Úvod > Aktuality > Brněnské bazény se po roce otevírají
Brněnské bazény se po roce otevírají
"> "> "> "> ">
Letní sporty

Brněnské bazény se po roce otevírají

  • Vydáno1. června 2021
Milovníci vodních radovánek se mají na co těšit. Po téměř roční uzavírce se opět otevírají brněnské bazény provozované společností Starez – Sport, a. s. Koupaliště Riviéra a Zábrdovice přivítají návštěvníky již v úterý 1. června, nejpozději od poloviny měsíce, tedy 14. června, pak budou přístupná také další sportoviště: Aquapark Kohoutovice, Městský plavecký stadion Lužánky i Bazén Ponávka.
Koupaliště Riviéra BrnoNa sezónu se koupaliště připravovala už několik měsíců, pro sportovce přibyly i nové atrakce. Přímo v areálu Riviéry proběhla výstavba nových beachvolejbalových kurtů, návštěvníci jich tedy budou mít k dispozici šest. Po letní sezóně budou kurty zastřešeny a zájemcům o sport poskytnuty k celoročnímu využití. Vedle koupaliště navíc vyrostlo workoutové hřiště, kde jsou cvičební prvky také pro děti a seniory, zasportuje si zde tedy celá rodina.

Pandemickou situaci se snažili správci jednotlivých sportovišť smysluplně využít k opravám a rekonstrukcím, například toboganové věže v Aquaparku Kohoutovice, střechy v bazénové hale v Lázních Rašínova či povrchu Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích.

A kdy se jednotlivé bazény otevřou? Koupaliště Riviéra a Zábrdovice od 1. 6. 2021, Aquapark Kohoutovice, bazén za Lužánkami a Bazén Ponávka nejpozději 14. 6. 2021. Lázně Rašínova pak od 1. 8. 2021.


Do areálu s negativním testem nebo dokladem

koupalištěAni znovuotevření sportovišť se ale zcela neobejde bez dodržování vládních opatření. Každý návštěvník by měl být připraven prokázat svou bezinfekčnost, tedy doložit negativní test na koronavirus, certifikát o očkování nebo doklad o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech.

Opatření se dále projeví na celkové kapacitě koupališť, musí zde být vymezeno 15 m² vodní plochy pro jednu osobu. Riviéra tak bude moci pojmout 2772 lidí v jeden okamžik. I z důvodu vyšších hygienických nároků bude navýšena cena vstupného – celodenní pro dospělého vyjde na 240 korun, dětské pak na 120 korun.
Aquapark Kohoutovice – vodní ráj v Brně

Aquapark Kohoutovice – vodní ráj v Brně

Aquapark Kohoutovice nabízí 25m plavecký bazén s hloubkou vody 1,8 – 2,0 m a 6 drahami. Pro milovníky relaxu je k dispozici rekreační bazén s perličkovými rošty, chrliči vody, vodní trysky, brouzdaliště pro děti, pára, sauna, posilovna a občerstvení.

Koupaliště Zábrdovice v Brně

Koupaliště Zábrdovice v Brně

Letní koupaliště Zábrdovice v Brně nabízí dva padesátimetrové bazény. V jednom z nich plavčíci spouští umělé vlnobití. Dále je zde k dispozici tobogán, rodiče s dětmi potěší dětské hřiště. K odpočinku slouží travnaté plochy a terasy nad úrovní bazénů. Nechybí čisté šatny a toalety.

Koupaliště Riviéra Brno

Koupaliště Riviéra Brno

Koupaliště Riviéra se řadí mezi největší přírodní koupaliště v České republice. Svým situačním rozložením je vhodné nejen pro relaxaci, ale také pro aktivně strávené chvíle v blízkosti centra Brna.

Lázeňské a relaxační centrum Rašínova v Brně

Lázeňské a relaxační centrum Rašínova v Brně

Zažijte příjemnou pohodu přímo v centru Brna – v bazénu, vířivce, sauně nebo v posilovně. Dobrou kávu vám připraví v prvním patře budovy Lázní Rašínova.

Městský park Lužánky v Brně

Městský park Lužánky v Brně

Nejstarší veřejný park u nás byl založen v roce 1786 v místě bývalé jezuitské zahrady. Dnes patří k nejvyhledávanějším zeleným plochám ve městě Brně.

Další aktuality