Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu a milovníci jezdectví vám to zaručeně potvrdí. Udělejte si výlet na ranč nebo do hřebčína, přihlaste se na jízdárnu a vyzkoušejte si koňskou stezku nebo výjižďku romantickým kočárem a zamilujte si jezdectví i vy. Pro ty, kteří chtějí raději zůstat nohama pevně na zemi, nabízíme prohlídku národního hřebčína v Kladrubech, atmosféru Divokého západu ve westernovém městečku Šiklův mlýn, prestižní výstavu koní nebo Velkou Pardubickou, která je největším dostihovým svátkem Česka.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Dopřejte si romantickou vyjížďku kočárem

Přeneste se na chvíli do dob, kdy po cestách jezdily kočáry tažené opravdovou koňskou silou. Nechte si zapřáhnout koně do kočáru a užijte si romantickou projížďku krásnou přírodou. Nebo se zajeďte podívat do některého z muzeí, která sledují historii tohoto dopravního prostředku.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Nové expozice můžete navštívit na zámku v Lednici

Unikátní expozice se nacházejí v druhém patře zámku, které bylo dosud nevyužito. Tvoří je obnovené dětské pokoje princů i princezen ze šlechtického rodu Lichtenštejnů a také stálá expozice bezmála 850 loutek ze sbírky výtvarníka Milana Knížáka. Sbírku tvoří především loutky z 19. a z počátku 20. století, kdy se loutkové divadlo těšilo v Čechách a na Moravě největší oblibě. Exponáty jsou ukázkou rukodělného mistrovství loutkářů. Dětské pokoje byly obnoveny podle historických inventářů a dokumentace z 19. století. Hlavní místností nové expozice je učebna s hernou. Příchozí mohou nahlédnout také do dvou chlapeckých a dvou dívčích pokojů. Lednicko-valtický areál byl v majetku knížecího rodu Lichtenštejnů.
Jihomoravský kraj | Letní sporty