Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Plavby lodí Slapy – Nová Živohošť a zpět
Zážitky

Plavby lodí Slapy – Nová Živohošť a zpět

Vydejte se na plavbu parníkem po přehradní nádrži Slapy. Velmi oblíbená výletní linka na Slapech jezdí každý rok v letní sezóně. Doba trvání plavby je něco málo přes hodinu a můžete pro nástup a výstup využít jakoukoliv z deseti zastávek na trase.
Pravidelná lodní linka Slapy – Nová Živohošť vyjíždí na 11,5 km dlouhou trať o prázdninách každodenně, aby vás dopravila do některého z mnoha kempů, které se nacházejí na březích Slapské přehrady. Mezi 20. květnem a 25. červnem 2023 vyploupají lodě o víkendech. V jiné dny je možné se lze na plavbě případně domluvit. 

Plavba Slapskou přehradou s mnoha meandry, zátokami a přístavišti slibuje nevšední zážitek, ať už bude vaším cílem některá z mezistanic, či si trasu budete chtít proplout celou. Vystoupit můžete například u hotelu Laguna a věnovat se koupání anebo u Živohoště, kde lze navštívit Lanový park Slapy. Mnohem víc toho však uvidíte z paluby lodi – například kapli Nanebevzetí Panny Marie Na Rovínku, osadu Měřín, Ždáňskou horu, zátoku u hotelu Laguna, Živohošťský most a spoustu zátočin, plážiček, lodí, plachetnic a přístavů.

Pokud máte v plánu vystoupit na některé ze zastávek, vyjít nahoru nad přehradu a vrátit se po některé z vrcholových cest, potkáte cestou mnoho kouzelných vyhlídkových míst, jako je například vyhlídka Na Vrchovnici (pravý břeh), Neveklovská vyhlídka (pravý břeh) nebo Šemíkův skok (levý břeh). V druhém směru, přímo ze Slap se dá podniknout túra podél Svatojánských proudů, směrem ke Štěchovicím.
 

Seznam zastávek

  • Slapská přehrada
  • Skalice
  • Rabyně
  • Ždáň
  • Měřín
  • Hrdlička
  • Hotel Laguna
  • Živohošť – most Lanový park
  • Stará Živohošť
  • Nová Živohošť
 

Plavby na přání


Chcete zažít něco jedinečného? Využijte pronájem výletní lodě na firemní akce, svatby, oslavy, školení, atd. Zařídí vám catering, příjemné prostředí a vybavení dle požadavků.

První hodina pronájmu stojí 10 000,- Kč, druhá hodina 4 000,- Kč a třetí a každá další hodina pronájmu vyjde na 3 000,- Kč. 

Provozovatel

Lodní doprava Slapy

vodní nádrž Slapy
252 08 Slapy
Tel.:
+420 382 275 333
Email:
lodnidopravaslapy...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.lodni...
GPS:
49,823297 14,430843
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Posázaví
Město:
Slapy
Tipy na výlet:
Slapy a okolí
 

Vstupné

Cena: 240 Kč

Poznámka:Cena plavby Slapy - Nová Živohošť
Zdarma: děti do 3 let, kočárky
Poloviční jízdné: děti do 15 let, psi
Jízdní kolo: 150 Kč

Ceny se pohybují od 80 do 240 Kč dle vzdálenosti

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Jílovské pivní slavnosti

Jílové u Prahy – oslavy zlatého moku ve zlatém městě – buďte u toho i vy.
Jílové u Prahy, Středočeský kraj

Třebsínské zvonění

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na téma ochrany přírody, ekologie a životního prostředí.
Krňany, Středočeský kraj

Třebsínská Zvonička

Zveme na 18. ročník festivalu Třebsínská Zvonička.
Krňany, Středočeský kraj

Trampské Pikovice

30. ročník Festivalu trampských a folkových skupin.
Hradištko, Středočeský kraj

Buď připraven

Turistický pochod, tentokrát na téma cirkus.
Petrov, Středočeský kraj

Den dětí v muzeu v Jílovém

Oslava našich milých ratolestí proběhne letos v Regionálním muzeu v Jílovém ve velkém stylu!
Jílové u Prahy, Středočeský kraj

Ráno poté

Bláznivá komedie Petera Quiltera. Odehrává se v jedné ložnici během šesti různých rán, kdy na zdánlivě jednoduchém půdorysu běžných partnerských a rodinných vztahů vyroste komická situace.
Jílové u Prahy, Středočeský kraj

Tři muži na špatné adrese

Komedie o tom, jak zachovat klid a neztratit hlavu tam, kde už nedává smysl nic.
Jílové u Prahy, Středočeský kraj

Kaple Nanebevzetí Panny Marie Na Rovínku nad přehradou Slapy

Kaplička se nachází na břehu Slapské přehrady v místě zvaném Na Rovínku. Empírová poutní kaple je zasvěcená Panně Marii. Stavba je doplněna samostatně stojícím dřevěným křížem.
Slapy, Středočeský kraj

Přehrada Slapy – užijte si koupání i vodní sporty

Doposud pátou největší přehradou v České republice je přehrada Slapy postavená roku 1950. Kromě vodních sportů jako je např. jachtaření, vodní lyžování, windsurfing, ale také koupání je přehrada využívána lodní dopravou.
Slapy, Středočeský kraj

Vyhlídka Bednář u Teletína – skrytá vyhlídka na Vltavu

Vyhlídka Bednář je kousek od obce Teletín, nad bývalými Svatojánskými proudy a otevírá se z ní jeden z nejkrásnějších pohledů na řeku Vltavu.
Krňany, Středočeský kraj

Vyhlídka Máj – jeden z nejkrásnějších rozhledů na Vltavu

Vyhlídka Máj se nachází nedaleko obce Teletín nad bývalými Svatojánskými proudy a otevírá se z ní jeden z nejkrásnějších pohledů na řeku Vltavu. Řeka zde protéká hlubokým skalnatým kaňonem, stáčí se do tvaru podkovy a vytváří tak fascinující přírodní scenérii.
Krňany, Středočeský kraj

Slapy Marine – půjčovna šlapadel a motorových člunů na Slapech

Kotvení lodí na Slapech, BAR na vodě, půjčovna paddleboárdů, šlapadel, motorových člunů.
Slapy, Středočeský kraj

Rabyňská vyhlídka – pohled na Slapskou přehradu očima ptáků

Jedním z nejkrásnějších pohledů na Slapskou přehradu se můžete pokochat nedaleko obce Nová Rabyně. Vyhlídka je dobře známá cyklistům i motoristům – je snadno dostupná, stojí při silnici na Nebřich a v letní sezóně se zde nachází také stánek s občerstvením.
Rabyně, Středočeský kraj

Kostel sv. Petra a Pavla Slapy

Nejvýznamnější stavební památkou Slap je bezpochyby kostel svatého Petra a Pavla. Kostel byl postaven za zbraslavského opata Wolfganga Šváchy, který zastával svůj úřad v letech 1684 – 1716. Jeho autorem je Jan Santini, velká postava architektury té doby.
Slapy, Středočeský kraj

Paintball v okolí Prahy

Přijďte si zahrát paintball na některé naše paintballové hřiště v okolí Prahy. Paintball si můžete užít na bývalé vojenské základně Area 52 Milovice , kde pro vás máme připravené veliké hřiště s kombinací budov, zákopů a volného terénu a jako jediní nabízíme možnost půjčení reálně vypadajících replik skutečných zbraní. Přijďte se pobavit s přáteli a odreagujte se.
Davle, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hospoda U Taterů v Třebenicích

Nad bývalými Svatojánskými proudy, nedaleko hráze Slapské přehrady poblíž Štěchovic, se nachází stará trampská hospoda U Taterů. Dodnes se zde scházejí osadníci ze srubů a chat, aby si zazpívali u kytary a dobrého piva.
Štěchovice, Středočeský kraj

Penzion a restaurace Ztracený mlýn

Zažijte pohodu a klid na Slapské přehradě. Jen 35 km za Prahou vás čeká příroda, která láká na procházky či vyjížďky na kolech.
Slapy, Středočeský kraj

Pekárna Kváskový chléb z Teletína

Zastavte se o víkendu v této malé pekárně nedaleko vyhlídky Máj pro domácí koláčky, chleba a další dobroty.
Krňany, Středočeský kraj

Pizza Na Zastávce Štěchovice

Oběd, večeře nebo jen svačina s výhledem na krásnou přírodu ve Štěchovicích. Spojte příjemný výlet po okolí štěchovického pokladu s návštěvou zdejší restaurace, kde je možné i ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích.
Štěchovice, Středočeský kraj

Vinotéka a vinný sklep Na Kovárně – za vínkem do Jablonné nad Vltavou

Stylová vinotéka s vlastním vinařstvím nabízí šestnáct druhů stáčených vín a širokou nabídkou lahvových vín od výjimečných vinařů. Dále si zde můžete dopřát vyzrálé pravé rumy, stáčenou i lahvovou medovinu, med, pivo, čerstvou kávu a mnoho dalšího.
Jablonná, Středočeský kraj

Farma Michael na tvrzi Nedvězí

Farma Michael na tvrzi Nedvězí, historická památka románsko-gotického původu, byla obnovena tak, že atmosféra věku Markéty Lazarové a Údolí včel přijde na mysl každému vnímavému návštěvníkovi. Genius loci farmy vznikl ve spolupráci s architektonickým studiem Z. Deyla.
Netvořice, Středočeský kraj

Restaurace U Vemenáče

Přijďte na výborné jídlo a čepované pivo do restaurace s domácí gastronomií v obci Kamenný Přívoz.
Kamenný Přívoz, Středočeský kraj

Husův sbor Hvozdnice – otevřené multifunkční centrum

Centrum bylo vybudováno v prostorách Farního sboru Českobratrské církve evangelické rekonstrukcí církevních prostor. Jedná se o ojedinělou spolupráci církve a veřejnosti při vytváření občanské společnosti a rozvoji regionu.
Hvozdnice, Středočeský kraj