Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Vodní sporty a koupání si užije celá rodina. Ukážeme vám velké množství aquaparků a koupališť se sladkou i slanou vodou a bohatou nabídkou vodních atrakcí pro děti i dospělé. Poradíme, kam se vydat za tobogány, divokou řekou, skluzavkami, vodním příbojem nebo umělými vlnami, které zaručeně nadchnou všechny milovníky vodní zábavy. Vodní sporty a koupání ale můžete provozovat také v přírodních vodních nádržích, na rybnících, jezerech a přehradách. Ať už chcete rybařit, půjčit si lodičku nebo šlapadlo, vyzkoušet si vodní lyžování, jízdu na paddleboardu nebo potápění, z naší široké nabídky si vybere opravdu každý.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

30 tipů na koupání na Jižní Moravě – koupaliště, přehrady, rybníky, aquaparky a vodní sporty

30 tipů na nejlepší místa na jižní Moravě, kde lze strávit den u vody. Užijte si koupání s dětmi, vodní sporty i plavby lodí. Pro děti jsou připraveny dětské bazénky s řadou atrakcí, skluzavkami a dětská hřiště.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Přístavy, kotviště a rejdy: 10 tipů, kde zakotvit na Baťově kanále

Baťův kanál nabízí široké spektrum zážitků ve spojení s rekreační plavbou – najdete zde množství půjčoven člunů a motorových loděk, které vám zajistí nezapomenutelnou dovolenou. Stejně tak je ale důležité vědět, kde se svým plavidlem bezpečně zakotvit. Infrastruktura Baťova kanálu je opravdu bohatá, přesto vznikají nové přístavy i rejdy a starší místa procházejí postupnou renovací. Kam se svou lodí zamířit vám poradí Kudy z nudy.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

10 tipů pro aktivní dovolenou na Dyji: na vodě, kole i pěšky

Sport, pohyb, adrenalin, zážitky, to je aktivní dovolená na Dyji u Vranovské přehrady a v NP Podyjí. Na své si přijdou milovníci vodních sportů stejně tak, jako příznivci jízdy na kole či pěší turistiky. Naplánujte si svou dovolenou na Vranovsku s koupáním v přehradě, se splouváním řeky Dyje a touláním lesy národního parku Podyjí s romantickými výhledy do krajiny.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

#světovéČesko a kostel sv. Linharta: jediná vzpomínka na zaplavený Mušov

Lincolnův ostrov sice nikdy neexistoval, ale z knížky Julese Verna Tajuplný ostrov ho zná kdekdo. Podobně tajuplný a podobně známý je i malý ostrov s kostelem uprostřed Novomlýnských jezer pod Pálavou. Je to jediný viditelný zbytek vesnice Mušov, zatopené při budování vodních nádrží Nové Mlýny.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Brněnské bazény se po roce otevírají

Milovníci vodních radovánek se mají na co těšit. Po téměř roční uzavírce se opět otevírají brněnské bazény provozované společností Starez – Sport, a. s. Koupaliště Riviéra a Zábrdovice přivítají návštěvníky již v úterý 1. června, nejpozději od poloviny měsíce, tedy 14. června, pak budou přístupná také další sportoviště: Aquapark Kohoutovice, Městský plavecký stadion Lužánky i Bazén Ponávka.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Ve Veselí nad Moravou na Baťově kanále se otevře modernizovaný rekreační přístav

Po roce a půl stavebních prací může ve veřejném přístavu zakotvit trojnásobek lodí, mají k dispozici bezpečné a ekologické odčerpávání odpadních vod a poprvé na Baťově kanále také tankování pohonných hmot. Město zároveň nově upravilo okolí přístavu. Po 20 letech se areál, kde rekreační plavba na obnovené historické vodní cestě začínala, převlékl do nové podoby odpovídající 21. století. Otevření přístavu veřejnosti se plánuje na sobotu 29. května 2021.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Romantika plaveb po Zámecké a Staré Dyji láká do Lednice na Moravě

Komu se nezamlouvají davy lidí, typické pro zámecký areál v Lednici v čase turistické sezóny, má nyní s příležitost vychutnat si tento romantický kus přírody bývalého Lichtenštejnského panství v klidu během plavby po ramenech řeky Dyje provázené poutavým výkladem o zajímavostech areálu. 23. sezona plaveb po Zámecké a Staré Dyji v Lednici již začala a lodě jezdí k Janohradu denně ve od 10:00 do 17:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

10 tipů na letní dovolenou v rekreační oblasti Nové Mlýny

Na Pálavě není větší vodní plochy, než jsou Nové Mlýny, soustava tří přehradních nádrží na řece Dyji, o celkové rozloze 3 226 ha. Horní a dolní nádrž slouží k rekreaci a rybolovu, střední je přírodní rezervací s ostrůvky pro hnízdění ptáků. Břehy Novomlýnských nádrží lemují stezky pro pěší i pro cyklisty, k výletům lákají rozlehlé vinice, ovocné sady i zříceniny několika hradů. Z vodních sportů je tu populární windsurfing, ke koupání lákají travnaté i písčité pláže. Vody rozlehlých nádrží brázdí výletní lodě a na své si zde přijdou i rybáři, kteří ze zdejší vody vytahují především cejny a kapry. Inspirujte se našimi tipy a naplánujte si tu nejkrásnější letní dovolenou u Nových Mlýnů!
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Otužilci si zaplavou hromadně na Macoše

Již tradiční zahájení otužilecké sezony v Punkevních jeskyních se uskuteční jako každoročně první říjnovou neděli, 4. října se koná již 72. ročník Memoriál T. K. Divíška. Přijďte se podívat a podpořit milovníky zimního plavání!
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Kde si na Znojemsku užijete letní dovolenou u vody?

Nejen místní, ale i turisté a návštěvníci Znojemska a Podyjí určitě ocení nový přehled míst vhodných ke koupání a letní rekreaci u vody. Kromě oblíbených venkovních plováren a koupališť s tobogány, skluzavkami či skokanskými můstky najdete v přehledu nazvaném „Léto u vody“ i přehrady a vodní nádrže, rybníky a biotopy anebo zatopené lomy a pískovny.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Na Brněnskou přehradu se chystají dračí lodě

Bojovní pádlujících dragoni vyjedou v sobotu 18. července 2020 na Brněnskou přehradu, která bude hostit tradiční Brněnský festival dračích lodí. Součástí festivalu bude závod nejvyšší úrovně Český pohár, dále závod Moravská národní liga, závody pro amatérské FUN posádky i národní pohár dračích lodí. Akce odstartuje v 9 hodin dopoledne v areálu loděnice Lodních sportů Brno v Rakovecké zátoce.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

#světovéČesko a dovolená na Baťově kanálu v holandském stylu

Pro Holanďany je plavba na lodi tak samozřejmá jako pro nás víkendy strávené na chatě. Co kdybyste si letos v létě užili dovolenou v holandském stylu? Stačí si domluvit pronájem lodě a vyrazit na Baťův kanál, který se táhne voňavými loukami jižní a východní Moravy dlouhé desítky kilometrů.
Jihomoravský kraj | Letní sporty