ÚvodAktuality

Aktuality Karlovarský kraj

Vydejte se na kole do města i do přírody. Cykloturistika se dá provozovat prakticky kdekoliv, od upravených cyklostezek, přes lesní stezky až po náročné horské terény, speciálně upravené bikeparky a adrenalinové sjezdy. Uspokojí proto jak rekreační výletníky, tak zkušené jezdce. V naší široké nabídce najdete aktuální tipy, kde si kolo užijete do sytosti. Na mnoha místech v České republice si můžete kolo také zapůjčit a pokud plánujete dálkový či vícedenní výlet, pak vám přijdou vhod cyklobusy a cyklovlaky. Cykloturistika je aktivní způsob trávení volného času v přírodě, který zlepší vaši fyzickou kondici a můžete ho spojit s návštěvou kulturních památek a poznáváním naší historie.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Karlovarský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Burgenstrasse – vydejte se po stopách velkých vládců minulosti

Burgenstrasse neboli Hradní stezka umožní dnešním turistům na vlastní oči vidět a na vlastní kůži poznat časy velkých králů a panovníků. Přes tisíc kilometrů dlouhá trasa nabízí atraktivní vyžití každému z vás – a není důležité, jestli toužíte po sportu nebo odpočinku anebo jestli máte k dispozici pouhý víkend nebo celou dovolenou.
31. květen 2021 10:00
Letní sporty, Karlovarský kraj

Vydejte se na kole za krásami Karlovarského kraje

Pokud jste příznivci aktivního odpočinku, lázeňské Karlovarsko pro vás možná není synonymem sportovního vyžití a adrenalinu. Určitě vás proto překvapí, že i tady se „vyblbnete” co hrdlo ráčí a hned na několik způsobů. Vybírat můžete z Cyklostezky Ohře vhodné pro rodiny s dětmi, Krušnohorské magistrály pro všechny sportovce, cyklotras Slavkovského lesa pro milovníky jízdy v terénu anebo Trail na Klínovci, který ocení především mladí jezdci.
6. duben 2021 15:25
Letní sporty, Karlovarský kraj

Objevte Trail parky v Krušných horách

Ať už jste začátečník, nebo zkušený jezdec, ať hledáte upravenou stezku nebo kladete důraz na techniku jízdy, v Krušných horách najdete oboje. Trail parky nabízejí síť pozvolně klesajících přírodních stezek, speciálně navržených pro potěšení z jízdy na horském kole. Stezky jsou různé náročnosti a odpovídající obtížnost tak naleznou jak začínající cyklisté a rodiny s dětmi, tak zkušenější jezdci.
25. březen 2021 10:00
Letní sporty, Karlovarský kraj

U Svatošských skal byla postavena nová lávka

Pod Svatošskými skalami mezi Loktem a Karlovými Vary byla postavena nová lávka spojující pravý a levý břeh řeky Ohře. Nový most ze dřeva, betonu a oceli tak doplnil stávající lávku, která však již není v dobrém technickém stavu. Spojení mezi břehy využívají cyklisté a pěší turisté, okolo skal vede několik mezinárodních cyklotras a naučná stezka Doubí – Svatošské skály.
15. listopad 2020 9:00
Letní sporty, Karlovarský kraj

Krušnými horami povede nová cyklistická magistrála

Horskými partiemi Karlovarského kraje by v budoucnu měla vést více než stokilometrová Krušnohorská cyklistická magistrála. Ta současná vede většinou po silnicích II. a III. třídy, což není vždy zcela bezpečné. Novou trasu Krušnohorské cyklistické magistrály připravuje Karlovarský kraj, tak aby provedla cyklisty co nejbezpečněji po vhodných cestách a s co nejmenším převýšením od Chebu až po Boží Dar, kde naváže na podobnou stezku v ústeckém regionu.
27. únor 2017 8:00
Letní sporty, Karlovarský kraj

Unikátní cyklostezka spojuje Ostrov s Jáchymovem

Po trase bývalé železnice z Horního Žďáru u Ostrova do Jáchymova, kudy přestal jezdit vlak v padesátých letech minulého století, vede půvabnou podkrušnohorskou krajinou nová unikátní cyklostezka. Je dlouhá necelé tři kilometry a k jejím zvláštnostem patří mimo jiné bývalý železniční tunel, kterým stezka prochází.
6. říjen 2013 5:36
Letní sporty, Karlovarský kraj