Úvod > Aktuality > Na výlet lodí po hladině Orlíku i Slapské přehrady
Na výlet lodí po hladině Orlíku i Slapské přehrady
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Na výlet lodí po hladině Orlíku i Slapské přehrady

  • Vydáno4. května 2022
Dopravní lodě společnosti Orlická lodní doprava se plaví na Orlíku od začátku dubna. Pravidelný jízdní řád platný do 29. května 2022 zve na víkendové plavby mezi zámkem Orlík a hradem Zvíkov. Tato trasa je i během roku mezi turisty nejoblíbenější. V hlavní sezoně od 4. června do konce prázdnin můžete vyrazit na výlet lodí i na přehradu Orlík nebo do Týna nad Vltavou. Na Slapech jezdí od května parník společnosti Paroplavba.

Plavba na hladině Orlíku

Plavba OrlíkNa Orlíku začala plavební sezóna již během dubna. Svézt se můžete parníkem společnosti Orlická lodní doprava, který popluje po trase Orlík, zámek – Zvíkov. Tato "orlická" trasa je vůbec nejoblíbenější mezi turisty a lodě zde jezdí po celou dobu plavební sezony, tj. od dubna do října. Díky parníku tak můžete navštívit zámek Orlík a hrad Zvíkov a navíc máte jedinečnou možnost vidět tyto památky také z vodní hladiny! Od přístaviště Orlík odjíždí loď v 9:45, 10:30 a 13:30, ze Zvíkova ve 12:00, 15:00 a 16:00 hodin. Plavba trvá necelou hodinku, ovšem plavba je závislá na stavu vodní hladiny a povětrnostních podmínkách.

Od konce června do konce srpna plují lodě do většiny kempů na Orlíku, začíná se na Popelíkách, loď zastavuje na Trhovkách nebo Radavě a "konečná" je na zámku Orlík. Jízdenky zakoupíte na palubě lodi, plavební lístek mezi Orlíkem a Zvíkovem stojí 250 Kč, za kolo zaplatíte navíc ještě 150 Kč.
 

Parníky na Slapech

Plavba SlapyHladinu Slapské přehrady brázdí parník společnosti Paroplavba a v hlavní sezóně i Lodní doprava Slapy. Dopřejte si jednu z nejtradičnějších plaveb, jejíž historie sahá až do konce 19. století. Plavba z Prahy na Slapy (do Štěchovic a Třebenic) krásnou přírodou vám přinese den plný pohody, relaxace a překrásných zážitků. Na palubu vás pozve historický parník Vltava nebo loď Cecílie, obě náležní společnosti Paroplavba. Do vod řeky Vltavy se vydaly na začátku května a až do 25. září poplují každou sobotu a neděli od 8:30 hodin.

Odjezd je z Prahy – Rašínova nábřeží a zastavuje se na Zbraslavi, ve Vraném (Skochovice), Davli, Štěchovicích a cíl je na Slapech v Třebenicích (pod vzdutím přehrady), kam loď dopluje ve 12:30. Na svou zpáteční cestu se vydává ve 14:30. Lodní lístek v jednom směru stojí 490 Kč, obousměrný pak 690 Kč.

Parník SlapyV letní sezóně pak po Slapech plují parníky společnosti Lodní doprava Slapy, které však využívají jinou plavební trasu, a to od vzdutí přehrady ve Slapech až po Novou Živohošť. Lodě plují od 1. 7. do 31. 8. 2022 a pravidelná linka vyjíždí o prázdninách každodenně, aby vás dopravila do některého z mnoha kempů, které se nacházejí na březích "slapského jezera". Začíná se v přístavišti Slapská přehrada v 10:00 hodin, loď pak pokračuje do Skalice, Rabyně, na Ždáň, Měřín, k hotelu Laguna, k Živohošti mostu, na Starou Živohošť a Novou Živohošť, kam dopluje po 11. hodině. Zpět se vydá v 15:55 hodin. Jízdné stojí od 80 do 240 Kč.
Plavba lodí Orlík – Zvíkov

Plavba lodí Orlík – Zvíkov

Využijte k výletům pravidelnou i nepravidelnou lodní dopravu na Orlické přehradě. Během plavby se můžete těšit na krásné přírodní scenérie středního Povltaví.

Plavby lodí Slapy – Nová Živohošť a zpět

Plavby lodí Slapy – Nová Živohošť a zpět

Vydejte se na plavbu parníkem po přehradní nádrži Slapy. Velmi oblíbená výletní linka na Slapech jezdí každý rok v letní sezóně. Doba trvání plavby je něco málo přes hodinu a můžete pro nástup a výstup využít jakoukoliv z deseti zastávek na trase.

Plavba na Slapy 2022

1.5.
25.9.
Plavba na Slapy 2022

Tradiční plavba na Slapy je krásný zážitkem pro celou rodinu. Čeká vás překrásná příroda v okolí Vltavy, zážitky z proplutí plavebními komorami a relaxace na palubě lodí.

Další aktuality