Úvod > Co chcete dělat? > Přehrada Slapy – užijte si koupání i vodní sporty
Přehrada Slapy - užijte si koupání i vodní sporty
"> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Přehrada Slapy – užijte si koupání i vodní sporty

Doposud pátou největší přehradou v České republice je přehrada Slapy postavená roku 1950. Kromě vodních sportů jako je např. jachtaření, vodní lyžování, windsurfing, ale také koupání je přehrada využívána lodní dopravou.
Přehrada je součástí tzv. Vltavské kaskády. Význam nádrže je především v ochraně před velkými vodami.  Přehradní hráz se nachází asi 30 km od Prahy směrem proti proudu Vltavy. Byla vytvořena především za účelem regulace toku řeky Vltavy a výroby elektrické energie. Přehrada je ale také vyhledávanou rekreační lokalitou. V okolí nádrže je k dispozici řada kempů, hotelů a penzionů, ale i krásné přírody a zajímavostí, které vybízí k pěším i cyklistickým výletům. Výška hráze je 60 m, délka hráze pak 260 m.

A kde se na Slapech vykoupat? Využít můžete písečné či travnaté pláže kempů i koupání mimo civilizaci "na divoko". Mezi vyhlášené lokality patří:

Nová Rabyně: Autocamp nabízí travnatou pláž s pozvolným vstupem do vody, půjčovnu lodiček a šlapadel, dětské hřiště s kolotočem a prolézačkami, beachvolejbalové hřiště, antukové hřiště, tenisovou pláž, samozřejmostí je soc. zařízení a šatny. Travnatá pláž na pravé straně kempu je přístupná také majitelům psů, kteří se zde mohou koupat i se svými miláčky.

Ždáň: na levém břehu Vltavy si užijete koupání na písčité travnaté pláži autokempu s pozvolným přístupem do vody.

Měřín: na pravém břehu Slapské přehrady u obce Měřín je travnatá, místy písečná či štěrková pláž s pozvolným vstupem do vody. Pokud dáváte přednost krytému koupání, můžete využít širokou sportovní a relaxační nabídku Vojenské zotavovny Měřín s krytým vyhřívaným 25 m bazénem s vodními atrakcemi.

Stará Živohošť: podél břehu této koupací lokality je situováno veřejné tábořiště a volné prostranství s travnatou plochou. Pláž se velmi mírně svažuje k řece, vstup do vody je po písčitém dnu. Stará Živohošť patří však k nejvíce vytíženým místům.

Nová Živohošť: veřejné tábořiště Nová Živohošť se nachází na pravém břehu slapského jezera. Jeho areál má rozlohu cca 5 ha a jsou tu k dispozici nová a rekonstruovaná sociální zařízení s pravidelnou údržbou, 3 stánky občerstvení... k dispozici je také půjčovna lodí a šlapadel.

Kobylníky: přírodní koupání volně přístupné nedaleko obce Prostřední Lhota. Menší pláž tvoří skalnaté podloží, proto je vhodné vzít si s sebou boty do vody. Místo je bez vybavení, zato patří k nejméně navštěvovaným.

Županovice: na místě se nacházejí dvě tábořiště (v levé části obce). Travnatou plochu zastiňují topoly a jiné listnaté stromy. Vstup do vody je pozvolný, dno písčité.

Nebřich: klidné, volně přístupné místo na koupání najdete u hotelu Laguna, kde se nachází skrytá neplacená pláž, kde můžete jen tak lenošit na trávě nebo si půjčit motorovou loďku či šlapadlo.

Cholín: kemp na Cholíně je vhodný pro milovníky přírodního koupání i rybaření. Travnatá pláž je zastíněna vzrostlými stromy. Vstup do vody je pozvolný, dno písčité. Přístaviště parníků se nachází na protějším břehu.

Roviště: klidné tábořiště leží přímo na břehu Vltavy, cca 5km pod přehradou Kamýk nad Vltavou.  
Zobrazit více

Provozovatel

Přehrada Slapy - Povodí Vltavy

Slapy
252 08 Slapy
Tel.:
+420 221 401 111
Email:
pvl@pvl.cz
WWW:
www.slapy.cz
WWW:
www.pvl.cz
GPS:
49,814561 14,425049
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Posázaví
Město:
Slapy
 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pekárna Kváskový chléb z Teletína

Pekárna Kváskový chléb z Teletína

Krňany, Středočeský kraj
Pizza Na Zastávce Štěchovice

Pizza Na Zastávce Štěchovice

Štěchovice, Středočeský kraj
Farma Michael na tvrzi Nedvězí

Farma Michael na tvrzi Nedvězí

Netvořice, Středočeský kraj