Úvod > Aktuality > Na Brněnskou přehradu se chystají dračí lodě

Na Brněnskou přehradu se chystají dračí lodě

Vydáno 18. července 2019 Letní sporty
Kolem 1 000 pádlujících dragonů vyjede o víkendu 19. a 20. června 2019 na Brněnskou přehradu, která bude hostit tradiční Brněnský festival dračích lodí. Součástí festivalu bude závod nejvyšší úrovně Český pohár, dále závod smíšených posádek pro hobby týmy a bude připravena i oblíbená soutěž firemních týmů. Akce odstartuje v 9 hodin dopoledne v sobotu i neděli v areálu loděnice Lodních sportů Brno v Rakovecké zátoce.
Dračí loďJedná se o největší brněnský závod dračích lodí, který bude tradičně hostit Loděnice vodních sportů Brno na ulici Rakovecké 30. Do Brna se letos připravuje na 70 posádek dračích lodí s mezinárodní účastí! 

Posádky malých dračích lodí se skládají z deseti pádlujících, velké dračí lodě z dvaceti pádlujících. Součástí bohatého programu bude také velký "Dětský den" pro celou rodinu, který bude probíhat od 10 do 18 hodin. Nejen děti se mohou těšit na jumping stick, magický písek, chůdy, dračí jízdy... nebude chybět sni skákací hrad a spousta dalších atrakcí.  

Souboje dračích lodí jsou nejen atraktivní sportovní podívanou, ale také zábavou pro celou rodinu. Vstupné na brněnské závody je vždy dobrovolné.
Brněnská přehrada - Prýgl

Brněnská přehrada - Prýgl

Jednou z nejvýznamnějších rekreačních oblastí v bezprostřední blízkosti moravské metropole je Brněnská přehrada. Přehradní nádrž s rozlohou 252 ha byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940. Dnes je přehrada oblíbenou rekreační oblastí s pravidelnou lodní dopravou.