové kávy z lokální pražírny Nordbeans. V nabídce je také filtrovaná káva V60 nebo Aeropress na kterou se používají zrnka z lokálních pražíren.


Kafekrámek Čerstvý Boby v Ostravě

Čerstvý Boby OstravaPokud si chcete dát v Ostravě dobrou kávu, doporučujeme vám „kafekrámek“ Čerstvý Boby. Ten je  ideální na rychlou kávu, nákup kávových zrn či na netradiční osvěžení v podobě Coly s espresem. V relativně malém espreso baru si neposedíte, ale můžete v něm uspokojit své urgentní kávové potřeby. A mimo vynikající čerstvě upražené kávy tu možná přijdete na chuť i fascinujícím netradičním kombinacím, jako je Espreso s tonikem nebo Colou. Kávová zrnka jsou zde také na prodej, stejně jako řada pomůcek pro vaření dobré kávy.
Mikyna Coffee&Food Point

Mikyna Coffee&Food Point

Každého návštěvníka liberecké kavárny Mikyna jistě zaujmou skládané geometrické lustry a chalupářské židle. Rodinná kavárna a bistro nabízí každý den originální vegetariánská jídla ze surovin, které většinou pocházejí z tuzemských polí, zahrad a lesů.

Ema espresso bar v Praze na Florenci

Ema espresso bar v Praze na Florenci

Špičková kavárna berlínského střihu s nabídkou výběrové kávy od nás i ze zahraničí, která nabízí kromě espressa i alternativní metody přípravy.

Kavárna Chocco Caffé Litomyšl

Kavárna Chocco Caffé Litomyšl

Kavárna Chocco Caffé se nachází v srdci Smetanova náměstí v Litomyšli. Najdete zde prostor, kde se můžete zastavit, odpočinout si u dobré a kvalitní kávy, čokoládových pralinek a výborných dortů, a to vše přímo z vlastní výroby.

Kafekrámek Čerstvý Boby Ostrava

Kafekrámek Čerstvý Boby Ostrava

Pokud si chcete dát v Ostravě dobrou kávu, doporučujeme vám „kafekrámek“ Čerstvý Boby. Ten je ideální na rychlou kávu, nákup kávových zrn či na netradiční osvěžení v podobě koly s espresem.

Le Frenchie café Plzeň

Le Frenchie café Plzeň

Příjemné a klidné posezení v centru Plzně nabízí Le Frenchie café. Dáte si zde dobrou kávu, zákusky i zmrzlinu, sandwiche nebo barevné makronky. Vždy ochotná obsluha dotváří sympatickou atmosféru tohoto místa.

Pelíšek – kočičí kavárna

Pelíšek – kočičí kavárna

Kavárna je příjemným místem, kam si každý může přijít odpočinout, relaxovat při vrnění kočiček a pochutnat si na výběrové kávě a domácích dezertech. Kočičku si zde můžete i adoptovat.