Úvod > Aktuality > Romantika plaveb po Zámecké a Staré Dyji láká do Lednice na Moravě
Romantika plaveb po Zámecké a Staré Dyji láká do Lednice na Moravě
"> ">

Romantika plaveb po Zámecké a Staré Dyji láká do Lednice na Moravě

Vydáno 20. dubna 2019 Letní sporty
Komu se nezamlouvají davy lidí, typické pro zámecký areál v Lednici v čase turistické sezóny, má nyní s příležitost vychutnat si tento romantický kus přírody bývalého Lichtenštejnského panství v klidu během plavby po ramenech řeky Dyje provázené poutavým výkladem o zajímavostech areálu. 21. sezona plaveb po Zámecké a Staré Dyji v Lednici začíná už tento víkend 20. a 21. dubna 2019 pravidelnými plavbami k Minaretu.
loď ledniceNa Bílou sobotu bude v Lednici zahájena již 21. plavební sezóna. Plavba mezi zámkem a Minaretem nabízí nevšední pohledy na zámecký park i lužní les. 

V sobotu 20. dubna vás navíc čeká bohatý program s názvem "Vítání jara v Lednici", jehož součástí je i velikonoční trh. Po celý den od 11:00 do 16:00 hodin bude nad Dyjí znít cimbálová muzika, děti potěší folklorní divadlo a ve 14:30 se chystá utopení Morany vodníkem Dyjáčkem - slavnostní odemčení řeky a zahájení nové plavební sezony!

Loď LedniceJako záruku krásného výletu doporučujeme kombinaci plavby s pěší procházkou parkem - například od zámku k Minaretu lodí, po prohlídce Minaretu zpět parkem pěšky (1,5 km) nebo naopak. Využít můžete i plavbu zachovalým lužním lesem, tajemnými meandry Staré Dyje mezi Minaretem a romantickou zříceninou Janův hrad. Lodě jezdí od lednického zámku k Minaretu každých 20 až 30 minut, na druhé trase mezi minaretem a Janohradem v hodinových intervalech.
Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Nemusíte být zanícený biolog, ani vlastnit vysvědčení s jedničkou z přírodopisu, aby vás návštěva zámeckého skleníku Lednice nadchla. Expozice vás dostane svou bezprostředností, originalitou a autentičností.

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Janův hrad v Lednici

Janův hrad v Lednici

Zříceniny podtrhují tajemnou atmosféru romantického parku v Lednici. Projděte si oba prohlídkové okruhy a představte si ty bujaré oslavy dobrého lovu, pány holedbající se svými úlovky a dámy tančící v přepychových róbách.

Minaret Lednice - zajímavost maurského slohu

Minaret Lednice - zajímavost maurského slohu

Nejstarší romantická stavba Lednicko-valtického areálu, z let 1797 – 1802, se nachází nedaleko zámku v Lednici. Jedná se o největší stavbu tohoto druhu v neislámských zemích. Výška je přes 60 metrů, z vrcholu si tak prohlédnete i daleké okolí. V 1. patře objevíte restaurované salonky.

Po vodě Lednicko-valtickým areálem - pravidelné plavby k Minaretu a Janohradu

Po vodě Lednicko-valtickým areálem - pravidelné plavby k Minaretu a Janohradu

Přijměte pozvání k romantické plavbě zámeckým parkem a lužním lesem, tajemnými meandry staré Dyje, bývalým panstvím rodu Lichtenštejnů. Můžete si vychutnat plavbu na dvou trasách - od lednického zámku k Minaretu a odtud dále k Janovu hradu.