!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Kde si na Znojemsku užijete letní dovolenou u vody?
Kde si na Znojemsku užijete letní dovolenou u vody?
"> "> "> "> ">
Letní sporty

Kde si na Znojemsku užijete letní dovolenou u vody?

Vydáno 2. srpna 2020
Nejen místní, ale i turisté a návštěvníci Znojemska a Podyjí určitě ocení nový přehled míst vhodných ke koupání a letní rekreaci u vody. Kromě oblíbených venkovních plováren a koupališť s tobogány, skluzavkami či skokanskými můstky najdete v přehledu nazvaném „Léto u vody“ i přehrady a vodní nádrže, rybníky a biotopy anebo zatopené lomy a pískovny.
koupaliště vrbovecKdo dává přednost velkým vodním plochám s řadou vodních atrakcí a možností dalšího sportovního vyžití v areálu, ten by měl určitě zamířit na Vranovskou pláž, na Městskou plovárnu Louka ve Znojmě, příp. na Městské koupalištěMoravském Krumlově. Kdo má raději koupaliště s komornější atmosférou, tomu se bude líbit v Hlubokých Mašůvkách, Únanově anebo v biotopu Bantice.

Pro vodáky bude jasnou volbou řeka Dyje. Její splavný úsek od hráze Znojemské přehrady je vhodný pro vodácké začátečníky nebo rodiny s dětmi. Ideální je výprava na 3 dny – vodácká tábořiště najdete ve Znojmě v areálu Staré vodárny, v Krhovicích a v Hrádku. Všechny spravuje Vodácké centrum Stará vodárna ve Znojmě,
kde je možné si také veškeré potřebné vybavení zapůjčit a po splutí Dyje se díky vodáckému autobusu pak i s lodí nechat odvézt zpět do Znojma.

plaváníUžít si letní koupání a vodní sportování na Znojemsku se ovšem letos dá i zadarmo anebo s velmi výhodnou slevou. Vranovská pláž, znojemská Městská plovárna Louka, koupaliště v Hlubokých Mašůvkách a ve Vrbovci anebo půjčovna lodí Vodáckého centra Stará vodárna ve Znojmě jsou totiž zařazeny do Turistické karty ZnojmoRegionu 2020, nabízející řadu dárků, slev a bonusů za návštěvu vybraných cílů. Tyto odměny se dají získat za nasbíraná razítka od července až do konce září. A kdo ještě v Turistické kartě vyplní mini-dotazník, zařadí se navíc i do slosování o Velkou cenu ZnojmoRegionu. V ní může vyhrát Rodinnou dovolenou pro 4 osoby se zážitky vhodnými pro děti anebo Dovolenou s přívlastkem pro 2 se zážitky spojenými s pivem a vínem. Vybrat si je pak bude moci kdykoliv až do konce roku 2021.
Přírodní koupací biotop Bantice

Přírodní koupací biotop Bantice

V obci Bantice najdete koupací biotop - přírodní koupaliště bez chemie s víceúčelovým hřištěm i občerstvením nabízí výborné koupání s vyváženým přírodním systémem, který využívá biologické funkce rostlin.

Vranovská přehrada - Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Vranovská přehrada - Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Třicet km dlouhá jihomoravská nádrž s čistou a teplou vodou se nachází v překrásném údolí pod hrdým barokním zámkem Vranovem nad Dyjí poskytuje výborné podmínky pro koupání a vodní sporty. Kvalita vody ve Vranovské přehradě patří k těm nejlepším v České republice.

Řeka Dyje – královna národního parku Podyjí

Řeka Dyje – královna národního parku Podyjí

Jednou z největších řek na jižní Moravě je Dyje, která pramení v sousedním Rakousku pod názvem Thaya. Celková délka toku činí 311 kilometrů, z toho na našem území 235 km. Větší část říčního toku na území ČR je sjízdná, dohromady v délce 209 km.

Rybník Vrabčí hájek v Moravském Krumlově

Rybník Vrabčí hájek v Moravském Krumlově

Vrabčí hájek je odpočinková zóna na kraji Moravského Krumlova. Rybník, nabízí prostor k odpočinku, rekreaci a rybaření.

Vodní nádrž Jevišovice

Vodní nádrž Jevišovice

Jevišovická přehrada je nejstarší přehradní nádrž na Moravě. Byla vystavěna v letech 1894-97 na ochranu proti záplavám a jako zásobárna vody pro cukrovar v Hrušovanech nad Jevišovkou.

Pohoda na koupališti Pohoda v Únanově

Pohoda na koupališti Pohoda v Únanově

Skvělé koupání! Plavecký a rekreační bazén, dětské brouzdaliště, tobogán, skluzavka, vodní jeskyně, masážní lůžka...

Půjčovna lodí Dyje - první půjčovna na řece Dyji ve Znojmě

Půjčovna lodí Dyje - první půjčovna na řece Dyji ve Znojmě

Půjčovna lodí Dyje vám zajistí plastové i nafukovací lodě, včetně kompletního vodáckého vybavení pro vaši plavbu. Zapůjčením lodí v půjčovně lodí a vodáckého vybavení Dyje ve Znojmě navíc podpoříte dětský vodácký oddíl Neptun Znojmo.

Camping Vranovská pláž

Camping Vranovská pláž

Kemp Vranovská pláž nabízí různé typy ubytování, od jednoduše zařízených chatek, přes ubytovnu až po komfortní ubytování v penzionu a v mobilheimech, v celkové kapacitě 270 lůžek. Dále je zde připraveno 400 stanových míst a 80 míst pro karavany s možností elektrické přípojky.

Moderní Plovárna Louka - Znojmo

Moderní Plovárna Louka - Znojmo

Městskou plovárnu Louka najdete v atraktivním prostředí v blízkosti Louckého kláštera v jižní části města Znojma. Kapacita plovárny je 2450 návštěvníků. Plovárna nabízí i noční koupání!

Sjezd řeky Dyje - půjčovna lodí

Sjezd řeky Dyje - půjčovna lodí

Nemáte rádi přeplněné řeky a raději dáváte přednost klidu a poznávání přírody? Zkuste plavbu lodí po Dyji nebo po dolní Moravě.