Úvod > Aktuality > Brněnské bazény se po roce opět otevírají
Letní sporty

Brněnské bazény se po roce opět otevírají

  • Vydáno25. května 2023
Milovníci vodních radovánek se mají na co těšit. Městská společnost Starez – Sport, a. s., otevře v sobotu 27. května 2023 koupaliště na Riviéře a v Zábrdovicích. Kromě tradičního koupání si návštěvníci budou moci užít také nejrůznější doplňkové aktivity, například pétanque, ping-pong nebo plážový volejbal. I letos bude platit akce, díky níž mohou brněnští školáci trávit poslední dny školního roku na koupalištích zdarma.
koupaliště ZábrdoviceSezóna letních koupališť právě začíná! Poslední květnový víkend totiž bude patřit otevření dvou venkovních koupališť v centru Brna. Areály vedle samotné vodní plochy nabídnou i bohaté sportovní vyžití. V Zábrdovicích je návštěvníkům kromě bazénů s umělým vlnobitím a tobogánu k dispozici hřiště na pétanque, plážový volejbal či pingpongové stoly. I na koupališti Riviéra si  budou moci vyzkoušet plážové sporty na šesti beachvolejbalových kurtech.

Během letních prázdnin se návštěvníci budou moci zabavit bohatými animačními programy. Každý týden si přijde na své někdo jiný. Zájemci se mohou těšit na lezeckou stěnu, plážový volejbal, taneční workshop, aquaerobic, léto s házenou, jógu nebo netradiční pětiboj. Novinkou letošního léta je půjčovna lehátek. K dispozici jich bude přes dvě stě kusů, při zapůjčení bude vyžadována stokorunová záloha.


Školáci v červnu vstup zdarma, veřejnost se zvýhodněným balíčkem

RiviéraI letos se mohou žáci a studenti těšit na bezplatné koupání. Během června si budou moci užívat vodních radovánek v obou areálech vždy ve všední dny v dopoledních hodinách. K dispozici jim budou i beachvolejbalové kurty s veškerým vybavením.

Novinkou letošní sezóny jsou předplacené karty (permanentky). Návštěvník s touto kartou zaplatí za celodenní pobyt na koupališti pouze dopolední vstupné. Karta bude přenosná a lze ji využít jedenkrát za den právě na jeden vstup.

RiviéraZměnami prošel i běžný ceník. Za celý den strávený v areálu Riviéry zaplatí dospělí 300 korun, senioři a děti od šesti do čtrnácti let polovinu. V Zábrdovicích je cena pro dospělého nastavena na 195 korun, pro děti od 6 let a seniory na 95 korun. Nejmladší návštěvníci mají na obě koupaliště vstup zdarma. Využít lze také zvýhodněných vstupů s čipovými hodinkami. Další novinkou je zvýhodněný nákup jednorázových vstupenek prostřednictvím Brno ID, kdy návštěvník získá slevu deset procent.

Nově si budou moci zájemci na Riviéře také zakoupit vstupné za zvýhodněné ceny podle hodiny, kdy dorazí. Zatímco v předchozích letech si návštěvník mohl vybrat pouze z celodenního, dopoledního a odpoledního vstupného, od letošního roku si lze navíc zvolit levnější vstupy od třinácti, patnácti nebo sedmnácti hodin. Tento nový systém má pomoci eliminovat fronty v nejvytíženějších časech.
 

Polovina června ve znamení sportu

beach volleyballOd 10. do 18. června se koupaliště Riviéra změní ve velký sportovní park. V areálu bude k vyzkoušení řada klasických sportů, ale zároveň i méně tradiční disciplíny, jako například teqball nebo discgolf. Veškeré tyto aktivity jsou pro návštěvníky koupaliště zdarma, včetně zapůjčení potřebného sportovního vybavení. Děti navíc za absolvování určitého počtu stanovišť získají drobnou odměnu. A na co, že se můžete těšit? K bezplatnému vyzkoušení bude minigolf, lanový park, boulder stěna a balanční dovednosti (pogo tyč, dětské chůdy, balanční houpačka), střelba na cíl (biatlonová střelnice, cornhole, spin ladder), basketbal, fotbal/florbal, plážové sporty (volejbal, badminton, pickleball, spike ball), stolní tenis a teqball, discgolf anebo koloběžková dráha.
Koupaliště Zábrdovice v Brně

Koupaliště Zábrdovice v Brně

Letní koupaliště Zábrdovice v Brně nabízí dva padesátimetrové bazény. V jednom z nich plavčíci spouští umělé vlnobití. Dále je zde k dispozici tobogán, rodiče s dětmi potěší dětské hřiště. K odpočinku slouží travnaté plochy a terasy nad úrovní bazénů. Nechybí čisté šatny a toalety.

Koupaliště Riviéra Brno

Koupaliště Riviéra Brno

Koupaliště Riviéra se řadí mezi nejdelší koupaliště v České republice. Svým situačním rozložením je vhodné nejen pro relaxaci, ale také pro aktivně strávené chvíle v blízkosti centra Brna. Areál je vyhledávaným místem především pro své malebné prostředí v údolí řeky Svratky.

Další aktuality

Dny židovské kultury v Mikulově budou plné kulturních i gastronomických specialit

Dějiny hebrejského obyvatelstva v Mikulově, jejich osudy i rozmanitost kultury a gastronomie, život v současném Izraeli, to vše připomene již třináctý ročník festivalu Dny židovské kultury. Ten se na různých místech v Mikulově uskuteční ve dnech 28. září – 1. října 2023.
Jihomoravský kraj | Památky

Tour de burčák se pojede po vinařských stezkách Kyjovska

Seriál výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách protíná cílovou pásku. Poslední zářijovou sobotu 30. 9. 2023 čeká sportovně laděné turisty "Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska". Na výlet mohou vyrazit jak cyklisté, koloběžkáři i pěší. Připraveny jsou tři trasy různých délek a obtížností, na všech najdete řadu zastávek na zajímavých místech Moravského Toskánska.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Oslavte Mezinárodní den kávy lahodným šálkem či na zajímavé akci

Brno se během posledních několika let stalo českou Mekkou kavárenství a kávy. Přesvědčit se o tom můžete během Týdne kávy, který začne v neděli 1. října, kdy se slaví Mezinárodní den kávy. Cílem je zviditelnění pracovních a životních podmínek těch, kdo kávu pěstují. Během týdne kávy se dozvíte mnoho zajímavostí, ale můžete se i naučit, jak připravovat kávu i s pěkným latté art. Podívejte se s Kudy z nudy, co se chystá i jinde po Česku.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Osmý ročník Lednicko – valtického hudebního festivalu bude stejně jako předchozí rok začínat a končit v krásných prostorách zámků Lednice a Valtice. Od 23. září do 7. října se zde uskuteční večerní koncerty, ale také přednášky, výstavy, edukace nebo masterclass pod vedením Václava Hudečka. Letošní dramaturgii tvoří umělecká symbióza mladých talentovaných interpretů a fenomenálních hudebníků či známých orchestrů.
Jihomoravský kraj | Kultura

Vydejte se za podzimní romantikou do Lednicko-valtického areálu

Podzim je pro návštěvu Lednicko-valtického areálu jako stvořený: jedna z perel pokladnice historického a kulturního bohatství České republiky i celé Evropy ani mimo hlavní sezonu neztrácí nic ze své atraktivity. Nemůžeme sice slíbit, že se jednou z největších parkově upravených krajin na světě budete toulat sami, ale rozhodně tu potkáte méně lidí, než v letních měsících.
Jihomoravský kraj | Památky

O víkendu bude v Boskovicích vonět husí pečínka: ochutnat můžete i husí játra nebo chleba s husím sádlem

Boskovice, malebné město uprostřed Moravy svého času proslulo vyhlášeným chovem hus. Už o víkendu 23. a 24. září se tu koná další ročník stále oblíbenějších slavností, které připomínají někdejší proslulost boskovických chovů hus, ceněných zejména na vídeňských trzích. Pečené husy, husí paštiky a chleba s husím sádlem táhnou ale stále. Během slavností skončí na pekáči přes 250 hus. Přijeďte ochutnat pravé husí hody!
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Skupina nadšenců se kdysi rozhodla prohlásit oskeruši za symbolický strom Slovácka. K jejich pravidelným akcím na propagaci a popularizaci této hodnotné a vzácné dřeviny patří Oskorušobraní. Letos o nadcházejícím víkendu připravují už devatenáctý ročník.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Do Kunštátu se vydejte o víkendu na největší tržiště s keramikou

Město Kunštát stane Mekkou keramikářů z celého Česka. Ve dnech 16. a 17. září 2023 zaplaví náměstí Krále Jiřího stánky s keramikou od výrobců z celé ČR i zahraničí. Vše doplní ukázka výpalu keramiky, točení na hrnčířskému kruhu a dílny pro děti.
Jihomoravský kraj | Kultura