Úvod > Aktuality

Aktuality Jihomoravský kraj

Vydejte se na kole do města i do přírody. Cykloturistika se dá provozovat prakticky kdekoliv, od upravených cyklostezek, přes lesní stezky až po náročné horské terény, speciálně upravené bikeparky a adrenalinové sjezdy. Uspokojí proto jak rekreační výletníky, tak zkušené jezdce. V naší široké nabídce najdete aktuální tipy, kde si kolo užijete do sytosti. Na mnoha místech v České republice si můžete kolo také zapůjčit a pokud plánujete dálkový či vícedenní výlet, pak vám přijdou vhod cyklobusy a cyklovlaky. Cykloturistika je aktivní způsob trávení volného času v přírodě, který zlepší vaši fyzickou kondici a můžete ho spojit s návštěvou kulturních památek a poznáváním naší historie.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Jihomoravský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Sezóna výletů Krajem vína pokračuje letním putováním

Letní výlety v rámci seriálu Krajem vína jsou v plném proudu. Na srpen si pořadatelé připravili hned tři akce. Cyklisté i pěší tak mohou vyrazit na Letní putování okolím Modrých Hor v sobotu 7. srpna, na Expedici za sousedy na Moravskokrumlovsko a Dolnokounicko v sobotu 21. srpna nebo na Letní putování po vinařských stezkách Strážnicka v sobotu 28. srpna 2021.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

#světovéČesko láká na cyklotoulky ve stopách železné opony

Téměř půl století rozdělovala Železná opona Evropu a svět na východ a západ. V současnosti se všech 16 evropských států podél této historické a politické linie podílí na budování jedinečné trasy pro cyklisty i pěší. Česká část vede od západního výběžku u Aše jižní hranicí s Německem a Rakouskem až k soutoku Dyje a Moravy pod obcí Lanžhot. Často kopíruje v terénu vedení známých magistrál (Šumavská, Lipenská) nebo dálkových tras (Greenways Praha – Vídeň). Na hranicích mezi Rakouskem, Českem a Slovenskem prochází obzvláště pěkný úsek, který měří 329 kilometrů.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Moravské vinařské stezky lákají cyklisty do sedla

Hledáte tip na perfektní cyklistickou dovolenou? Pak vyzkoušejte Moravské vinařské stezky, síť cyklotras o délce 1 200 km, které vás provedou vinařskou krajinou jižní a jihovýchodní Moravy. Na výběr jsou terény rozdílných obtížností od starobylého Znojma až po slováckou metropoli Uherské Hradiště. Na trasách objevíte malebná města i vinařské vesničky s typickou sklepní architekturou, historické a přírodní památky UNESCO a také folklór a vína pohostinných moravských vinařů.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

EuroVelo 13 – Stezka železné opony získala ocenění cyklostezka roku 2021

Téměř 400 km dlouhý česko-rakousko-slovenský úsek Stezky železné opony – EuroVelo 13 (Iron Curtain Trail) mezi Českými Velenicemi/Gmündem, Slavonicemi, Mikulovem a Bratislavou byl v rámci online cykloveletrhu „Fiets en Wandelbeurs“ vyhlášen v Nizozemsku cyklostezkou roku 2021.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Sedlec u Mikulova nabízí letní cykloprojižďku po Moravských vinařských stezkách

V sobotu 20. července se v Sedlci u Mikulova koná už tradiční Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska. Jedná se o cyklovýlet ze seriálu Krajem vína 2019. Výlet je sice určený pro cyklisty, ale můžete se ho zúčastnit i jako pěší turisté, zvládnou ho i rodiny s dětmi! Registrace účastníků bude otevřena od 9:00 do 11:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Letní sporty

Koulení kola z Lednice do Brna bude skvělou víkendovou zábavou

Tříčlenná družstva opět budou koulet dřevěné kolo od žebřiňáku malebnou krajinou pod Pálavou. Trasa vede po cyklostezce z Lednice do Brna. Zážitky budou více než silné a sobotu strávíte nejen aktivně, ale hlavně zažijete zábavnou podívanou, při které můžete povzbuzovat své favority! Závod startuje v sobotu, 21. 4. 2018 v 9.00 z náměstí v Lednici a na čtyřicet tříčlenných družstev se bude snažit dokoulet kolo od žebřiňáku po cyklostezce až na Starou radnici v Brně. Trasa celkem měří 66,9 km.
Jihomoravský kraj | Letní sporty