Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Pohodlné funkční oblečení, turistická obuv a hole. Pěší turistika a nordic walking jsou velmi oblíbené sporty, které nevyžadují nákup drahého speciálního vybavení nebo výstroje. Můžete je začít provozovat téměř kdekoliv a kdykoliv i bez předchozích zkušeností, a to v jakémkoliv věku. Pěší turistika a nordic walking jsou nejzdravějším způsobem pohybu za každého počasí, pomáhají nám udržet aktivní životní styl, zlepšit fyzickou kondici a poznávat okolí při kratších či delších výletech po turistických stezkách. Můžete s sebou vzít i kočárek nebo psa a některé trasy jsou upravené také pro vozíčkáře. Tak prostudujte naši aktuální nabídku a hurá na výlet.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Znáte jeskyni Blanických rytířů v Rudce?

Na okraji obce Rudka, vzdálené jeden a půl kilometru od Kunštátu na jižní Moravě, stojí kopec nazvaný Milenka – zdánlivě obyčejný a přec výjimečný vrch. V jeho nitru najdete umělou pískovcovou jeskyni inspirovanou blanickými rytíři.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

50 tipů, kam na výlet v okolí Brna

Pokud jste z Brna a okolí, jistě se vám budou hodit naše tipy, které se zaměří na oblast v těsném sousedství moravské metropole, Moravského krasu, Pálavy, Lednicko-Valtického areálu a Podyjí. Vyberete si z výletů pro fandy přírody, historie i skvělé gastronomie.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Návštěvu Brněnské přehrady si můžete prodloužit prohlídkou zoo či hradu Veveří

Brněnská přehrada a její nejbližší okolí je oblíbeným výletním místem pro místní obyvatele i návštěvníky zdaleka. Nezapomenutelným zážitkem je vyhlídková jízda lodí z flotily dopravního podniku od přístaviště, na kterou se dá plynule navázat prohlídkou hradu Veveří, a především rodiny s dětmi se mohou vydat i do blízké zoo. Na všechny tři aktivity se vztahuje zvýhodněná vstupenka.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Na jižní Moravě vznikly první české poutnické budky

Poutní turismus zaznamenal za posledních dvacet let celosvětový zájem mezi veřejností. Statisíce poutníků každoročně směřují do španělského Santiaga di Compostela, zájem je také o pouť do Říma či Jeruzaléma. Na jižní Moravě proto v loňském roce vznikly poutnické budky (tzv. pilgrim pointy), které těmto lidem cestu zpříjemní.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Turistika v době rouškové na Znojemsku a v Podyjí: kam se vydat na rodinné výlety mimo davy

Cestovní ruch na Znojemsku a v Podyjí se nezastavuje ani v období pandemie. Destinační společnost ZnojmoRegion na svých webových stránkách znojmoregion.cz zveřejňuje rozsáhlý rozcestník plný praktických informací o současných možnostech individuální turistiky, virtuálních prohlídkách či stále fungujících službách cestovního ruchu. K dispozici je tu nepřeberné množství on-line vlastivědných dokumentů a televizních reportáží, filmy natočené na Znojemsku i zábavné a vzdělávací materiály pro děti a dospělé. Malou ochutnávku, kam se této oblasti vydat na rodinné výlety, vám přináší Kudy z nudy.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Vrchol Rock Pointu 2019 přichází už tuto sobotu 13. 10. 2019! Rock Point – Horská výzva uzavře letošní 9. ročník na Pálavě. Opět v Mikulově, kde se loňská premiéra vydařila, připravili pořadatelé oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu slavnostní vyhlášení celkových vítězů nedávno uplynulého ročníku a jako bonus přichystali samostatně hodnocený šestý nadstavbový závod. Ten má být především pro zábavu a odreagování od tvrdých běžeckých kilometrů a i tentokrát organizátoři slibují fantastické podmínky.
Jihomoravský kraj | Letní sporty