!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na výlet lodí po hladině Orlíku i Slap můžete už v dubnu
Na výlet lodí po hladině Orlíku i Slap můžete už v dubnu
"> "> "> "> ">
Zážitky

Na výlet lodí po hladině Orlíku i Slap můžete už v dubnu

Vydáno 9. dubna 2019
První lodě společnosti Quarter se poplaví na Orlíku od 13. 4. 2019. Pravidelný jízdní řád bude zatím platit pouze o víkendech a lodě budou plout jen mezi zámkem Orlík a hradem Zvíkov. Tato trasa je i během roku mezi turisty nejoblíbenější. V hlavní sezoně můžete vyrazit na výlet lodí i na přehradu Orlík nebo do Týna nad Vltavou. Na Slapech pojede parník společnosti Paroplavba. První loď vypluje 27. 4. 2019.

Plavba na hladině Orlíku

Plavba OrlíkNa Orlíku začíná plavební sezóna již tuto sobotu 13. dubna. Svézt se můžete parníkem společnosti Quarter, který popluje po trase Orlík, zámek - Zvíkov. Tato "orlická" trasa je vůbec nejoblíbenější mezi turisty a lodě zde jezdí po celou dobu plavební sezony, tj. od dubna do října. Díky parníku tak můžete navštívit zámek Orlík a hrad Zvíkov a navíc máte jedinečnou možnost vidět tyto památky také z vodní hladiny! Od přístaviště Orlík odjíždí loď v 10:30 a 14:00, ze Zvíkova ve 13:00 a v 15:15 hodin. Plavba trvá necelou hodinku, ovšem plavba je závislá na stavu vodní hladiny a povětrnostních podmínkách.

Od konce června do konce srpna plují lodě do většiny kempů na Orlíku, začíná se na Popelíkách, loď zastavuje na Trhovkách nebo Radavě a "konečná" je na zámku Orlík. Jízdenky zakoupíte na palubě lodi, plavební lístek mezi Orlíkem a Zvíkovem stojí 160 Kč, zpáteční 260 Kč.
 

Parníky na Slapech

Plavba SlapyHladinu Slapské přehrady brázdí parník společnosti Paroplavba a v hlavní sezóně i Quarter. Dopřejte si jednu z nejtradičnějších plaveb, jejíž historie sahá až do konce 19. století. Plavba z Prahy na Slapy krásnou přírodou vám přinese den plný pohody, relaxace a překrásných zážitků. Na palubu vás pozve historický parník Vltava nebo loď Cecílie, obě náležní společnosti Paroplavba. Na vody Vltavy se vydají od 27. 4. a až do 31. května poplují každou sobotu od 8:30 hodin. Od 1. 6. do 15. 9. budou plout v sobotu i v neděli.

Odjezd je z Prahy - Rašínova nábřeží a zastavuje se na Zbraslavi, ve Vraném (Skochovice), Davli, Štěchovicích a cíl je na Slapech v Třebenicích (pod vzdutím přehrady), kam loď dopluje ve 12:30. Na svou zpáteční cestu se vydává ve 14:30. Lodní lístek v jednom směru stojí 490 Kč, obousměrný pak 690 Kč.

Parník SlapyV letní sezóně pak po Slapech plují parníky společnosti Quarter, které však využívají jinou plavební trasu, a to od vzdutí přehrady ve Slapech až po Novou Živohošť. Lodě plují od 29. 6. do 1. 9. 2019 a pravidelná linka vyjíždí o prázdninách každodenně, aby vás dopravila do některého z mnoha kempů, které se nacházejí na březích "slapského jezera". Začíná se v přístavišti Slapská přehrada v 10:00 hodin, loď pak pokračuje do Skalice, Rabyně, na Ždáň, Měřín, k hotelu Laguna, k Živohošti mostu, na Starou Živohošť a Novou Živohošť, kam dopluje po 11. hodině. Zpět se vydá v 15:55 hodin. Jízdné stojí od 30 do 120 Kč.
Plavba na Slapy 2021

1.5.
12.9.
Plavba na Slapy 2021

Tradiční plavba na Slapy je krásný zážitkem pro celou rodinu. Čeká vás překrásná příroda v okolí Vltavy, zážitky z proplutí plavebními komorami a relaxace na palubě lodí.

Plavba lodí po vltavských přehradách Orlík a Slapy

Plavba lodí po vltavských přehradách Orlík a Slapy

Využijte k výletům pravidelnou i nepravidelnou lodní dopravu na přehradách Kořensko, Orlík a Slapy. Celý úsek řeky Vltavy, který začíná v Týně nad Vltavou a končí na Slapské přehradě je dlouhý 113 km a vede krásnými přírodními scenériemi středního Povltaví.