Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Přehrada Slapy – užijte si koupání i vodní sporty
Letní sporty

Přehrada Slapy – užijte si koupání i vodní sporty

Doposud pátou největší přehradou v České republice je přehrada Slapy postavená roku 1950. Kromě vodních sportů jako je např. jachtaření, vodní lyžování, windsurfing, ale také koupání je přehrada využívána lodní dopravou.
Přehrada je součástí tzv. Vltavské kaskády. Význam nádrže je především v ochraně před velkými vodami.  Přehradní hráz se nachází asi 30 km od Prahy směrem proti proudu Vltavy. Byla vytvořena především za účelem regulace toku řeky Vltavy a výroby elektrické energie. Přehrada je ale také vyhledávanou rekreační lokalitou. V okolí nádrže je k dispozici řada kempů, hotelů a penzionů, ale i krásné přírody a zajímavostí, které vybízí k pěším i cyklistickým výletům. Výška hráze je 60 m, délka hráze pak 260 m.

A kde se na Slapech vykoupat? Využít můžete písečné či travnaté pláže kempů i koupání mimo civilizaci "na divoko". Mezi vyhlášené lokality patří:

Nová Rabyně: Autocamp nabízí travnatou pláž s pozvolným vstupem do vody, půjčovnu lodiček a šlapadel, dětské hřiště s kolotočem a prolézačkami, beachvolejbalové hřiště, antukové hřiště, tenisovou pláž, samozřejmostí je soc. zařízení a šatny. Travnatá pláž na pravé straně kempu je přístupná také majitelům psů, kteří se zde mohou koupat i se svými miláčky.

Ždáň: na levém břehu Vltavy si užijete koupání na písčité travnaté pláži autokempu s pozvolným přístupem do vody.

Měřín: na pravém břehu Slapské přehrady u obce Měřín je travnatá, místy písečná či štěrková pláž s pozvolným vstupem do vody. Pokud dáváte přednost krytému koupání, můžete využít širokou sportovní a relaxační nabídku Vojenské zotavovny Měřín s krytým vyhřívaným 25 m bazénem s vodními atrakcemi.

Stará Živohošť: podél břehu této koupací lokality je situováno veřejné tábořiště a volné prostranství s travnatou plochou. Pláž se velmi mírně svažuje k řece, vstup do vody je po písčitém dnu. Stará Živohošť patří však k nejvíce vytíženým místům.

Nová Živohošť: veřejné tábořiště Nová Živohošť se nachází na pravém břehu slapského jezera. Jeho areál má rozlohu cca 5 ha a jsou tu k dispozici nová a rekonstruovaná sociální zařízení s pravidelnou údržbou, 3 stánky občerstvení... k dispozici je také půjčovna lodí a šlapadel.

Kobylníky: přírodní koupání volně přístupné nedaleko obce Prostřední Lhota. Menší pláž tvoří skalnaté podloží, proto je vhodné vzít si s sebou boty do vody. Místo je bez vybavení, zato patří k nejméně navštěvovaným.

Županovice: na místě se nacházejí dvě tábořiště (v levé části obce). Travnatou plochu zastiňují topoly a jiné listnaté stromy. Vstup do vody je pozvolný, dno písčité.

Nebřich: klidné, volně přístupné místo na koupání najdete u hotelu Laguna, kde se nachází skrytá neplacená pláž, kde můžete jen tak lenošit na trávě nebo si půjčit motorovou loďku či šlapadlo.

Cholín: kemp na Cholíně je vhodný pro milovníky přírodního koupání i rybaření. Travnatá pláž je zastíněna vzrostlými stromy. Vstup do vody je pozvolný, dno písčité. Přístaviště parníků se nachází na protějším břehu.

Roviště: klidné tábořiště leží přímo na břehu Vltavy, cca 5 km pod přehradou Kamýk nad Vltavou.  

Provozovatel

Přehrada Slapy - Povodí Vltavy

Slapy
252 08 Slapy
Tel.:
+420 221 401 111
Email:
pvl@pvl.cz
WWW:
https://www.slapy...
WWW:
https://www.pvl.cz/
GPS:
49,814561 14,425049
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Posázaví
Město:
Slapy
Tipy na výlet:
Slapy a okolí
 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Jílovské pivní slavnosti

Jílové u Prahy – oslavy zlatého moku ve zlatém městě – buďte u toho i vy.
Jílové u Prahy, Středočeský kraj

Třebsínské zvonění

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na téma ochrany přírody, ekologie a životního prostředí.
Krňany, Středočeský kraj

Třebsínská Zvonička

Zveme na 18. ročník festivalu Třebsínská Zvonička.
Krňany, Středočeský kraj

Trampské Pikovice

30. ročník Festivalu trampských a folkových skupin.
Hradištko, Středočeský kraj

Letní výstava v Čisovicích

Základní organizace svazu chovatelů pořádá výstavu králíků, holubů a drůbeže a expozici klubu králíků stříbřitých malých, účastnit se mohou i nečlenové klubu.
Čisovice, Středočeský kraj

Zahořanský Paddlefest – Velká cena Zahořan v paddleboardingu

Den plný zábavy na paddleboardech pro celou rodinu, závody dětí dospělých a 4-členných družstev.
Zahořany, Středočeský kraj

Circus Culture Fest 2023

Osmý ročník festivalu zaměřeného na nový cirkus, žonglování a flow, který propojuje profesionály a veřejnost. Akce vznikla z iniciativy pražského žonglérského kmene Tribo Fuego.
Nalžovice, Středočeský kraj

Ráno poté

Bláznivá komedie Petera Quiltera. Odehrává se v jedné ložnici během šesti různých rán, kdy na zdánlivě jednoduchém půdorysu běžných partnerských a rodinných vztahů vyroste komická situace.
Jílové u Prahy, Středočeský kraj

Kaple Nanebevzetí Panny Marie Na Rovínku nad přehradou Slapy

Kaplička se nachází na břehu Slapské přehrady v místě zvaném Na Rovínku. Empírová poutní kaple je zasvěcená Panně Marii. Stavba je doplněna samostatně stojícím dřevěným křížem.
Slapy, Středočeský kraj

Plavby lodí Slapy – Nová Živohošť a zpět

Vydejte se na plavbu parníkem po přehradní nádrži Slapy. Velmi oblíbená výletní linka na Slapech jezdí každý rok v letní sezóně. Doba trvání plavby je něco málo přes hodinu a můžete pro nástup a výstup využít jakoukoliv z deseti zastávek na trase.
Slapy, Středočeský kraj

Slapy Marine – půjčovna šlapadel a motorových člunů na Slapech

Kotvení lodí na Slapech, BAR na vodě, půjčovna paddleboárdů, šlapadel, motorových člunů.
Slapy, Středočeský kraj

Rabyňská vyhlídka – pohled na Slapskou přehradu očima ptáků

Jedním z nejkrásnějších pohledů na Slapskou přehradu se můžete pokochat nedaleko obce Nová Rabyně. Vyhlídka je dobře známá cyklistům i motoristům – je snadno dostupná, stojí při silnici na Nebřich a v letní sezóně se zde nachází také stánek s občerstvením.
Rabyně, Středočeský kraj

Kostel sv. Petra a Pavla Slapy

Nejvýznamnější stavební památkou Slap je bezpochyby kostel svatého Petra a Pavla. Kostel byl postaven za zbraslavského opata Wolfganga Šváchy, který zastával svůj úřad v letech 1684 – 1716. Jeho autorem je Jan Santini, velká postava architektury té doby.
Slapy, Středočeský kraj

Zámek Slapy

Zámek v obci Slapy (v dolní části u silnice Slapy – Buš ) je vlastně původní klášterní opevněný dvůr patřící dlouhá léta k majetku zbraslavského kláštera. První zmínka o něm, a zároveň i o Slapech, pochází z roku 1292. V současnosti je objekt nepřístupný.
Slapy, Středočeský kraj

Golf Park Slapy sv. Jan

Golfové hřiště leží 18 km od okraje Prahy v tradiční výletní oblasti u Slapské přehrady. Nabízí 18 jamek, driving, patting, chipping. Nechybí ani další služby jako restaurace, infocentrum, wellness, masáže. Navštívit můžete také Galerii sv. Jan.
Slapy, Středočeský kraj

Projížďka na jachtě po Slapské přehradě

Nebaví vás již stereotypní akce? Chcete se odreagovat a vyčistit si hlavu? Ať už jste milovníky relaxace, či pořádných adrenalinových zážitků zajisté si zde přijdete na své! Ve slunných dnech si užijete koupání, naopak ve větrných si můžete vyzkoušet váš talent na řízení lodě na plachty!
Slapy, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hospoda U Taterů v Třebenicích

Nad bývalými Svatojánskými proudy, nedaleko hráze Slapské přehrady poblíž Štěchovic, se nachází stará trampská hospoda U Taterů. Dodnes se zde scházejí osadníci ze srubů a chat, aby si zazpívali u kytary a dobrého piva.
Štěchovice, Středočeský kraj

Penzion a restaurace Ztracený mlýn

Zažijte pohodu a klid na Slapské přehradě. Jen 35 km za Prahou vás čeká příroda, která láká na procházky či vyjížďky na kolech.
Slapy, Středočeský kraj

Pekárna Kváskový chléb z Teletína

Zastavte se o víkendu v této malé pekárně nedaleko vyhlídky Máj pro domácí koláčky, chleba a další dobroty.
Krňany, Středočeský kraj

Vinotéka a vinný sklep Na Kovárně – za vínkem do Jablonné nad Vltavou

Stylová vinotéka s vlastním vinařstvím nabízí šestnáct druhů stáčených vín a širokou nabídkou lahvových vín od výjimečných vinařů. Dále si zde můžete dopřát vyzrálé pravé rumy, stáčenou i lahvovou medovinu, med, pivo, čerstvou kávu a mnoho dalšího.
Jablonná, Středočeský kraj

Pizza Na Zastávce Štěchovice

Oběd, večeře nebo jen svačina s výhledem na krásnou přírodu ve Štěchovicích. Spojte příjemný výlet po okolí štěchovického pokladu s návštěvou zdejší restaurace, kde je možné i ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích.
Štěchovice, Středočeský kraj

Hotel Laguna

Hotel Laguna se nachází přímo na břehu přehradní nádrže Slapy, na kterou nabízí neopakovatelný romantický výhled z terasy.
Čím, Středočeský kraj

Farma Michael na tvrzi Nedvězí

Farma Michael na tvrzi Nedvězí, historická památka románsko-gotického původu, byla obnovena tak, že atmosféra věku Markéty Lazarové a Údolí včel přijde na mysl každému vnímavému návštěvníkovi. Genius loci farmy vznikl ve spolupráci s architektonickým studiem Z. Deyla.
Netvořice, Středočeský kraj

Glamping Slapy

Netradiční ubytování u Slapské přehrady, které spojuje přírodu, dobrodružství kempování a pohodlí hotelového resortu. Čekají vás perfektně vybavené glampingové stany s ložnicemi, kuchyní i koupelnou, ve výjimečné přírodní lokalitě přímo u pláže Slapské přehrady.
Křečovice, Středočeský kraj