Úvod > Aktuality > Nejnavštěvovanější sdružené turistické cíle: Ostrava, Praha a Plzeň

Nejnavštěvovanější sdružené turistické cíle: Ostrava, Praha a Plzeň

Vydáno 24. srpna 2019 Zážitky
Rozsáhlá industriální památka propojená s hornickým muzeem, muzeum či galerie s několika pobočkami, DinoParky, jeskyně nebo pivovar se zajímavou expozicí, to jsou příklady typických sdružených cílů. Vítězství v této kategorii putuje do Ostravy pro Dolní oblast Vítkovic a Landek Park.
Historická Dolní oblast Vítkovic, rozsáhlý industriální areál v srdci Ostravy, není jen nejnavštěvovanějším turistickým cílem Moravskoslezského kraje. Umístil se i v TOP 10 za celé Česko a v kategorii Sdružených turistických cílů mu společně s Landek Parkem náleží první místo. V místech, kde vznikl první ostravský důl, dnes objevíte hornické muzeum s typickou hornickou hospodou, lesopark a různá sportoviště.
 

TOP místa: Muzea a galerie

Znáte expozice o dějinách hlavního města v historické budově Muzea hlavního města Prahy? Pak byste měli vědět i to, že muzeum má řadu poboček, namátkou Podskalskou celnici na Výtoni, Zámecký areál Ctěnice, Müllerovu vilu anebo Pražské věže, mezi něž se řadí třeba Petřínská rozhledna a zrcadlové bludiště na Petříně. Řadu hojně navštěvovaných poboček má také Židovské muzeum v Praze, Národní galerie, Národní zemědělské muzeum nebo Národní technické muzeum. Jeho součástí je například Centrum stavitelského dědictví v Plasích.
 

Kouzelné místo: Plzeňský prazdroj

Nejnavštěvovanějším místem Plzeňského kraje a také jedním z oceněných sdružených cílů je Pivovar Plzeňský Prazdroj, kde si prohlédnete historické sklepy, technologické provozy, smyslové expozice a další zajímavá místa. V centru Plzně navíc čeká Pivovarské muzeum s historickým podzemím: dospělí při jeho prohlídce dostanou takzvanou pivěnku, kterou ve vybraných plzeňských restauracích můžete vyměnit za ochutnávku ležáku Pilsner Urquell.
 

Co vám nesmí uniknout: Giacometti v Praze

V rozsáhlém funkcionalistickém Veletržním paláciPraze nenajdete jen stálé sbírky Národní galerie, pořádají se tu i výstavy. Magnetem letošního roku je výstava Alberto Giacometti, která až do 1. prosince 2019 představuje dílo jednoho z nejvýznamnějších, nejvlivnějších a zároveň nejoblíbenějších umělců 20. století, sochaře a malíře Alberta Giacomettiho (1901–1966). Výstavu doplňuje bohatý doprovodný program a knižní průvodce.
 
Výzkum návštěvnosti turistických cílů v České republice realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s destinačními společnostmi a krajskými úřady. Měřítkem návštěvnosti je počet registrovaných návštěvníků v tisících. Data zahrnují návštěvnost domácích a zahraničních turistů.
 
Dolní Vítkovice - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysokých pecí Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Muzeum hlavního města Prahy

Muzeum hlavního města Prahy

V depozitářích Muzea hlavního města Prahy je uloženo velké bohatství sbírkových předmětů, dokumentujících dějiny hlavního města. Počet jednotlivých kusů z oborů historie, historie umění a archeologie dnes přesahuje číslo jeden milion.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

DinoPark Harfa Praha - zábava na střeše

DinoPark Harfa Praha - zábava na střeše

DinoPark najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Seznámíme vás zábavnou a atraktivní formou s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů a děti si mohou zahrát na paleontology. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři a další drobotina.

DinoPark Liberec - krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

DinoPark Liberec - krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

Jediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit v Liberci v Nákupní galerii Plaza Liberec. Pojďte se podívat na unikátním a zábavným způsobem ztvárněnou historii Země z doby před 65 miliony let- speciální efekty, 70 prehistorických modelů statických i robotických a nově sezóna mláďat.

DinoPark Ostrava - pravěký svět na dlani

DinoPark Ostrava - pravěký svět na dlani

Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Navštivte zábavný a vzdělávací park určený dětem všech věkových kategorií. DinoPark Ostrava se nachází 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou. Na ploše 35 ha je 70 modelů druhohorních zvířat v životních velikostech a nově uvidíte i roztomilá mláďata.

CHKO Moravský kras - nejrozsáhlejší krasové území v České republice

CHKO Moravský kras - nejrozsáhlejší krasové území v České republice

Moravský kras severně od Brna patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Dominantou střední části Moravského krasu je Rudické propadání, kde pod zem mizí vody Jedovnického potoka.

Židovské muzeum v Praze - největší muzeum svého druhu v Evropě

Židovské muzeum v Praze - největší muzeum svého druhu v Evropě

Muzeum pečuje o jednu z nejrozsáhlejších sbírek judaik na světě. Ta obsahuje na 40 000 sbírkových předmětů a 100 000 knih.

Expozice Národní galerie v Praze - největší sbírka výtvarného umění

Expozice Národní galerie v Praze - největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie v Praze je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.

Národní zemědělské muzeum - obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum - obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Od července 2017 se na střeše budovy otevřela vyhlídková terasa s piknikovou loučkou.

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.