!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Plavba lodí po vltavských přehradách Orlík a Slapy

Plavba lodí po vltavských přehradách Orlík a Slapy

Zážitky
Využijte k výletům pravidelnou i nepravidelnou lodní dopravu na přehradách Kořensko, Orlík a Slapy. Celý úsek řeky Vltavy, který začíná v Týně nad Vltavou a končí na Slapské přehradě je dlouhý 113 km a vede krásnými přírodními scenériemi středního Povltaví.
Společnost nabízí pravidelnou i nepravidelnou dopravu na přehradách Kořensko, Orlík a Slapy. Celý úsek Vltavy, který začíná v Týně nad Vltavou a končí na Slapské přehradě, je dlouhý 113 km, vede krásnými přírodními scenériemi středního Povltaví. Naleznete zde historické památky a mnohé technické zajímavosti. Věříme, že každý zde najde zajímavý tip na výlet nebo rekreační pobyt v některém z mnoha kempů nebo hotelů. 

Nabízíme několik tras pravidelné i nepravidelné dopravy:

  • Orlík - Zvíkov - tato trasa je provozována po celou dobu plavební sezony od dubna do října. Navštívíte Orlík a Zvíkov a máte jedinečnou možnost vidět tyto památky také z vodní hladiny.
  • Orlík - přehrada Orlík - trasa je v provozu v červenci a srpnu a zajišťuje přepravu z kempů, rekreačních středisek a hotelů, které jsou v krásném prostředí Orlické přehrady.
  • Orlík - Týn nad Vltavou - trasa je v provozu v červenci a srpnu, každé úterý, čtvrtek a sobotu. Poplujete po Vltavě, Lužnici a Otavě, proplujete plavební komorou na Kořensku a navštívíte Zvíkov a Orlík. Tento výlet je celodenní.
  • Slapy - Solenice - tato linka jezdí v červenci a srpnu, každé úterý a čtvrtek. Trasa je dlouhá 52 km s mnoha zastávkami, proplutím zdymadly v Kamýcké přehradě a konečnou zastávkou v Solenicích, kde je návaznost na lodní dopravu na Orlické přehradě.
  • Slapy - Nová Živohošť - pravidelná linka vyjíždí o prázdninách každodenně, aby Vás dopravila do některého z mnoha kempů, které se nacházejí na březích "pražského jezera".
  • Týn nad Vltavou - Slapy - nebo obráceně se lze dopravit lodí každé úterý a čtvrtek. Tato trasa je určena pro turisty a cykloturisty, kteří chtějí na svých toulkách poznat krásnou přírodu, historické památky a mnoho technicky ojedinělých a zajímavých staveb z trochu jiného pohledu. Na 113 km dlouhé cestě poplujete v jednom dni na přehradách Kořensko, Orlík, Kamýk a Slapy.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
Zámek Orlík nad Vltavou

Zámek Orlík nad Vltavou

Orlík nad Vltavou, Jižní Čechy
Zámecký park a hrobka na zámku Orlík nad Vltavou

Zámecký park a hrobka na zámku Orlík nad Vltavou

Orlík nad Vltavou, Jižní Čechy
Schwarzenberská hrobka u zámku Orlík

Schwarzenberská hrobka u zámku Orlík

Orlík nad Vltavou, Jižní Čechy
Naučná stezka Orlík - Zvíkovské Podhradí

Naučná stezka Orlík - Zvíkovské Podhradí

Orlík nad Vltavou, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Tvrz Holešice u Orlické přehrady

Tvrz Holešice u Orlické přehrady

Kovářov, Jižní Čechy
Wellness hotel Orlík

Wellness hotel Orlík

Kozárovice, Střední Čechy
Rekreační středisko Husárna - RS Kovo

Rekreační středisko Husárna - RS Kovo

Kostelec nad Vltavou, Jižní Čechy